piątek, 21 grudnia 2018

Symetria Dusz - J.L. WeilJeśli nie znajdujesz się po stronie żywych, to już jesteś martwy.


Tytuł: Symetria dusz
Seria: Raven (Tom 3)
Autor: J.L. Weil
Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Gatunek: Fantastyka
Bohater/Bohaterka: Piper
Liczba stron: 339
Liczba rozdziałów: 29
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Kobiece


   Czy dobro zwycięży zło? Czy Piper uratuje świat? Przeczytaj finałowy tom zabójczej serii Raven!
   Po tragicznej śmierci niedoszłego narzeczonego Piper musi stawić czoła zbliżającej się wojnie. Przyszła pora, aby ukarać zdrajców i pomścić wszystkich bliskich.
   Zane nie może się dłużej udawać, że nic nie łączy go z dziewczyną. Zbliża się do niej bardziej niż kiedykolwiek. Losy Zwiastunki Śmierci i Kosy Śmierci splatają się na zawsze.
   Kiedy zasłona pomiędzy światem żywych i umarłych opada, a księżniczka staje się królową, Rada wzywa ją do siebie. Jakie plany ma względem dziewczyny? Czy znowu zmuszą ją do ślubu z kimś, kogo nie kocha? Czy w czasach bez gwarancji jutra Piper znajdzie w sobie siłę, aby uratować bliskich i cały świat?

(Opis z Lubimy Czytać) 


Przyszła pora, by oddzielić ziarno od plew i zrobić porządek ze zdrajcami.

   W tym kończącym trylogię tomie, wydawać by się mogło, że dzieje się najwięcej. Dużo bitwy, dużo kombinowania jak ocalić świat, a to wszystko w dobrym stylu i na przełomie ponad 300 stron. 

   Styl autorki pokochałam już w pierwszym tomie i nic się tutaj nie zmieniło. Nadal pisze lekko i płynnie. Nie mamy trudnych słów, a i opisów jest tutaj tyle by wystarczyło na zarys fabuły, a nie ma nic na siłę.
   Akcja również jest świetnie przemyślana przez autorkę. Przez każdy tom płyniemy, aż na końcu mamy takie "ale jak to już koniec?", "co będzie dalej?". Ale tutaj to zakończenie jest idealne i bardzo pasuje do sałej serii. Nie dzieje się tutaj nic na siłę, wszystko jest połączone z poprzedniczkami, przez co czytając serię "na raz" jesteśmy w tym świecie zaznajomieni, a i robiąc sobie przerwy pomiędzy, z łatwością można wrócić do tego świata.
   Okładka jak zwykle zachwyca. Jest piękna, kusząca i przede wszystkim zapowiada nam genialną zabawę.
   Błędów w druku nie znalazłam, czcionka jest odpowiednia do szybkiego czytania. Mamy podział na rozdziały, a każdy z nich jest ozdobiony. Powiem ci coś: odpowiedni moment to nie wszystko. Wierz mi. Jeśli będziesz czekać na idealną chwilę, możesz się nigdy nie doczekać.
 
Opowiem wam nieco mniej o bohaterach, ponieważ zdradzać wam wiele nie chcę. 
   Piper dojrzała, stała się prawdziwą twardzielką. Rada traktowała ją z pewną rezerwą, bo była młoda, bo nie znała tego świata. Ale jej upór i chęć pokazania im, że się mylą sprawiała, że była prawdziwym Białym Krukiem.
   Zane, cudowny, kochany, pomocny, Zane ♥ No jak można go nie kochać? Jest on niewątpliwie genialnym bohaterem :D
   Zoe, Zach, Parker i TJ, to ludzie lojalni, oddani. To cudowni przyjaciele, którzy pokazali, że można im ufać w każdej sytuacji.
 

   Uwielbiam kończyć jakąś serię. Uwielbiam to, że w końcu wszystko się wyjaśnia. Ale czuję też ból, że to już koniec, że spotkamy się znów, jednak już będę wszystko wiedzieć i nie będzie to takie odkrywcze jak za pierwszym razem. Jednak tak, wrócę do tej serii i to nie jeden raz. Bo to lekka i cudowna młodzieżówka, która pozwala oderwać się od swojego świata i zatopić się w cudownych emocjach nie tylko ratowania świata, które mrożą krew w żyłach, ale i emocjach, tych szybszego bicia serca...bo męski bohater jest taki gorący :D
   Podobał mi się tutaj motyw ratowania świata. Podobało mi się to, co stworzyła w swojej głowie autorka i przelała na papier, bo naprawdę, to coś, co wzbudza tak wiele uczuć. Przez te trzy tomy, poznajemy, coś co ukryte jest przez ludźmi. W końcu śmierć jest naturalnym składnikiem istnienia, a to co dzieje się w powieści, jest bezpośrednio z tym związane. I mamy też pokazane, że coś po tej śmierci jest, że jako ludzie latamy jako duchy później. Jasne, że nie koniecznie to dobre duchy i o tym przekonali się nasi bohaterowie, ale oni właśnie od tego są. By chronić świat, przed tymi, którzy mu zagrażają. 
 
   Myślę, że ta seria jest idealną kandydatką na prezent, dla każdego. Dla młodszego jak i starszego czytelnika, bo nie jest ani wulgarna, tylko właśnie taka cudowna i piękna. Jeśli nie macie jeszcze prezentu na święta dla kogoś, spróbujcie tych książek, bo powiem Wam, że moją przyjaciółkę i tatę mam zamiar wciągnąć w te książki i to już niebawem :D
Ja gorąco polecam! ♥


Czasami trzeba wierzyć, że wszystko się ułoży, nawet gdy wydaje się, że nie ma żadnej nadziei.

Za możliwość przeczytania dziękuje serdecznie Wydawnictwu  


4 komentarze:

 1. Miłośnicy gatunku będą na pewno zadowoleni. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie czeka na półce i nie mogę się doczekać, aż sięgnę po nią :D Poprzednie dwa tomy bardzo mi się podobały :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Sympatyczna seria, bardzo ją lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I kolejna seria z której posiadam pierwszy tom jeszcze nie ruszony i jestem daleko w tyle za Tobą :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger