poniedziałek, 28 czerwca 2021

Pierwszy stopień do piekła - Angelika Łabuda [PATRONAT]

 

[…] - Wiesz, że faceci byli, są i będą w naszym życiu. Nie możesz załamywać się tylko dlatego, że jakiś koleś dał ci kosza...[...]Tytuł
: Pierwszy stopień do piekła 

Seria

Autor: Angelika Łabuda 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Arianna, Theo

Liczba stron: 224

Liczba rozdziałów

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: WasPos 

Premiera: 18. 06. 2021

Ocena: 10/10


Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby zdobyć to, czego pragniesz?

Życie udowodniło jej, że nie można grać fair. W końcu jeśli mężczyzna cię oszuka, wykorzysta i zdradzi, ty możesz zrobić to samo.

Arianna to młoda, ambitna dziennikarka, która prowadzi program o show-biznesie w nowojorskiej stacji telewizyjnej. Całe życie ciężko pracowała, by odnieść sukces, jednak wraz ze spadkiem popularności i oglądalności jej posada wisi na włosku. Musi znaleźć nowy gorący temat, który ponownie przyciągnie widzów. Nie sądziła tylko, że okaże się nim przystojny, bogaty przyszły prezes Wolf Ind., Theodore Easton. Mężczyzna mimo że ceni swoją prywatność, zbyt łatwo ulega pięknym kobietom.

Historia, w której nikt nie gra czysto i nie mówi prawdy.

Dla niego warto zgrzeszyć! A już na pewno warto skłamać.

( Opis z Lubimy Czytać)


Stoi przed panem wygłodniała kobieta, która potrzebuje na prawdę, ale to na prawdę dobrego pieprzenia, a nie łagodnego traktowania…


Arianna to kobieta w przeszłości zdradzona przez chłopaka, dlatego teraz umawia się na nic nieznaczące, jednorazowe spotkania. Jest dziennikarką, której program przeżywa kryzys. Oglądalność spada i musi znaleźć temat, który przyciągnie widzów. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, która podsuwa jej postać Theodora Eastona, tajemniczego spadkobiercę rodzinnej firmy. Gdy kontakt z asystentkami Theo spełza na niczym, Arianna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ale czy jest gotowa na urok osobisty Theo? Do czego doprowadzić mogą kłamstwa, które już na samym początku padają z ust kobiety?

Theo pomimo iż ma łatkę playboya, ma też wspaniałego przyjaciela obok siebie, który tuszuje każdy jego wybryk uwieczniony przez paparazzi. Nie udziela wywiadów, nie można znaleźć miliona jego zdjęć w internecie.  Gdy na jego drodze staje Arianna sam do końca nie wie czym jest nowe uczucie jakie zaczyna kiełkować w nich. Ale czy to wystarczy, by puścić w zapomnienie tajemnice?

Arianna to przebojowa dziewczyna, która mimo swoich klamst nie denerwuje swoim zachowaniem. Theo za to to przystojniak, który z pewnością zawróci wam w głowie. Mi zawrócił.

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma tu lania wody, długich opisów o niczym. Wszystko jest zwięźle i na temat. A dialogi są naturalne nie wymusozne. Mamy tu także sceny 18+, ale są one dodatkiem i są zrobione tak, że czytając nie będziemy zgorszeni.

Akcja toczy się swoim rytmem, które się nie wlecze, ani nie pędzi, ale cały czas coś się dzieje. Wszystko łączy się również że sobą, przez co się nie pogubimy w wydarzeniach. 

Okładka jest piękna, przyciąga wzrok. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy Arianny i Theo, więc oboje poznajemy bardzo dobrze. 

Nowa powieść Angeliki dostarcza czytelnikowi mnóstwa emocji. Nie ma chwili na nudę. Jesteśmy ciekawi jak potoczą się losy bohaterów, co się stanie dalej. 

Książka pokazuje nam co ludzie są w stanie zrobić dla kariery, pozycji i lepszych wyników. Ale czy po trupach do celu to dobre motto życiowe? To było trudne. Z jednej strony program, który zapewniał Ariannie życie w mieście nie na garnuszku rodziców, a z drugiej Theo, jego obecność i nowe uczucie.

Podobało mi się także to, że nie była to kolejna mafia, kolejne sto stron opisów scen erotycznych. Ale było równie ciekawe i wciągające. Nie nudziłam się ani chwili, cały czas coś się działo. Serce biło mi szybciej w niektórych scenach. 

Jeśli macie ochotę na lekką, ciekawą powieść, w której sporo się dzieje, nie wieje nudą, bohaterowie nie denerwują, to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. Ja jestem zauroczona i Wam serdecznie polecam!


Czas najwyższy, aby szanować ludzi i pokazywać siebie w stu procentach, a nie stwarzać iluzję siebie po to, żeby ktoś mnie polubił za to, kim tak naprawdę nie jestem

Angeliko dziękuję za możliwość patronowania tej wspaniałej książce. Bawiłam się przy niej świetnie. Życzę Ci dalszych sukcesów i kolejnych tak świetnych książek ❤️

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger