wtorek, 25 sierpnia 2015

Bezpieczna przystań - Nicholas Sparks

Witajcie! Dziś trochę słów o kiążce z ostatniego stosiku. Jest nią "Bezpieczna przystań" Nicholasa Sparksa. A więc zaczynamy.
Tytuł : Bezpieczna przystań
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 978-83-7885-908-6
Liczba stron : 413


      Opowieść o 27 letniej kobiecie, która po cieżkich przeżyciach postanawia zamieszkać w małym misteczku Southport. Na początku poznajemy ją jako zalęknioną, bojącą się kontaktu z ludzmi osobę. Późniejsze rozdziały dają nam światło na historię Katie, o jej dzieciństwie jak i jej życiu u boku męża sadysty.
      W misateczku mieszka Alex. Mężczyzna również o cięzkiej przeszłość. Ma dwójkę dzieci: syna Josha i córkę- Kristen. Dzieci nie mają matki, która umarła gdy dzieci miały 4 i 3 latka.
Nieoczekiwanie dla Katie w jej życiu pojawiają się Jo, która zostaje jej najlepszą przyjaciółką oraz Alex, z którym zaczyna ją łączyć coś więcej.
      Kobieta jednak nie potrafi mówić o swojej przeszłości. Ma tajemnice, które z czasem ujrzą światło dzienne. Katie i Alex zbliżają się do siebie powoli, gdyż kobieta jest ciągle nieufna. Boi się kontaktu z innymi mężczyznami przez wzgląd na wydarzenia, które odcisnęły piętno na jej psychice.
Katie zaczyna czuć się bezpiecznie w małym miasteczku.
      Ale czy powinna tak się czuć nie wiedząc co planuje jej mąż?  Czy Katie i Alex stworzą razem dom dla dwójki cudownych maluchów? Czy mąż odnajdzie Katie?

"[...] nie jestem pewny,czy komukolwiek życie układa się dokładnie tak, jak sobie zamarzył. Możemy jedynie starać się ze wszystkich sił realizować nasze dążenia. Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe."

     Początkowe rozdziały książki nie zachwyciły mnie. Było nudno i nic się nie działo. Dopiero rozdział 9 dał mi jaśniejszy obraz sytuacji, sprawił, że chciałam dowiedzieć się więcej o Katie, jej życiu i tym co przyniesie jej los. Sparks sprawia, że dialogi bohaterow są lekkie, przyjemne i co najważniejsze wywołują uśmiech na twarzy, a to przecież jest równie cenne. Ta książka jest 2 powieścią tego pisarza, po którą sięgnęłam i mam nadzieję, że z czasem przekonam się do nich i będę je czytać bez takich początkowych problemów. Choć dobra książka na początku musi przysporzyć kłopotu! Polecam Wam serdecznie te pozycję.


Ocena: 7/1O

7 komentarzy:

 1. Słyszalam o tej książce ale nie czytałam ;) Ale miło że piszesz tutaj tą recenzję ;)

  http://kaleerie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba muszę sięgnąć po jakąś książkę z twórczości tego pana :)
  dobraksiazka1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tę książkę, choć arcydziełem to ona nie jest.
  papierowe-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda widziałam kilka filmów, które powstały na podstawie książek Sparksa, ale nigdy nie miałam przyjemności przeczytania jego powieści. Może kiedyś po nie sięgnę, na razie nie odczuwam jakiejś wyraźniej potrzeby.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki nie czytałam ale oglądałam film i bardzo mi sie podobał :)

  nataliarecenzujee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ze Sparksem u mnie bywa różnie, ale "Bezpieczną przystań" na pewno przeczytam :)
  Ściskam :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe zdjęcie ;) Recenzja też :D
  http://czytam-pisze-recenzuje-polecam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger