sobota, 2 marca 2019

[PRZEDPREMIEROWO]: Uwikłani Tom II - Adriana Rak - Patronat Medialny


 Przez całą drogę płakała rzewnymi łzami. Miała już dość wszystkiego. Miała dość takiego życia, w którym ciągle jej coś nie wychodzi, i to przez kogo... Przez nią samą właśnie, przez to, że nie umiała być inna.


Tytuł: Uwikłani Tom II
Seria: Agata i Piotr
Autor: Adriana Rak
Tłumaczenie: -
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater/Bohaterka: Piotr/Agata
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 8 marca 2019 

Ona i on
Dwa zranione serca
Namiętność i pożądanie
Miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności...

"Uwikłani. Tom drugi" to historia obok której nie możesz przejść obojętnie.
Jest pełna dramatyzmu, skrajnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji.
To opowieść o ludziach, którzy mogą żyć obok Ciebie,
dlatego proszę, wysłuchaj jej do końca...

(Opis z Lubimy Czytać)

Wszystkie te sytuacje sprawiły, że mężczyzna ten, jak dotąd opanowany i wydać by się mogło, że dojrzały, sam już nie wiedział, co powinien zrobić. Był uwikłany w swój własny los i myśl ta nie pozwalała mu żyć normalnie. [...] 

Już 5 marca, do księgarń trafi drugi tom Uwikłanych. Pierwszy  z nich znalazł się na rynku już w tamtym roku, w lipcu. Teraz drugi tom otwiera rok, miejmy nadzieję obfitujący w więcej książek Ady ♥ Zaczynajmy więc przygodę z Uwikłanymi Tom II ! ♥ 

   Agata, to kobieta, która chce kochać i być kochaną. To postać, która przeszła w poprzednim tomie bardzo wiele. Wiadomo, związek z żonatym mężczyzną nie jest czymś, czym można się szczycić. Jak na małych wsiach, wiadomo, będzie więcej przeciwników niż zwolenników, takiej relacji. A gdy nasza bohaterka była już na prostej, budowała coś swojego z facetem jej życia, wszystko wywróciło się do góry nogami. Została sama. No może nie do końca, ale jednak. Na szczęście miała przy sobie rodziców, którzy urzekli mnie tym, że tak bardzo stali za nią murem, pomagali, wspierali, kochali ją mimo wszystko. No i oczywiście niezawodna Basia - przyjaciółka, współlokatorka. Dzięki niej nasza bohaterka radziła sobie jakoś z tą stratą. A gdy zaczęła oswajać się z sytuacją, w jej drzwiach ponownie stanął Piotr. Czy tym razem znów namiesza w jej sercu i głowie? 
    Piotr, to ojciec cudownego chłopczyka i mąż wrednej, wyrachowanej kobiety, z którą nic prócz syna go nie łączy. Kobieta zdradza go, jednak potrafi być bardzo przekonująca i gra pokrzywdzoną. Z braku innej możliwości, zagrożony odizolowaniem od ukochanego dziecka, Piotr postanawia być z kobietą, której nie kocha. Dobro syna stawia ponad własne szczęście. Jest dobrym ojcem, który pragnie zapewnić mu spokój. Jednak tęsknota i miłość do Agaty są ogromne. Czy będzie im dane być razem? 
    W tej historii mamy również wiele perypetii Witka oraz Basi. Czasami ta dwójka zachowywała się jak dzieci. Zamiast porozmawiać ze sobą, woleli uciec i unikać się nawzajem. A w ich przypadku rozmowa, zrozumienie, były podstawą do budowania trwałej relacji. 
    Mamy również punkt widzenia Karoliny - żony Piotra. Jak i rodziców.Także bohaterów jest wielu, ale dzięki temu możemy wczytać się głębiej w problemy Agaty i Piotra z innej perspektywy. 

[...] Przecież zdrada miała różne oblicza. Aby zdradzić, nie trzeba było pójść ze sobą od razu do łóżka. Można zdradzać na wiele innych sposobów, wszak zdrada zaczyna się w głowie. [...]


   Styl autorki już przy pierwszej książce mnie zauroczył. Pisze bowiem lekko, prosto i przyjemnie. Nie będziemy tutaj mieć trudnych słów. Dialogi są naturalne, a wioska, w której mieszkają bohaterowie, jest realna, że z łatwością możemy się tam przenieść. 
    Akcja książki ani nie pędzi, ani się nie wlecze. Jest idealnie zaplanowana, a dzięki licznym osobom poznajemy, co się dzieje. Nie pogubimy się jednak, ponieważ wydarzenia zazębiają się ze sobą, tworząc całość. 
    Okładka jest piękna. Daje nadzieję, jest w cudownym kolorze, który zwiastuje naszą wiosnę. Wszystko budzi się do życia, więc kto wie? Może i w przypadku bohaterów też tak będzie? 

[...] Ja wiem,córeczko, że czasem ciężko jest przebaczyć, a jeszcze trudniej jest zapomnieć i żyć na nowo. W twojej sytuacji jest to jednak, jedyne sensowne wyjście. [...]

    No i znów mamy tutaj stereotypy i walczenie z nimi. Przecież żonaty mężczyzna, nie może pozwolić sobie na romans. Przecież dobro jego rodziny jest najważniejsze, a on sam powinien być wdzięczny za to, co otrzymał. Ale! Każdy widzi tylko to, co chce widzieć. Nikt nie spojrzy na to tak, że to osoba pokrzywdzona, zdradzana latami, zaniedbywana. Ciągłe pretensje, żale, smutki, to wszystko on musi znosić, nie zaznając ani grama miłości. Powiem Wam, że sama znam najlepiej takie zachowania. Na małej wsi nie ukryje się nic. Każdy uwielbia plotkować, a już mając o czym, to już w ogóle isty armagedon. Także życie z takim "błędem", jest ciężkie i często narażone na drwiny, obgadywania, wyszydzania. 
   Książka pokazuje również miłość. Nie tylko miłość do drugiego człowieka, która w przypadku Agaty i Piotra jest trudna i skazana na wiele porażek. Ale mamy też miłość rodzicielską, która objawia się na różne sposoby. Jedni pomagają, inni się trącają, ale wszyscy chcą jednego - by ich dzieci zaznały w życiu szczęścia. Mamy też perypetie Basi i Witka, którzy bez rozmowy nie będą w stanie ułożyć sobie życia. 
    Po raz kolejny Adriana pokazała nam, jak ważny jest dialog w życiu ludzi. Jak ważna jest miłość, nie tylko do partnera, ale i dzieci. Autorka nie boi się trudnych tematów, jakim jest zakazana miłość, czy zakończenia, które zwala z nóg! Nie jestem o nie zła, wręcz przeciwnie, podobało mi się, choć było inne i zaskakujące. 
    Cieszę się, że po raz kolejny miałam możliwość sięgnąć po piękną, niecodzienną historię, z polskimi bohaterami, z polską wsią i wszystkimi jej aspektami, jakimi bombarduje nas Adriana. Polecam Wam gorąco nie tylko, tę pozycję, ale i inne, które wyszły spod pióra naszej utalentowanej koleżanki z blogosfery. 

Grafika wykonana przez Angelikę, autorkę bloga Tylko magia słowa


Zapraszam Was do polubienia:
Strony Autorskiej -> Adriana Rak - autorka
Grupy fanowskiej -> Grupa Fanów Adriany Rak
Oraz bloga -> Tajemnicze Książki

Dziękuję Adrianie oraz Wydawnictwu, za możliwość przeczytania, oraz bycia Patronem. Gratuluję Ci kochana kolejnego sukcesu, w Twojej karierze Autorki ♥ Jesteś niesamowita i niezwykła ♥ Wielu sukcesów ♥ 

8 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa ;) Z chęcią ją przeczytam :) Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, że wspólnie patronujemy tej książce. U mnie na blogu, również ukaże się dziś jej recenzja. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwszej czesci, która dla mnie miala kilka wad, jestem ciekawa dalszego stylu autorki i losow bohaterow.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo ciekawie. Nawet, jeśli niezbyt lubię love story, bardzo chętnie po nią sięgnę w wolnej chwili. :) Pozdrawiam i zapraszam również do siebie. :)
  www.danuta-palega.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja jeszcze pierwszej nie przeczytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham tę ksiązkę, pierwszą część też i bardzo polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy tom mnie oczarował, mam nadzieję, że ten dorówna mu lub go przebije :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dr Агбазара-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger