środa, 18 września 2013

Rozdział 3 ...

Tak więc sporo czasu to zajęło no cóż bywa.
Chciała bym podziękować mojej Ani , która czyta to " cudo " bez przymusu ;*
No i również Kasi i Klaudii , które przymus dostały xD
Tym razem tylko 3 komentarze musicie dodać by dostać przepustkę do kolejnego rozdziału.
Rozdział równie krótki co poprzednie :D
Miłego czytania ;*
 _________________________________________Jechali ulicą. Piękną i bogatą. Suri myślała, ze to właśnie w tej cudownej dzielnicy dostanie niespodziankę. Czyżby Heath chciał jej kupić nowy dom? Przemknęło przez myśl rudowłosej dziewczyny. Było by wspaniale mieszkać blisko wielkich gwiazd filmowych. Przecież nowe mieszkanie wiąże się z nowym lepszym życiem, czyż nie tak? No może nie lepszym, ale zawsze jakimś – upomniała samą siebie w myślach. W jej przypadku było to prawie jak nowe życie. Stała się nieśmiertelna, a przynajmniej nie w ludzki sposób. Z zaciekawieniem obserwowała mijane wille. Porsche jednak mknęło dalej. Może zaraz, za momencik zaprowadzi mnie do pięknego ogrodu któregoś z tych domów. Jej myśli były jak burza, wielka i nieokiełznana. Chciała wreszcie znaleźć się na miejscu. Nie mogła wytrzymać napięcia na jakie je wystawił. Zaczęła się niespokojnie wiercić na swoim siedzeniu.
- Podekscytowana? – zapytał odwracając na chwilę głowę w jej stronę uśmiechając się przy tym.
Był przystojnym mężczyzną, ale nic więcej prócz obowiązku nie czuła. W końcu to on ją stworzył i nauczył wszystkiego.
- Tak bardzo – odezwała się po chwili.
- Już nie długo będziemy na miejscu.
Z czasem gdy domy mijały, a bogata dzielnica przechodziła w bardziej obskurną zaczęła się niepokoić. Co on zamierzał? Chciał ją wywieść jak najdalej miasta i tam zrobić jej krzywdę? Przestań – upomniała się. W tym momencie przypomniała sobie, że on z łatwością może czytać jej myśli. Ale gdy odwróciła głowę by na niego spojrzeć, jego twarz nie wyrażała żadnego uczucia. Był skupiony na jeździe. Odetchnęła z ulgą. Swoją drogą nie powinna tak panikować. Zjechali z głównej ulicy i zaczęli przemieszczać się po wąskich osiedlowych ścieżkach. Wreszcie dotarli w odpowiednie miejsce. Wysiadając Suri zaczęła omiatać wzrokiem otoczenie. Wielki budynek z czerwonej cegły, z powybijanymi przez chuliganów szybami straszył swym wyglądem. Plac był ogromny, a wokół nie było ani jednej żywej duszy.
- Co my tutaj robimy? – zapytała podchodząc na drugi koniec placu do Heath’a.
- Jak to co? Tu dostaniesz swą najlepszą niespodziankę.
- Heath przerażasz mnie! Powiedz natychmiast co to za niespodzianka! – potrząsnęła jego ramieniem, a on zachował się tak jakby to w ogóle go nie dotknęło.
- Jeśli ci powiem nie będzie niespodzianki. Ale zobaczysz, że bardzo ci się spodoba. Będzie to nagroda za twoją ciężką pracę nad sobą i na pewno nie będzie to rozczarowanie.
Westchnęła ciężko opadając na pobliski składzik cegieł. Minuty mijały, a nic się nie działo. Zrezygnowana zaczęła kręcić podeszwami butów dziury w pisaku. Myślami przeniosła się do innego świata, gdzie wszystko było takie jak dawniej. Ona roześmiana dziewiętnastolatka i jej rodzice – para najpiękniejsza na świecie. Wciąż zakochani w sobie pomimo dwudziestu lat małżeństwa. O tak, brakowało jej ich. Ale los był okrutny i trzeba było do tego przywyknąć.
- Suri – wyrwał ją z zadumy męski głos. – podejdź proszę do mnie twoja niespodzianka właśnie nadciąga.
Patrzył na nią uradowany, niczym dziecko które przed chwilą dostało nagrodę za dobre zachowanie.
Z bijącym mocno sercem podeszła do niego. Chciała wypaść lekko, niewinnie, a przede wszystkim na opanowaną. Objął ją mocno w pasie jak miał w zwyczaju i przyciągnął mocno do siebie. Oparła się o niego czując, że teraz może stawić czoła temu co było dla niej przygotowane.
- A oto i ona. Twoja niespodzianka. – wskazał ręką w prawo od siebie. Gdy się odwróciła widziała wielkie pole trawy i zbliżającego się mężczyznę.

5 komentarzy:

 1. Świetny rozdział : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że na prawdę całe to opowiadanie mnie zaciekawiło *-* Czekam na więcej!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. No ciekawe ciekawe. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Weszłam żeby napisać że notki fajnie zrobione na pewno historyjka też fajnie napisana już będę za chwilę czytała ;) fajny blog :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na początek napiszę, że gdy wchodzę w spis treści przy rozdziale 2 wyskakuje 1 rozdział. Możesz to poprawić, żeby inni nie musieli szukać :)
  Opowiadanie przyjemne, niestety muszę zatrzymać się na dziś, ale pomalutku przeczytam je całe.
  Nie wiem jeszcze o czym dokładnie ono będzie, czy będzie streszczało nowe życie Suri czy pojawi się ktoś, kto przerwie sielankę (przykładowo ten zagadkowy mężczyzna z końca tego rozdziału), ale wydaje się być całkiem fajnie przemyślane.
  Masz małe problemy z interpunckją, ale nie będę wypisywać tego co zdążyłam zauważyć, bo sama nie jestem jakimś z tego orłem + byłoby tego trochę za dużo. Żeby tekst czytało się jeszcze przyjemniej przydałaby się jakaś życzliwa koleżanka lepsza z polskiego, żeby pomogła Ci je poprawić :) Tekst generalnie jest przyjemnie napisany, czyta się szybko, płynnie, tylko poprawiłabym interpunkcję.
  Cały czas zastanawiam się czemu została stworzona przez Heatha i czy wampir traktuje ją jako swoją podpieczną czy bardziej przyszłą towarzyszkę. Te jego zachowania, tulenie jej, karcenie, myślę, że chciałby on z nią być. Może dostrzegł coś w niej i rozwiniesz akcję w tym kierunku. No nic, przekonam się z czasem, ale to mogłoby być interesujące.
  Póki co zapowiada się ciekawie, oby tak dalej.
  Pozdrawiam

  amandiolabadeo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger