piątek, 22 marca 2019

Bez żalu - Mia Sheridan

 
 
 Mamy tylko jedno życie i powinniśmy je przeżyć w zgodzie z tym, w co wierzymy. Zaprzeczenie temu, kim się jest, oraz życie pozbawione wiary są czymś znacznie straszniejszym niż śmierć. - Joanna d'Arc


Tytuł: Bez żalu
Seria: -
Autor: Mia Sheridan
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Liczba stron: 330
Liczba rozdziałów: 27
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Jessica/Callen
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Edipresse 


    W chwili gdy jedenastoletnia Jessica Creswell poznaje niewiele od niej starszego Callena Hayesa, wie, że jest on jej upragnionym, zranionym księciem. Niedługo potem zawiązuje się między nimi serdeczna przyjaźń, oboje stają się dla siebie wytchnieniem od trosk rodzinnych, a wagon kolejowy, w którym się spotykają – bezpiecznym, magicznym schronieniem, ucieczką od świata. Jest tak do dnia, w którym Callen ją całuje… a następnie znika bez słowa z jej życia.
    Wiele lat później on zostaje sławnym kompozytorem, ona tłumaczką z języka starofrancuskiego. Będąc we Francji, niespodziewanie na siebie wpadają. Akurat wtedy, gdy Callen przeżywa kryzys twórczy. Nikt nie wie, że jego muzyka tkwi uwięziona głęboko w nim, strzeżona przez wewnętrzne demony. I że jest tylko jedna osoba, która może pomóc mu odnaleźć natchnienie i uporać się z upiorami z przeszłości – Jessica.
    A jednak ich ścieżki na dobre się rozeszły. Dzieli ich zbyt wiele błędów, sekretów, kłamstw. I łączy tylko jedno instynktowne pragnienie – pożądanie, które niebezpiecznie zaczyna przekształcać się w miłość…

(Opis z Lubimy Czytać)

[...] Czasami miłość potrzebuje tylko odrobiny bliskości, żeby rozkwitnąć. 

   Z książkami Mii Sheridan mam tak, że jaką bym nie czytała i tak się zakocham :D Czy i ta powieść mnie porwała? 


  Jessica, to kobieta, która w życiu przeszła wiele upokorzeń, latają wraz z bratem za matką, która przyłapywała ojca na zdradach. Gdy pewnego dnia znajduje wagon nie wie jeszcze, że jej życie stanie się odrobinę lepsze. Poznaje w nim bowiem Callena, który jest nie wiele starszy. Zaprzyjaźniają się. Spotykają się w wybrane dni i spędzają ze sobą miło czas. Jessie czyta Callenowi książki po francusku i marzy o tym, że kiedyś zamieszka w Paryżu. Callen natomiast podłapuje nuty i rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Jednak to co dobre, nie trwa wiecznie.  Callen znika zostawiając Jessie samotną i smutną. Gdy ponownie się spotykają ona mieszka w Paryżu i jest tłumaczką, która nadal liczy na wymarzoną pracę. Póki co, pracuje w barze. Callen jest znanym kompozytorem ścieżek dźwiękowych do filmów, ma opinię kobieciarza. Żadna bowiem nie zagrzała jego serca czy łóżka więcej niż na jedną noc. Ich spotkanie jest krótkie i przerwane przez kolejną kobietę. Później seria zbiegów okoliczności sprawia, że znów się spotykają. Spędzają ze sobą dwa piękne tygodnie. Jednak gdy jedna tajemnica wychodzi na jaw, nie wiadomo jak ich życie dalej się potoczy. Kochają się, są sobie przeznaczeni, ale czy to wystarczy? Jessie to mądra, piękna dziewczyna, która w swoim życiu zaszła  daleko. Wcieliła swoje marzenia w życie. Nie poddawała się i dążyła do celu. To dobra, nie denerwująca bohaterka.
    Callen, jako dziecko miał ciężkie życie. Stracił bardzo młodo matkę i został na że tak ujmę łasce i nie łasce ojca, który nie był miłym gościem. Bicie, poniżanie, sprawiło, że Callen nawet w dorosłym życiu czuł się bezwartościowy i brakowało mu pewności siebie. Spotkania z Jessie stały się jego odskocznią, czuł się doceniany. Przeżywali bowiem razem wiele przygód, gdzie on był księciem, a ona jego księżniczką. Gdy pewnego dnia te spotkania zakończyły się, znów dopadła go smutna rzeczywistość, ale nie porzucił jedynej pasji - muzyki. Teraz mając blokadę twórczą, termin który nieubłaganie się kończy na oddanie swojej pracy jest załamany. Alkohol i kobiety, to jedyne w czym czuje się dobrze. Nie słyszy wtedy głosu ojca, który szepce, że do niczego się nie nadaje. Ponowne spotkanie z Jessie sprawiło, że na nowo odżyły uczucia, ale i strach, że nie jest dla niej najlepszy. Stara się jednak odbudować ich relacje, jednak skrywa w sobie tajemnice, która może zaważyć na jego karierze. Czy w tym wszystkim dadzą radę być razem? Czy stworzą razem coś, trwałego i pięknego? Callen to dobry, ale nie wierzący w siebie mężczyzna. Również podobał mi się jako bohater. 

    Styl autorki, to coś, co lubię już od pierwszych jej powieści. Jest prosto, lekko. Nie mamy zbędnych opisów, a dialogi są nie wymuszone i naturalne. Mia czaruje słowem i sprawia, że żyjemy tym światem.
    Akcja płynie własnym rytmem. Mamy podział na punkt widzenia Jessie i Callena, ale nie pogubimy się i dzięki temu poznamy punkt widzenia, każdej ze stron. Każde wydarzenie pociąga za sobą kolejne idealnie do siebie je dopasowując. 
    Okładka jest prosta, utrzymana w szarych odcieniach. Jakby nie było kojarzy się z twórczością Mii i całą serią "Bez..." :) Mnie się podoba. A ten zielony napis, oddaje nam wiosnę, która już zawitała do nas jak i nadzieję, na coś dobrego.

   
Powiem Wam, że książki Mii mają coś w sobie, co porusza we mnie wiele emocji. Bo było mi przykro, z powodu tego życia jakie mieli główni bohaterowie, ale i cieszyłam się, że znaleźli w sobie takie oparcie i czerpali z tego jakby nie było radość. A później smutno mi było, że Callen w siebie nie wierzył, że traktował się tak srogo i bał się pokochać. Ale znowu z drugiej strony serce mi rosło, jak odzyskiwali powoli tę przyjaźń którą lata temu zbudowali. Nie wiem, czy mnie zrozumieliście, ale ubierając to w kilka słów, to bomba emocji. 
    Podobała mi się kreacja bohaterów i niebanalna tajemnica skrywana przez Callena. Było to, coś innego, coś ciekawego i spotkałam się z tym pierwszy raz w książce. Dlatego lubię powieści Mii, bo za czymś zwykłym, kryje się coś niesamowitego. Można by powiedzieć, prosty romans, ona i on, ale to jak pisze autorka jest tak przyjemna, piękne i poruszające, że warto po tę książkę sięgnąć. 
     Jeśli macie ochotę na niebanalny romans i na sporą dawkę dawnej miłości, która jak wiadomo nie rdzewieje, to ogromnie Wam polecam, bo ja bawiłam się świetnie ♥ 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje Wydawnictwu 


5 komentarzy:

 1. Pozycja z pewnością nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tej części, ale mam w planie nadrobić wszystkie :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś ja przeczytam 😍 zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam twórczość autorki i z pewnością przeczytam ❤��

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger