poniedziałek, 1 stycznia 2024

Humbug - Wojciech Kulawski


Tytuł:
 Humbug
Seria: 
Autor: Wojciech Kulawski 
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 293
Liczba rozdziałów: 42
Gatunek: Kryminał 
Bohater: Marzena, Jadwiga... 
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo:  Strefa kryminału.pl
Ocena: 8/10

Policjantka stołecznej policji, Marzena Gibała, w towarzystwie swojej szkolnej koleżanki Jadwigi Zająć, wyrusza na zasłużony urlop na piękne Baleary. Niestety znajoma dość szybko zaczyna się dziwnie zachowywać, jakby poza dobrym humorem zabrała na wakacje nieprzepracowane traumy. Na miejscu spotykają dawną przyjaciółkę Marzeny Iwonę Strychalską oraz jej przystojnego narzeczonego Benito Carrillo.

Wakacje wydają się idyllą aż do momentu, kiedy czwórka znajomych płynąc jachtem do najsłynniejszego klubu Minorki, gdzie odbywają się imprezy w pianie, wyławia z morza dwójkę podejrzanych rozbitków. Nazajutrz rano Marzena budzi się z ogromnym kacem. Znajduje się sama na dryfującym po morzu jachcie, a w ręku trzyma pistolet bez jednej kuli. Co gorsze cały pokład zalany jest krwią. Kilkanaście godzin później w Internecie ktoś umieszcza filmik, na którym widać, jak policjantka zabija jednego z rozbitków, którego dzień wcześniej uratowała.

Zaczyna się szaleńcza ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości oraz gangami, które walcząc o dominację nad Balearami, biorą Marzenę na celownik.

Pastisz romansu mafijnego pełny zwrotów akcji, przygody i pięknych scenerii. Kryminał, którego przed ostatnią stroną, nie sposób odłożyć. 

(Opis z Lubimy Czytać) Po kryminały w ostatnim czasie sięgam bardzo rzadko, ale jeśli już to się dzieje, to stawiam na książki Wojciecha Kulawskiego, który ma do, tego dryg. Jak tym razem wypadł, najnowszy kryminał spod jego pióra? Zapraszam!

Zacznijmy od tego, że dla fanów zarówno mafii, jak i kryminałów będzie to powieść wręcz idealna, ponieważ ten świat jaki stworzył Autor jest niebezpieczny i pełen zagadek do rozwikłania. A to nie jest wcale tak łatwe, bo Autor wodzi nas za nos, az do ostatniej strony. Dzięki temu świetnie się bawiłam, bo nie wszystko było podane na tacy od razu.

Najnowsza książka Wojciecha Kulawskiego zabiera nas do przepięknych miejsc, w których nie wszystko co się dzieje jest dobre, ale z rozmarzeniem można poczytać o ciepłe, za którym tak się tęskni w te zimowe wieczory. Na pewno historia ta was rozgrzeje! Musicie koniecznie sięgnąć i przekonać się, że ta książka to coś dla was. Ja jak zwykle jestem zadowolona z lektury, bawiłam się świetnie i pochłonęłam ją można powiedzieć na raz.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie autorowi! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger