piątek, 23 sierpnia 2019

Słodki dom - Tillie Cole
Dom nie jest miejscem. To nie kraj czy miasto czy budynek albo dobytek. Dom jest z drugą połową twojej duszy, osobą która współdzieli z tobą ból i pomaga dźwigać brzemię straty. Dom jest osobą, która jest przy tobie od początku do końca i nigdy Cię nie porzuci oraz przyniesie wieczne szczęście.

 
Tytuł: Słodki dom
Seria: Słodki dom (Tom 1) 
Autor: Tillie Cole
Tłumaczenie: Marta Czub
Liczba stron: 350
Liczba rozdziałów: 27
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Molly, Romeo
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 04.06.2019
Ocena: 10/10

    Molly Shakespeare nie miała najłatwiejszego dzieciństwa. Bardzo wcześnie straciła rodziców. Wychowywała ją babcia, która utwierdzała wnuczkę w przekonaniu, że aby wykorzystać swoją szansę i stać się kimś, musi pracować ciężej niż inni. Molly była bystra, inteligentna, rozkochana w wiedzy i wyjątkowo oczytana, jednak bardzo samotna. Większość ludzi widziała w niej tylko brązowowłosą okularnicę, najczęściej milczącą, skrytą, niezbyt modnie ubraną i niemajętną. Dziewczyna podjęła decyzję o wyjeździe z rodzinnej Anglii do Alabamy, by tam ukończyć studia i zrobić doktorat z filozofii, gdyż bardzo chciała daleko zajść.
   Molly prędko się przekonuje, że ten wyjazd radykalnie zmieni jej życie. Ludzie w Alabamie kochają futbol, głośną zabawę i mają nieznośny temperament. Jednak największym zaskoczeniem i równocześnie największą rewolucją w poukładanym życiu Molly okazuje się Romeo Prince: gwiazda sportu, potomek rodziny z tradycjami i dziedzic wielkiej fortuny, a przede wszystkim chłopak o boskim ciele, cudownych oczach i zniewalającym uśmiechu. Romeo robi, co chce, i może mieć każdą dziewczynę, której zapragnie. Ale z jakiegoś powodu upodobał sobie Molly...
     To pierwsza część przepięknej opowieści o miłości, która rozkwitła między dwojgiem młodych ludzi z zupełnie innych światów. Uczucie to sprawiło, że każde z nich odkryło w ukochanej osobie najpiękniejsze cechy i nie wyobraża sobie bez niej życia. Czy pierwsza, młodzieńcza miłość okaże się na tyle silna, by przezwyciężyć twarde zasady ugruntowane przez pieniądze, tradycję i niepisane umowy?
Niegrzecznym chłopcom najbardziej potrzebne są mądre dziewczyny!
(Opis z Lubimy Czytać)


Niektóre rzeczy w życiu są podłe. Mogą doprowadzić Cię do szaleństwa. Inne rzeczy sprawiają, że tylko przeklinasz i złorzeczysz. Więc kiedy gryziesz się życiowymi rozterkami, nie zrzędź, zagwiżdż sobie. I zawsze patrz na radosną stronę życia...


Molly to młoda, inteligentna dziewczyna, której los nie oszczędzał. Po śmierci rodziców, a później po stracie babci zostaje całkiem sama. Zawsze polegała tylko na sobie i rzadko dopuszczała do siebie ludzi. Ma określony cel i dąży do niego. Chce zrobić doktorat z filozofii i nic jej nie powstrzyma. Kompletnie nie zna się na futbolu.Jest cichą, szarą myszką. Jest dobra w tym co robi.  Ale w jej planach nie było Romea. Gwiazda sportu, dziedzic fortuny i najpopularniejszy chłopak na kampusie. Rodzice zaplanowali mu całe życie. Piękna narzeczona, a później praca w firmie ojca. Każda dziewczyna go pragnie, a on upodobał sobie słodką okularnicę. Z pozoru dwa przeciwieństwa, dwa różne światy. Lecz mają ze sobą wiele wspólnego. Dwie samotne dusze odnajdą się nawzajem, ale czy to wystarczy?

To niesamowite jak głośny dźwięk ciszy może nieubłaganie na ciebie krzyczeć, przypominając, że jesteś zdany na samego siebie.

    Styl autorki polubiłam już dawno. Lubię i odsłonę tę delikatną, jak i tę bardziej brutalną i mroczną. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie.
    Akcja powieści tworzy spójną całość, a wydarzenia zazębiają się ze sobą.
    Okładka jest delikatna i piękna. Czcionka odpowiednia do szybkiego czytania, a tekst podzielony na rozdziały.Moje ciało uznaje cię za coś, co jest dla mnie dobre. Mój umysł uznaje cię, za coś właściwego dla mnie i moja dusza uznaje cię za kogoś przeznaczonego dla mnie.


   W powieści nie braknie nam wielu emocji. Zakręci się nam łza w oku, ale i pojawi się uśmiech. 
   Mamy tutaj ambitną dziewczynę, która nie ufa ludziom. Gdy poznaje Romeo, zaczyna uczyć się podstawowych zasad funkcjonowania, że tak powiem świata i relacji między ludzkich. 
   Romeo natomiast jest bogatym chłopakiem, któremu rodzice układają życie. Ale jak to jest wiązać się z kimś, kogo się nie kocha, tylko dlatego, że wszyscy tego chcą. 
   Każde z nich jest różne, ale łączy ich pragnienie miłości, akceptacji. To piękna książka w dążeniu do swoich marzeń, pragnień. Do odcięcia się od tego co utarte i góry przesądzone. Ale czy ma to szansę istnieć, w świecie w jakim przyszło im żyć?
    Cudowna, piękna i wzruszająca powieść, którą wam serdecznie polecam. 


Nie możemy pozbyć się sekretów i zniekształconych wspomnień naszych przeszłości, ale możemy zbudować kolejny rozdział naszych wspólnych żyć.


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

5 komentarzy:

 1. Tyle już jest u nas wydanych książek tej autorki, a ja jeszcze żadnej nie czytałam! Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy 🤔

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również planująę lekturę tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzymi ciekawie, ale nie jestem pewna czy to moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam na oku już od bardzo dawna i na pewno przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger