piątek, 7 grudnia 2018

[Book Tour]: Skradzione laleczki - Ker Dukey, K. Webster


Perfekcja to pojęcie względne, Jade. w oczach odpowiedniej osoby jesteś idealna pod każdym względem.


Tytuł: Skradzione laleczki
Seria: Laleczki (Tom 1)
Autor: Ker Dukey, K.Webster
Tłumaczenie: Dorota Lachowicz
Gatunek: Thriller/Sensacja/Kryminał
Bohater/Bohaterka:  Jade
Liczba stron: 262
Liczba rozdziałów: 22
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: NieZwykłe


Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki.
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki.
Dba, by były piękne. Włosy im układa
i na ich młode ciałka sukienki zakłada.
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje.
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje.
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka,
nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka.
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez,
jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu?
Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci.
Obecnie, już jako szanowana pani detektyw, Jade nadal nie potrafi poradzić sobie ze świadomością, że nie udało jej się uratować młodszej siostry. Potworna przeszłość nie daje kobiecie spokoju. Nawiedza teraźniejszość i nie pozwala pani detektyw na nawiązanie żadnych bliskich relacji. Zdeterminowana, by wyrwać siostrę z rąk oprawcy, Jade rzuca się w wir pracy. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak, jak gdyby szukała Macy. Sprawdza wszystkie możliwe tropy, by odnaleźć ofiary i wpakować winowajców za kraty.
Jej najnowsza sprawa coś jej jednak przypomina, a podświadomość od razu podpowiada, że oto powrócił ich okrutny oprawca. Z pomocą przystojnego partnera Jade bada nowe tropy w poszukiwaniu starego wroga. Ma nadzieję, że jej siostra nadal żyje i w końcu wróci do domu.
Porywacz podejmuje wyzwanie, rozpoczynając swoją mroczną grę. I wygląda na to, że wygrywa. Jade jest jedynie zabawką w jego rękach. Benny robi z niej wariatkę. Sprawia, że otoczenie przestaje jej ufać. A kiedy nic nie jest tym, czym się wydaje, a liczba ofiar stale rośnie, kobieta uświadamia sobie, że oprawca bawi się z nią w kotka i myszkę. Teraz jednak jest już za późno. Polowanie dobiegło końca. Ona od zawsze była ofiarą. Drapieżnik znów ją odnalazł. I ukradł. Raz jeszcze.

(Opis z Lubimy Czytać)

Niegrzeczna Laleczka!

    Książkę przeczytałam w ramach Book Touru u Claudia_reads na Instagramie. Czy to był udany BT? Czy książka przypadła mi do gustu? 

   
   Styl autorek jest lekki, przyjemny (jeśli nie patrzeć na to co robił Benny). Nie od razu zorientowałam się, że to dwie autorki pisały. Cały czas myślałam o tej książce, jak o książce jednej osoby i nie było tego w ogóle czuć. Było płynnie. Mamy tutaj wiele wulgaryzmów, mamy tutaj sceny, które są nieodpowiednie dla młodszych czytelników, niż 18 lat, a i starszych mogą mocno szokować. 
    Akcja jest świetnie wyważona. Mamy tutaj sceny z przeszłości oraz teraźniejszość, gdzie dzieje się większość akcji. Jednak wydarzenia są świetnie rozplanowane i wszystko idealnie się ze sobą łączy. 
    Okładka jest mroczna, ciemna. Widzimy dziewczynę, która jest przerażona. Idealnie oddaje ona sens książki. 
   Błędów w druku nie znalazłam, czcionka idealna do szybkiego czytania. 

Popularne filmy wmawiają widzom, że smród zwłok przypomina odór ścieku. To nieprawda. Ten zapach jest o wiele dziwniejszy. Kojarzy się z chemikaliami zmieszanymi ze zgniłymi owocami. Jest ostry, wyraźny i bardzo nieprzyjemny, a myśl o tym, co wdychasz, przyprawia o mdłości.

    Jade, to kobieta, która przeszła prawdziwe piekło. Jako 14latka zostaje porwana wraz ze swoją młodszą siostrzyczką. Przez cztery lata żyją w "niewoli". Są głodzone, bite. Przez cały ten czas nie mają ze sobą kontaktu, nie widzą się. Jade, jako już kobieta nie dziewczynka doświadcza gwałtu ze strony oprawcy. To właśnie seks pozwala jej znaleźć się w innym świecie i choć na chwilę nie myśleć o tym co się dzieje. W środku Jade, wie że to jest złe i nienawidzi Bennyego, ale z drugiej strony, choć na chwilę może się oderwać.  Nawet teraz Jade, ucieka do przyjemności cielesnych, gdy jest jej źle. A widać, że jej chłopakowi Bo (tak to Bo jest imieniem <plask w czoło>) jest to jak najbardziej na rękę. Ta relacja z chłopakiem jest trudna. Jade, ma swoje demony, a widać chłopak nie koniecznie potrafi ją zrozumieć. W życiu Jade jest jeszcze jeden mężczyzna. Komisarz z którym pracuje i który skradł moje serce :D Dziewczyna ma koszmary, a do tego Benny zaczyna od nowa polowanie, by tylko Jade wróciła. Robi wszystko by namieszać w jej głowie. Kto będzie pierwszy? Benny znajdzie ją, czy ona jego? 
   Benny, to psychopata. To człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by dostać to czego chce. Torturuje, bije, poniża, gwałci. Co jeszcze? No właśnie, tego dowiecie się z książki jaki m popaprany umysł. To gnida, którą trzeba wytępić. To najgorszy rodzaj człowieka jaki spotkałam w książkach.

Śliczna Laleczka!

  Od takich książek oczekuję, by trzymały w napięciu, by szokowały. I to wszystko tutaj dostałam. To mocna, przerażająca, zostawiająca ciarki na plecach ze zdenerwowania.  To coś, co nie jest łatwe i nie każdemu może się podobać. Ja ogólnie uwielbiam tego typu książki. Lubię odkrywać co siedzi w ludzkim mózgu, do czego ktoś może być zdolny. Ale i też wiem, że nie każdy da radę przebrnąć przez przerażające opisy. 
 
  Było mi tak okropnie przykro, przez to, co przeszła Jade jako jeszcze dziecko. Teraz nie ufa facetom, oprócz swojego przyjaciela z dzieciństwa i swojego obecnego chłopaka. Te wydarzenia odcisnęły się piętnem na jej psychice i teraźniejszym zachowaniu. Stara się być jak najlepsza w swojej pracy policjantki i każdą sprawę zaginięcia traktuje jak klucz do zagadki, gdzie jest Benny. 
    Mamy tutaj obraz człowieka, który nie do końca jest normalny. To człowiek przed którym ostrzegają nas zawsze rodzice. Teraz "nie rozmawiaj z nieznajomymi", "nie wsiadaj z nikim do samochodu, kogo nie znasz" nabiera całkiem poważnych kształtów. Dawniej jako dziecko powtarzałam ciągle "no wiem!" ale teraz sama będąc mamą, wiem, że to samo będę powtarzać, bo nie wiadomo jakie zło czai się na świecie. Wiadomości ciągle mówią o zaginięciach, morderstwach, a dawniej spływało to po nas jak po kaczce. Teraz przerażenie, strach, że to może spotkać każdego. 
    Mnie bardzo podobała się ta książka i cieszę się, że zgłosiłam się do BT z drugim tomem i jestem dość wcześnie na liście, bo zakończenie po prostu mnie dobiło, rozwaliło  i zostawiło z takim "jak to już koniec?!". Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę książkę i jestem mocno ciekawa jak to wszystko się rozstrzygnie. 
Polecam każdemu o mocnych nerwach i pragnących dobrego thrillera, bo warto! :) 

Tatuś mówił, że potwory wyglądają dokładnie tak samo jak my, czy on. I żyją wśród nas.

Dziękuje za możliwość przeczytania Klaudii, za ten Book Tour, tak świetnie zorganizowany. Dziękuje ♥
 

1 komentarz:

  1. Nie czytałam tej książki, ale dzięki Twojej recenzji uważam że musi być interesująca. Mam nadzieję że uda mi się ją kiedyś przeczytać.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger