piątek, 2 lipca 2021

Wszystkie nasze sekrety - Martyna Szubert

 


Tytuł: Wszystkie nasze sekrety 

Seria

Autor: Martyna Szubert 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura młodzieżowa 

Bohater/Bohaterka: Elisabeth

Liczba stron: 308

0Liczba rozdziałów

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Młodzieżówka 

Premiera: 23. 06.2021

Ocena: 7/10

Historia z wątkiem hate-love idealna dla fanów serii „After”.

Elisabeth od zawsze miała talent do unikania kłopotów. Pomagało jej w tym skrupulatne planowanie każdej chwili życia. Dlatego też szczegółowo rozpisała sobie ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Niespodziewanie w jej idealnie ułożonym życiu pojawia się Archer – arogancki, egoistyczny chłopak obracający się w towarzystwie szkolnej elity.

W jeden dzień niszczy wszystko, nad czym Elisabeth ciężko pracowała i proponuje jej układ. Chce, by ktoś tak ułożony jak Beth, udawał jego dziewczynę podczas spotkania z rodzicami. W zamian zobowiązuje się do naprawienia szkód, które wyrządził.

Z każdą chwilą spędzona z Archerem na jaw wychodzi coraz więcej sekretów, a Beth zaczyna gubić się we własnych kłamstwach.

Czy dziewczynie uda się odzyskać normalne życie, zanim zostanie ono doszczętnie zniszczone przez tajemnice?

(Opis z Lubimy Czytać) 

Elisabeth to dziewczyna spokojna, ułożona. Wraz z przyjaciółką ma plany na wakacje. Wspólnie mają jechać  na obóz przygotowawczy. Wszystko idzie prawie gładko, bo gdy Elisabeth dociera na parking szkolny w ostatnich minutach prxrd wejściem na salę i zajmuje miejsce chłopakowi ze szkolnej elity ściąga na siebie masę kłopotów. Od teraz sekret zaczyna gonić sekret. A Archer proponuję jej układ, na który się godzi. Nie wie tylko do czego to wszystko ją zaprowadzi.

Styl autorki jest prosty. Książkę czyta się szybko. Jednak czasem rozmyślania Elisabeth były jak dla mnie przydługie. Dialogi za to były swobodne i naturalne.

Akcja toczy się nie za szybko ani nie za wolno. Wydarzenia łączą się ze sobą w całość, więc się nie zgubimy.

Okładka jest piękna, Wakacyjna i przyciąga wzrok. W środku mamy podział na rozdziały. 

W tej książce nie tylko Elisabeth ma sekrety. Są takie, które gdy wyjdą na jaw to już nic nie będzie w jej życiu takie samo.

Autorka pokazuje nam do czego mogą doprowadzić tajemnice. Z jednej strony to, czego dopuściła się, by mieć miejsce na obozie, a z drugiej ojciec, który nie należy do przyjemnych typów. Zachowanie Archera też pozostawia wiele do życzenia. Ojciec dyrektor szkoły więc uważał się za bóg wie kogo, kto może robić co chce, a i tak ujdzie mu to na sucho. Ale też mierzył się ze swoimi problemami.

Książka Martyny to dobry debiut. To powieść, która pokazuje nam, że każdy mierzy się ze swoimi demonami i nie należy oceniać wszystkich jedną miarą. To książka, która może być dla młodszego czytelnika naprawdę fajną młodzieżówką,ktora porwie. Mnie niekiedy męczyła i zaczynam się zastanawiać, czy książki młodzieżowe jeszcze są dla mnie 🙈 niemniej jeśli macie naście lat, lub kogoś kto lubi ten Gatunek to myślę, że może się spodobać. Polecam właśnie młodszym odbiorcom! ❤️


Dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania. 

1 komentarz:

  1. Bardzo dobra propozycja na prezent dla mojej koleżanki. Ciekawą recenzję napisałaś - podoba mi się.

    https://zrzutka.pl/pomozmy-splacic-kredyt-i-odzyskac-zdrowie-mecgpf zapraszam do wsparcia zbiórki :*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger