poniedziałek, 22 lutego 2021

Złamana lojalność - Cora Reily

 

Miłość jest niebezpieczną rzeczą, czymś, co nawet najsilniejszych wojowników sprowadza na kolana. Nie mogłem pozwolić sobie na słabość. Nie, jeśli chciałem przypodobać się Remo. Lecz miłości się nie wybierało. Tak samo jak pieprzonych tortur. Po prostu się przytrafiają i nie można było jej powstrzymać. A tylko takiej tortury nie potrafiłem znieść.Tytuł: Złamana lojalność 

Seria:  Camorra Chronicles (tom 1)
Autor: Cora Reily
Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz 
Liczba stron: 359
Liczba rozdziałów: 36
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater:Leona, Fabiano 
Narracja: Pierwszoosobowa 
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 06.01.2021
Ocena: 10/10
6/52

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Jednak tak się nie dzieje. Skazany na śmierć, ledwo żywy czternastoletni chłopak walczy o przetrwanie.
Mafijny świat jest jedynym, jaki zna, więc kiedy Fabiano spotyka Remo Falcome, stawia sobie nowy cel: stać się częścią innej rodziny mafijnej. Ale żeby tak się stało, musi na to zasłużyć.
I zasłuży – walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. W ten sposób delikatny Fabi odchodzi na zawsze. Jego miejsce zajmuje bezwzględny i bardzo niebezpieczny człowiek.
Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jednak gdy kobieta wpada w oko Fabiano Scuderiemu, jej marzenie pryska jak bańka mydlana.
Dla Fabiano liczy się tylko Camorra. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?
(Opis z Lubimy Czytać)


Wszyscy kiedyś umrzemy. Możemy to zrobić, stojąc albo na kolanach,błagając o litość. 


Fabiano kiedyś miał objąć rządy nad Chicago, jednak ojciec zdecydował inaczej zlecając zabicie kilkunastoletniego wówczas chłopca. Los zdecydował inaczej i udało mu się przetrwać dzięki Remo. Teraz jest egzekutorem szefa Cammory. Jest brutalny, zamknięty na uczucia. Ale gdy do miasta przyjeżdża Leona, zaciekawia go.
Leona nie ma wzorowych rodziców. Ojciec alkoholik i hazardzista, matka narkomanka i prostytutka. Jednak Leona chce czegoś więcej. Wysyła matkę na odwyk i jedzie do ojca, by zarobić trochę pieniędzy i iść na studia. Zaczyna pracę w barze, jednak to nie jest zwykły bar. Odbywaj się w nim walki w klatkach. Poznanie Fabiano nie wydaje jej się tak złe jak mężczyzna przedstawia. Ale czy to znaczy, że jest dla niej dobry? 

Styl autorki polubiłam od razu. Nie ma tu lania wody. Opisy są zwięzłe, a dialogi naturalne. Sceny 18+ stanowią dodatek i nie przysłaniają fabuły. 
Akcja toczy się swoim rytmem, które ani się nie wlecze, ani nie pędzi zbyt szybko. Wszystko zazębiaja się ze sobą tworząc całość, w której się nie zgubimy.
Okladka jest ładna, utrzymana w szarościach, przyciąga wzrok. W środku mamy podział na różnej długości rozdziały w perspektywy obojga bohaterów, przez co poznamy ich bardziej. 

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiem, że nie ostatnie. Bardzo spodobało mi się to jak operuje słowem, by zaciekawić czytelnika i sprawić, że chce się więcej, a od lektury ciężko się oderwać. 
Autorka pokazuje nam brutalny świat mafii, która z jednej strony przeraża, ale z drugiej też fascynuje. Nie jest tu bowiem tylko napomknięte o tej instytucji, ale czujemy się jej członkami. 
W książce znajdziemy przykład uzależnień, które nie zawsze uda się pokonać i które są zgubne. Narkotyki, alkohol, hazard to uzależnienia, które przedawkowane  mogą prowadzić do wielu konsekwencji.
Szkoda mi było Leony, która kochała swoich rodziców i chciała dla nich jak najlepiej mimo iż nie zawsze traktowali ja dobrze. Miała miękkie serce i to często prowadziło ją w kłopoty. To straszne, że dzieci muszą mierzyć się z problemami dorosłych. Zamiast stanowić dla dziecka oparcie są tak naprawdę balastem, które ciągnie je w dół. 
Fabiano spodobał mi się od razu. Było w nim coś takiego, że chciało się poznać jego historie. Mimo iż był egzekutorem, zabijał z zimną krwią, był też chłopakiem, który gdzieś w głębi siebie miał i dobre cechy.
Bardzo spodobało mi się to, co stworzyła autorka. Niby kolejna książka o mafii, ale zrobiona w sposób genialny. Nie mogłam się od niej odebrać i nadal siedzi w mojej głowie. Czekam z niecierpliwością na drugi tom, a i muszę nadrobić pozostałe pozycje. Jestem oczarowana i polecam Wam gorąco.


Nie istnieje na świecie nic gorszego od kobiet, które uznają, że jesteś wart ich uwagi dopiero, gdy zobaczą ile masz kasy. 

Dziękuję Wydawnictwu za możliwość przeczytania. 

1 komentarz:

  1. Mimo, że to nie do końca moje klimaty czytelnicze, to coś kusi mnie, żeby ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger