piątek, 8 stycznia 2021

Crow - A. Zavarelli

 Między sierotami tworzy się więź, której nic nie może zastąpić. Tytuł: Crow

Seria:  Boston Underworld (Tom 1 )
Autor: A. Zavarelli
Tłumaczenie:  Tomasz Kupczyk
Liczba stron: 334
Liczba rozdziałów: 42
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater:  Mackenzie, Lachlan
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  NieZwykłe
Data premiery: 15.11.2020
Ocena: 9/10

Pierwszy tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!
Myślała, że był zwykłym żołnierzem w szeregach mafii.
A on wkrótce mógł rządzić irlandzkim podziemiem.
Mackenzie Wilder jest zdesperowana. Jej przyjaciółka zaginęła, a policja nie robi nic, żeby ją odnaleźć. Talia była dla niej jak siostra, jak rodzina, której Mack nigdy nie miała. Kobieta postanawia, że zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, co się stało z przyjaciółką, nawet jeśli będzie musiała zapłacić za to najwyższą cenę.
Mackenzie ma pewne podejrzenia, gdzie może znaleźć odpowiedzi, których szuka. Musi wniknąć w szeregi jednej z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych w mieście i uzyskać informacje na temat tego, co się stało z Talią.
Jednak już pierwsza próba zdobycia uwagi mafiosów kończy się katastrofą i – co gorsza – kobietą zaczyna się interesować Lachlan Crow – trzeci w kolejce do tronu mafijnego królestwa.
(Opis z Lubimy Czytać)

Na tym właśnie polega problem z przestępczością zorganizowaną - ona nigdy nie znika na dobre. A po upadku jednej potęgi pozostali zawsze będą gotowi, by wkroczyć do akcji i przejąć władzę, ponieważ każdy z nich chce rządzić tym miastem. 

Mackenzie to córka jednego z najlepszych bokserów w Bostonie. Sama świetnie sobie radzi na ringu. Wychowywana w rodzinie zastępczej, ma tylko dwie najlepsze przyjaciółki, które traktuje jak rodzinę. Gdy jedna z nich znika bez śladu, a policja umywa ręce, sama postanawia ją odnaleźć. Wchodzi do niebezpiecznego świata, w którym rządzi on - przystojny, wpływowy i przede wszystkim niebezpieczny Lachlan Crow, drugi w kolejce do mafijnego tronu. Co wyniknie ze śledztwa Mackenzie? Czy uda jej się znaleźć przyjaciółkę? 

Z początku nie mogłam wczytać się w tę powieść, ale później czytało się już znaczne lepiej. Autorka nie leje wody, dialogi są naturalne, a wydarzenia zazębiają się ze sobą, przez co nie pogubimy się w wydarzeniach.
Okładka jest ładna i pasuje do treści. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc z łatwością możemy ich dokładnie poznać. 

To kolejna książka z mafią w tle, którą miałam okazję przeczytać jeszcze w ubiegłym roku. Czułam już przesyt tym światem, ale połączenie mafii rosyjskiej i irlandzkiej było czymś nowym i ciekawym. 
Świat mafii ma to do siebie, że jest niebezpieczny, ale Mackenzie nic sobie z tego nie robi i wchodzi w paszczę lwa, by odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. Oczywiście zwraca na siebie uwagę, ale nie przejmuje się tym zbytnio. Dla niej priorytet to Tilia. Mackenzie jest odważna, waleczna, nie boi się tego świata. Ale czy uda jej się znaleźć przyjaciółkę? Czy może szukając przyjaciółki odkryje w sobie inne uczucia? 
Crow to powieść nie tylko o brutalnym świecie mafii, ale o przyjaźni, lojalności, a także o silnym uczuciu, które rodzi się nagle, próbie zaufania i pożądaniu. Jak skończy się dla bohaterów ta jakże wybuchowa mieszanka? Musicie przekonać się sami. 
Mi książka się podobała. Była zupełnie inna niż do tej pory czytane przeze mnie książki mafijne i to jest ogromny plus. Jeśli lubicie ten motyw w książkach, to ta pozycja jest dla Was idealna, ponieważ jest jak powiew świeżości w tym co już znane. Polecam! 

Dopóki w moim życiu nie pojawił się Lachlan, nie zdawałam sobie sprawy, jakie jest ono puste. 

Za możliwość przeczytania dziękuje Wydawnictwu 


2 komentarze:

  1. Wątek mafijny jest już od dłuższego czasu bardzo popularny w książkach. Jednak nie on nie do końca odpowiada.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurde, przewijała mi się ta pozycja i byłam zainteresowana, jednak nie czytałam opisu. Jeśli jest to motyw mafijny, to wole nie ryzykować, bo już ten motyw za bardzo mi się przejadł :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger