środa, 28 lipca 2021

Miłość szuka właściciela - Abby Jimenez

 

Bywa, że najgorszy czas to ten pomiędzy.   Tytuł: Miłość szuka właściciela 

Seria: -

Autor: Abby Jimenez

Tłumaczenie: Paweł Wolak

Liczba stron: 480 

Liczba rozdziałów: 46

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Sloan, Jason

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Muza

Data premiery: 14.07.2020

Ocena: 10/10


Dwa lata po tragicznej śmierci narzeczonego Sloan Monroe nadal nie potrafi przywrócić swojego życia do normalności. Pewnego dnia spotyka jednak wesołego psiaka, którego oczy mówią „zabierz mnie do domu”, i od tego momentu wszystko się zmienia. Z futrzanym przyjacielem u boku jest jej łatwiej wziąć się w garść i wreszcie otrząsnąć z marazmu. Po kilku tygodniach kontaktuje się z nią właściciel, który wcześniej nie odpowiadał na wiadomości i nie odbierał telefonów. Okazuje się, że to muzyk, który wyjechał do Australii na trasę koncertową. Chciałby odzyskać swojego pupila.

Sloan polubiła Tuckera i nie ma zamiaru się z nim rozstawać. Dręczą ją jednak wyrzuty sumienia: a co jeśli Jason naprawdę kocha swojego psa? Zaczyna się wymiana SMS-ów, a potem długie rozmowy telefoniczne. Sloan czuje, że Jason nie jest jej obojętny: to naprawdę miły, przystojny i zabawny facet. Co się stanie, kiedy w końcu spotkają się twarzą w twarz? Niestety kariera muzyczna Jasona szybko się rozwija i czeka go kolejne tournée. W takich okolicznościach nie łatwo budować nowy związek. Czy Sloan przeżyje kolejną emocjonalną katastrofę?

(Opis z Lubimy Czytać) 


To dobrze. Nie poddawaj się i pozwól ponieść uczuciom, a kiedy już się zakochasz, to niczym się nie przejmuj i idź przez życie tanecznym krokiem. 


Sloan to młoda dziewczyna, która przedwcześnie straciła swojego narzeczonego, który zginął w wypadku. Po jego stracie pogrążyła się w żałobie. Malowanie obrazów, publikowanie przepisów na blogu, nie sprawiało jej już przyjemności. Gdy pewnego dnia do jej samochodu wskakuje psiak, nie wie że jej życie zmieni się o 180 stopni. Brak kontaktu z właścicielem sprawia, że przez prawie dwa tygodnie zzywa się ze zwierzakiem. A on pomaga jej wyjść z ciemnej otchłani, w którą wpadła po śmierci Brandona. W końcu właściciel się odzywa. Zbliżają się do siebie, ale czy mają szansę na szczęście? 

Jason to prosty chłopak z Minnesoty. Jednak jego talent, upór i chęć odniesienia sukcesu, sprawiają, że staje się wschodzącą gwiazdą. Do końca swojego wyjazdu nie wie, że pies zaginął. Osoba, która miała się nim zająć okazała się nieodpowiedzialna. Teraz Jason musi udowodnić, że kocha psiaka, a że przy okazji poznaje Sloan, traktuje jak niebywałe szczęście.  Jednak trasa koncertowa zbliża się wielkimi krokami, a problemy piętrzą się z szybkością światła. Jak poradzą sobie z przeciwnościami losu? 

Autorka pisze w sposób lekki i przyjemny. Nie ma trudnych słów. Opisy nie nudzą, a dialogi są naturalne.  

Akcja toczy się swoim rytmem, nie wlecze się, Ni nie pędzi. Wszystko jest idealnie wyważone. Nie zgubimy się również w fabule, ponieważ wydarzenia zazębiają się że sobą, tworząc całość. 

Okładka jest piękna, romantyczna i przyciąga wzrok. W środku mamy podział na rozdziały z obu perspektyw, więc poznajemy ich dokładnie. 

Mamy tutaj temat żałoby, który każdy przeżywa inaczej i który do łatwych nie należy. Sloan zamknęła się w sobie. Zamknęła się na nowe znajomości. Nie malowała już dla przyjemności, a tylko to co pozwalało jej się utrzymać. Miała przy sobie wspaniałych przyjaciół, którzy byli przy niej w tym ciężkim czasie, nie odsuneli się, a trwali wytrwale mimo wszystko. 

Jason to osoba, która ciężką pracą doszła tam gdzie była. Stał się gwiazdą. Autorka pokazała nam jednak, że ten świat nie jest tak piękny jakby się mogło wydawać. Ze są tam intrygi, knucia i czasem jest niebezpiecznie, a trafiając źle na menagera można pójść z torbami. 

To piękna historia o miłości, która nie jest tylko cukierkowa, łatwa. To trudna droga. To rozłąki, niedopowiedzenia, tajemnice. Nie zawsze wszystko układa się po myśli bohaterów. Ale ich uczucie jest silne. Tylko czy to wystarczy, by być razem? 

No i jest Trucker, który skradł moje serce. Kocham psiaki i uwielbiam takich bohaterów w książkach. 

Ta książka to prawdziwa bomba emocji. Nie ma tu chwili na nudę. Po przeczytaniu tuliłam tę książkę długo, a każde chwilowe rozstanie sprawiało, że myślałam o niej cały czas. Tę książkę się po prostu pochłania. Wciąga momentalnie. Strony uciekają w zawrotnym tempie. Uwielbiam takie książki, które są piękne, wzruszają, sprawiają, że chce się więcej i więcej. Jestem w niej zakochana, oczarowana. "To tylko przyjaciel" była cudna, ale ta jest jeszcze lepsza. Jestem oczarowana piórem autorki i wiem, że jeszcze nie raz wrócę do tych książek, a już z pewnością każde kolejne będę czytać w ciemno. Polecam całym serduszkiem. Książka dostępna w księgarni Tania Książka : "Miłość szuka właściciela "

Kategoria: Książki dla kobiet  w księgarni Tania Książka 
Nie mamy wpływu na złe rzeczy, które przytrafiają się nam w życiu. Możemy jednak zdecydować, jak głęboko nas dotykają. [...] 

1 komentarz:

  1. Dobra lektura trafiła na dobry czasu. Kocham to uczucie, kiedy udaje się znaleźć właśnie taki tytuł, że aż chce się przytulać książki.

    Zapamiętam sobie ten tytuł:)
    Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger