Im bardziej uszczuplone są twoje zapasy glikogenu, tym więcej czasu zajmie ci ponowne ich uzupełnienie, podobnie jak dłużej napełnia się całkowicie puste naczynie do naczynia częściowo napełnionego. [...]
Tytuł: Żywienie w sporcie
Seria: -
Autor: Anita Bean
Tłumaczenie: EwaWojtczak
Liczba stron: 419
Gatunek: Zdrowie, medycyna
Wydawnictwo: Zysk i S-Ka
Najpopularniejszy poradnik na temat żywienia w sporcie.
Nowe wydanie Żywienia w sporcie, uwzględniające najnowsze raporty medyczne, to publikacja, która jest równocześnie wyczerpującym podręcznikiem praktycznym i kompendium wiedzy teoretycznej, a co ważne, przekazuje cenne informacje w sposób interesujący i przystępny dla wszystkich.
Książka ta, napisana przez jedną z czołowych brytyjskich specjalistek od spraw żywienia w sporcie, doskonale przysłuży się zarówno amatorowi aktywnego trybu życia, jak i zawodnikom pragnącym osiągać lepsze wyniki w swoich dyscyplinach. Obecne wydanie autorka wzbogaca o wyniki najnowszych, nierzadko nowatorskich badań związanych ze zdrowiem i wydolnością sportową, nie pozostawiając bez odpowiedzi żadnych pytań czy wątpliwości.
Można tu znaleźć praktyczne wskazówki w następujących kwestiach: jak zwiększyć wytrzymałość, siłę i wydolność organizmu, jak obliczyć zapotrzebowanie organizmu na kalorie, węglowodany oraz białka, jak poprawić sylwetkę ile płynów wypijać i jak skutecznie nawodnić organizm.
„Nowe wydanie bestsellerowej książki Żywienie w sporcie jest najbardziej kompetentnym podręcznikiem z tego zakresu na świecie”.
Prof. dr hab. Łucja Pilaczyńska-Szcześniak
(Opis z Lubimy Czytać)
Zwykłe napoje słodzone (zawierające zazwyczaj 90-200 g węglowodanów na lotr) i soki owocowe (zawierają zazwyczaj 110-130g węglowodanów na litr) są hipertoniczne, czyli bardziej skoncentrowane niż płyny ustrojowe człowieka, toteż nie wydają się najlepszym produktem do uzupełniania płynów podczas ćwiczeń. Napoje te rozpuszczają się w żołądku wolniej niż czysta woda, ponieważ do ich rozcieńczenia potrzebne są płyny ustrojowe, a zatem powodują one dodatkowe niedobory płynu.
Moi kochani, dziś zapraszam Was na nieco inną opinię. Po książkę sięgnęłam ze względu na to, że w przyszłości chcę związać się ze sportem. A wiadomo prawidłowe odżywianie, to połowa sukcesu w dojściu do wymarzonej wagi czy sylwetki.
Jako przyszły instruktor Fitness, czy trener personalny, na pewno zetknę się z tym tematem, od tak zwanej podszewki, więc ta książka idealnie przygotowuje na to, co, komu, ile. Dlaczego tak? A no dlatego, że każdy człowiek, czy starszy, czy młodszy, wysportowany, czy zaczynający dopiero walkę o sylwetkę, musi ustalić sobie poziom kalorii, który dla jego organizmu będzie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. W tym poradniku znajdziemy to, jak obliczyć zapotrzebowanie dla osób starszych, czy dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją karierę jako sportowiec.
W sposób przejrzysty i prosty w odbiorze autorka przedstawiła nam różne ważne rzeczy, pomocne przy prawidłowym odżywianiu się. I tak znajdziemy tutaj informacje o węglowodanach, czy białkach. Dowiemy się też o witaminach i minerałach. Mamy tutaj coś dla wegetarian czy o odżywianiu podczas zawodów. A na koniec, coś pysznego, czyli garść przepisów na każdy etap dnia.
Tak w skrócie wygląda ta obszerna dość książka. Jeśli zaczynacie swoje staranie się o dobrą sylwetkę, myślę, że ta książka będzie bardzo pomocna w tym temacie. Dla mnie okazała się naprawdę fajna. Dowiedziałam się kilku przydatnych rzeczy i myślę, że w dalszym swoim rozwoju, będę z niej często korzystać. A Wy mieliście z tą książką do czynienia? Jakie przydatne informacje z niej wynieśliście?
Badania sugerują, że podczas ćwiczeń dziecko zużywa stosunkowo więcej tłuszczów, a mniej węglowodanów niż starsza młodzież, czy osoby dorosłe (Martinez i Haymes, 1992; Berg i Keul, 1988)
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu
Chętnie przeczytam. 😊
OdpowiedzUsuńOd lat jestem zaangażowanym sportowcem, ale mimo wszystko nie ciągnie mnie do tej lektury :)
OdpowiedzUsuńMnie akurat taka tematyka nie interesuje :)
OdpowiedzUsuńhttp://whothatgirl.blogspot.com
Książka na pewno super się sprzeda. Coraz więcej ludzi coś trenuje i interesuje się zdrowym odzywianiem.
OdpowiedzUsuń