piątek, 4 czerwca 2021

Odnajde cie - Camilla En [PATRONAT]

 Nie ma rzeczy, które by nas ograniczały. To mu ograniczamy się sami. Tytuł:
 Odnajdę cie 

Seria: 
Autor: Camilla En
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 240
Liczba rozdziałów: -
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Anna, Grzegorz 
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 
Data  premiery : 19. 05.2021
Ocena: 10/10

Prawdziwej  namiętności nie ostudzi odległość.
Anna jeszcze nigdy nie była tak niezdecydowana. Z jednej strony mąż, który zadziwiająco szybko przestał dostrzegać w niej kobietę, traktujący ją jak osobistą służącą, z drugiej – mężczyzna, który miał być przyjacielem, odskocznią od małżeńskich problemów, ale pragnie znacznie więcej, niż Anna jest skłonna mu dać. Tylko jeden z nich potrafi rozpalić jej zmysły, ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję? A co, jeśli żadna z dróg, które się przed nią otwierają, nie wiedzie do szczęścia?
Grzegorz również stoi na rozdrożu. Aby ratować rozpadający się związek, podejmuje decyzję o wyjeździe do Anglii. Chce skupić się na pracy, nabrać dystansu. Nie spodziewa się, jak wiele może zmienić jedno zdjęcie i zniewalające brązowe oczy, które na długo rozgoszczą się w jego myślach.
Czy Anna i Grzegorz szukają właśnie siebie? 
(Opis z Lubimy Czytać)Chciałam, a wręcz pragnęłam osiągnąć wewnętrzny spokój. Miałam dosc walczenia o kogoś, o siebie. Chciałam żeby to o mnie walczono. Styl autorki jest lekki, pisze bez trudnych słów, czy lania wody. Opisy są zwięźle, a dialogi nie wymuszone. Sceny 18+ są naturalne, nieprzerysowane. 

Akcja powieści stoczy się swoim rytmem, które nie pędzi ani się nie wlecze. Wydarzenia następują po sobie, tworząc spójna całość.

Okładka jest piękna, zmysłowa. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy Anny jak i Grzegorza przez co oboje poznajemy dokładnie. 

Anna to kobieta zamężna,  pracuje w biurze turystycznym i mogło by się zdawać ma idealne życie. Ale prawda jest zupełnie inna. Po ślubie jej mąż zmienił się nie do poznania. Traktuje kobietę jak swoją służącą, wyjazdów do rodziny nie bierze pod uwagę, a spotkania z siostrą Anny traktuje jak czyste zło. Gdy na jej drodze staje przyjaciel męża, nie wie w co się pakuję. Z początku niewinna znajomość przeradza się w romans. Jak z tym wszystkim upora się nasza Bohaterka? 

Grzesiek to mężczyzna z gór, który pomaga ojcu w firmie i ma dziewczynę. Jednak kobieta ostatnimi czasy jest bardziej zamknięta w sobie, nie ma czasu na spotkania z chłopakiem. Gdy Grzesiek dostaje propozycje wyjazdu do pracy w Anglii nie waha się ani chwili. Myśli, że chwilowa rozłąka dobrze im zrobi. Ale czy na pewno? 

Ania wpada w oko Grześkowi, gdy tylko ten widzi jej zdjęcie. Późniejszy splot wydarzeń łączy ich ścieżki. Ale czy mają szansę na szczęście? 

Historia Anny i Grzegorza oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i tak naprawdę moze się przydarzyć wielu ludziom. 

Autorka pokazała nam jak ludzie potrafią się zmienić i to na gorsze. Czy zdobycie kobiety, uczynienie jej swoją żona zwalnia facetów z dbania o związek, pomocy, czy nawet sprawiania miłych rzeczy drugiej połowie? Otóż nie! Związek to partnerstwo, to kompromisy. A tutaj tego zabrakło. Wkurzało mnie zachowanie męża Ani, który na jej próby rozmowy, albo to zbywał, albo następowało chwilowe zawieszenie broni, by znów było tak samo. Może zdrada, której dopuściła się Ania nie była dobrym pomysłem, ale przynajmniej tak uwolniła się od męża. Tylko czy nie wpadła z deszczu pod rynnę. 

U Grzegorza było bardzo podobnie. Ciche dni, brak czasu dla ukochanego to tylko kawałek góry lodowej. Justyna była mistrzynią w manipulowaniu Grześkiem, a on moim zdaniem był w niej ślepo zakochany, by to ukrucic. No dla mnie na wyzwiska nie ma miejsca w związku. 

Historia ta dostarcza nam wielu emocji. Nie będziemy się nudzić ani chwili, a strony uciekają pod palcami w mgnieniu oka. Serdecznie Wam polecam. 

Dziękuję wydawnictwu oraz autorce za możliwość objęcia patronatem tej powieści. 
Życie w związkach nauczyło mnie, że po każdej burzy wstaje słońce,a względny spokój  jaki po niej następuje, jest cisza przed olejna. 
1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger