środa, 8 lutego 2017

Uwikłani. Pokusa - Laurelin Paige

...każda podróż zaczyna się od małego kroku- nawet ta, której nie powinniśmy odbywać.

Tytuł: Uwikłani. Pokusa (Tom1)
Cykl: Uwikłani
Autor: Laurelin Paige
Liczba stron: 355
Liczba rozdziałów: 22
Bohater/Bohaterka: Alayna
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Kobiece
ISBN: 978-83-65442-86-4
Książka bierze udział w wyzwaniu: ABC czytania, 3/52


O KSIĄŻCE W SKRÓCIE
   Alayna, gdy miała 16 lat straciła rodziców, od tej pory opiekę nad nią sprawował starszy brat - Brian. Dziewczyna nie radziła sobie najlepiej popadała w coraz to nowsze kłopoty, z których Brian musiał ją wyciągać. Jednakże po ostatniej obsesji, która zakończyła się problemami z prawem dziewczyna ustatkowała się. Pracuje w nocnym klubie, a nie dawno obroniła tytuł MBA na prestiżowej uczelni.
    Hudson, jest obrzydliwie bogaty i nieziemsko przystojny. Kupuje on klub, w którym pracuje Alayna. Niestety Hudson też nie może pochwalić się nieskazitelnym kontem, dodatkowo jego rodzina jest dość ... specyficzna.
    Młody mężczyzna oferuje Alaynie dodatkową pracę. Ale czy ta zgodzi się na taki układ? Czy pozwoli by jej obsesje wpłynęły jakoś na jej zachowanie? A co z Hudsonem? czy będzie potrafił spojrzeć prawdzie w oczy?

- Zostawienie cię tego rana było najtrudniejszą, pierdoloną rzeczą, którą musiałem zrobić od długiego czasu. - syknął. - Nie traktuj tego powierzchownie.

STYL
    Wciągający już od pierwszych kartek. Nie ma trudnych słów, raczej wszystko pisane prosto, zwięźle i na temat. Autorka nie rozwodzi się z długimi opisami, nie owija w bawełnę. Jasne, gdy potrzeba zagłębiamy się w rozmyślania Alayny, ale wszystko w takim stopniu by nie zwariować od nadmiaru opisu. Znajdziemy również kilka epitetów jak w cytacie powyżej ;D

AKCJA
   Z początku jest takie jakby wprowadzenie, dowiadujemy się co nieco o Alaynie o propozycji Hudsona i to jest takie no niby potrzebne, ale trochę nudnawe ;D No bo wiecie to erotyk! więc liczyłam na no pikantne szczegóły od początku xDD A później to już wiecie taki erotyk nie erotyk bo też zagłębiamy się w umysły bohaterów ich problemy i to też jest takie fajne, móc poznać ich nie tylko od strony fizycznej.

BOHATEROWIE
   Oboje po przejściach, oboje mający nieciekawe stosunki z rodziną i oboje boją się otworzyć, zaufać drugiej osobie.
   Alayna ze swoją obsesją seksualną nie wkurzała mnie, wręcz przeciwnie jakbym ją rozumiała xD Zżyłam się z nią i to nie dlatego, że była niewyżyta seksualnie, ale po prostu jej osobowość, jej problemy były takie realne, takie też smutne, że siłą rzeczy podziwiałam ją za jej siłę, która była ogromna by powstrzymywać się przed takimi samymi błędami jak w przeszłości.
    Hudson, nie został nowym mężem choć predyspozycje do tego miał, ale nie wiem co się ze mną dzieje brakuje mi ostatnio w męskich postaciach jakiegoś takiego czegoś czego nazwać nie potrafię ... nie mniej był również barwną postacią, która miała swoje demony, z którymi walczył. Również mi imponował. Nie dało się go nie lubić ;D

WYDAWNICTWO/OKŁADKA
   Błędów w druku nie znalazłam. Tekst miał przyjemną czcionkę do czytania. Każdy rozdział zaczynał się na prawej stronie co kocham po prostu, nie lubię lewej strony (tak mam swoje manie xD), a do tego był zaznaczony taką śliczną czcionką. Okładka mojej książki jest taka zmysłowa i mało pokazująca, że w środku kryje się erotyk. Za to okładki reszty serii są bardzo mrr .. *-*

PODSUMOWANIE
   Dla mnie była to dobra zabawa z książką. Takie niezobowiązujące, lekkie spotkanie z bohaterami z problemami. Ale jako erotyk trochę mało miał pikantnych szczegółów, mało w ogóle było tego wątka, albo zostawał skrócony :( Tak lubię czytać różne sprośne rzeczy, które tu były takie średnie. Niemniej jednak podobała mi się koncepcja książki i do tego odkrywanie co takiego skrywają oboje.
    Książka raczej bym powiedziała dla starszych odbiorców lubiących poczytać sobie takie rzeczy xD
Powiem wam, że ani mnie nie rozkochała, ani nie oczarowała. Po prostu była dobrą książką by zatopić się w innym świecie i oderwać się od swojej rzeczywistości.

Dziękuje Bukowej Krainie za tę książkę, wysłaną jako prezent w wymiance na grupie Mini Maratonów Czytelniczych

Pokusa | Obsesja | Na zawsze | Hudson

-Zawojuję twój świt - szepnęłam, zanim uszczypnęłam go w ucho.
-Nie mogę się doczekać - odparł, pieszcząc mi szyję. Moje podniecenie wzrosło na nowo.
-Ani ja.

4 komentarze:

  1. Po serię "Uwikłani" mam zamiar sięgnąć w niedługim czasie, bo takich typowych erotyków szczerze nie cierpię i dla mnie jest to na plus, że powieść ta nie obfituje w aż tak dużo erotycznych/mocno rozbudowanych scen ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialna seria :D Jedna z moich ulubionych ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. To zdecydowanie nie moja tematyka... W tym przypadku sobie odpuszczę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger