czwartek, 2 lutego 2017

[Zapowiedź] Syndrom Riddocha - Sylwia Błach

Cześć!! :D
Dziś przychodzę do was z zapowiedzią pewnej dość interesującej książki. A zatem zapraszam was do czytania postu i oczywiście do zapoznania się z treścią książki! :D 

O KSIĄŻCE W KILKU SŁOWACH 
Sylwia Błach
Syndrom Riddocha
Tom pierwszy:
Lepszego świata nie będzie
Opis z tyłu okładki:
Lubicie „Resident Evil“? Podobało Wam się „World War Z“? Kochacie klimaty w stylu „Więźnia Labiryntu“ i „Niezgodnej“? To książka dla Was!
Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było.
Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym.
Technologia zastępuje człowieka.
Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej.
Jesse, oślepiony w wyniku eksperymentu żołnierz tajnej jednostki Czyścicieli, wyrusza na z pozoru błahą misję. Ma odnaleźć Pierwszego – protoplastę nieumarłych. Zadanie okazuje się podstępem, na ulice wylegają hordy zombie, a przyjaciele stają się wrogami. Czy Czyścicielka wygra walkę z czasem? Czy pokona własne słabości? I w końcu: czy znajdzie tego, którego szuka cały świat?
Wydawnictwo Dom Horroru, 2017
okładka: miękka
gatunek: powieść horror/postapo
ilość stron: 230
patronują: Horror Online, Grabarz Polski, Kostnica
cena: 35 zł

KILKA SŁÓW O AUTORCE
Sylwia Błach rocznik 1991.
Pisarka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. Jej opowiadania pojawiały się w takich antologiach jak: „Gorefikacje” (2013), „Zombiefilia” (2013), „Księga wampirów” (2014), „Gorefikacje II. Tom pierwszy” (2014), „Toystories” (2014), „Oblicza grozy” (2014), „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” (2015), „Krew zapomnianych bogów” (2016). Publikowała także w zinach: „Magazyn Histeria”, „Qfant”, „Lost&Found Mega*Zine”, „Szortal. Na wynos. Wydanie specjalne”, „Szortal. Na wynos”, „Drabble na niedzielę”; czasopismach: „Coś na progu”, „Horror masakra”, „Brama”; portalach: Niedobre Literki, Szortal.com. W 2016-tym jej opowiadanie „Cisza w eterze” zostało przetłumaczone na język czeski i opublikowane w zinie „Howard”, a także w czeskiej antologii „Za tebou”. W 2017. roku ukażą się dwie książki jej autorstwa.
Programistka. Świeżo upieczona pani magister inżynier. Studentka studiów doktoranckich na Politechnice Poznańskiej na kierunku informatyka. Od 2015 działa w komitecie organizacyjnym Game Industry Conference – największej otwartej konferencji branży gier w Europie. Autorka gry „Snowman: Revenge” dostępnej w Google Play na systemie Android. Aktualnie pracuje na stanowisku programistki Unreal Engine 4. Zdobywczyni stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia oraz Studenckiego Nobla na szczeblu regionalnym w branży kierunki ścisłe.
Blogerka i modelka. Autorka dwóch blogów: sylwiablach.plna którym dzieli się swoją twórczością i przemyśleniami oraz – vamppiv.pl na którym prezentuje swój styl i efekty sesji zdjęciowych. Modelka w Butterfly Agency Models. Twarz bieliźnianej marki Panache.
Działaczka społeczna. Od dwóch lat związana z Fundacją Jedyna Taka, najpierw jako wolontariusz, następnie pracownik, teraz znów wolontariusz. Pomagała w organizacji wyborów Miss Polski na Wózku, prowadzenia integracyjnej agencji modelek czy projektach Jedyna Taka Mama oraz Miss Wheelchair World. Ambasadorka kampanii Dotykam=Wygrywam promującej samobadanie piersi. Wyróżniona przez markę Panache jako Wzór do Naśladowania w konkursie Modelled by Role Models Nowy Wymiar Piękna. Finalistka Mocne Strony Kobiety magazynu Cosmopolitan.
7 komentarzy:

 1. Ciekawie się zapowiada trzeba przyznać.
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 2. Może nie przepadam, że polskimi książkami, ale ta historia bardzo mnie zaciekawiła! Na pewno nie jest to ten typ oryginalnej opowieści, ale myślę, że warto po nią sięgnąć :)

  Pozdrawiam!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/02/byl-sobie-pies.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam cię do LBA http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2017/02/liebster-blog-award-po-raz-osiemnasty-i.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka chociaż trochę zraziło mnie zdanie "kochacie klimaty "Więźnia labiryntu" i "Niezgodnej"? To książka dla was" bo ja tych książek nie lubię, ale nie sugeruję się takimi porównaniami i może dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być bardzo interesującą pozycją.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zombie - nie, nie, czytałam już jedną książkę o zombie i hm, nie był to zupełnie to, czego oczekiwałam. xD Poza tym nie lubię ani Więźnia, ani Niezgodnej xD No i ta okładka - jeju, to jest paskudne :O

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger