piątek, 27 września 2019

Świetnie się bawię w twoich snach - Izabela Skrzypiec-Dagnan
[...] Ciągle pewnie byłam gdzieś obok... Kiedy ty podejmowałeś swoją pierwszą pracę, ja akurat szłam do przedszkola.


Tytuł: Świetnie się bawię w twoich snach
Seria: -
Autor: Izabela Skrzypiec-Dagnan
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 250
Liczba rozdziałów: -
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Jula, Krystian, Lena, Adam, Rafał, Daria
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Zysk i S-Ka
Data premiery: 17.09.2019
Ocena: 10/10


Jak jeden nieprzemyślany krok może wpłynąć na nasze życie? Jula kocha Krystiana, Krystian kocha Julę. Wydawałoby się – prosta historia. A jednak nie potrafią być razem. Ona próbuje ukoić smutek, choć nie do końca jej się udaje. On tęskni, ale stara się ułożyć sobie życie na nowo. Na drodze obojga pojawia się ktoś inny. Każde z nich stanie przed pytaniem, czy warto postawić wszystko na jedną kartę. 
(Opis z Lubimy Czytać)

[...] Różnica doświadczeń. Te kilka lat po studiach to początek prawdziwego życia. Do dwudziestki piątki to było tylko przygotowanie. - Śmieje się.


   Uwielbiam czytać debiuty, tak więc i tutaj nie było innej opcji. Czy cieszę się, że to zrobiłam?  Zachęcam do lektury. 

    Styl autorki jest lekki i przyjemny. Nie leje wody, opisy i dialogi się równoważą, tak że spokojnie poznajemy lody bohaterów. Najpierw narratorami są Jula i Krystian. Pod koniec postacie drugoplanowe przejmują stery i trochę nam opowiadają swoje uczucia. Nie mamy tutaj scen 18+, co jest dodatkowym plusem. Książka dzięki temu jest subtelna i delikatna.
    Akcja powieści ani nie pędzi, ani się nie wlecze. Ma swoje tempo, które pozwala nam poznać bohaterów. Wszystkie wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc idealną całość.
   Okładka jest romantyczna, delikatna, po prostu przyciąga wzrok, swoim pięknem. W środku nie znajdziemy podziału na rozdziały, ale są trzy części. Każdy podrozdział zaznaczony jest imieniem bohatera, który opowiada, a zajmują kilka stron, więc czyta się szybko. 


[...] - Dlaczego tyle pijesz maleńka?
- Żeby zapomnieć. - Wyrywa mi się. Mam zamknięte oczy.
- Lepiej byłoby pić dla przyjemności. I to nie wiele.
- Dla przyjemności piję kakao. [...]


  Jula nie może poradzić sobie z rozstaniem z Krystianem. Ciągle pije, imprezuje. Jest smutna. Krystian to miłość jej życia, jednak ich drogi musiały się rozejść. Ale czy słusznie? Kobieta w klubie poznaje Rafała. Jest od niej starszy, ale przez to doświadczony przez życie. Nie w głowie mu imprezy, zdrady. Chce ustatkowanego życia. Tylko czy Jula może mu je zapewnić? Ich spotkania sprawiają, że serce bije szybciej, rodzą się nowe, piękne uczucia. Ale czy to wystarczy, gdy na drodze Juli pojawi się Krystian? Czy odnajdą drogę do siebie? Jula to dobra bohaterka. Ma swoje problemy, które na swój sposób zagłusza. Jednak nie denerwuje, możemy ją łatwo poznać i nie oceniamy jej. Jesteśmy z nią w tym trudnym dla niej czasie. 
   Krystian również nie może zapomnieć o Juli. Była jego życiem. Gdy przyjaciel namawia go na wizytę w klubie ten opiera się, ale później zamroczony alkoholem i poprawiając stan upojenia w klubie poznaje piękną, wysportowaną Darię. Mężczyzna odwiedza ją później, jednak jest ona nie ufna, nie chce się spotykać. Jednak przewrotny los znów ich ze sobą łączy. Daria zwierza się Krystianowi ze swojego życia, które do lekkich nie należało. Teraz do niego należy, czy weźmie Darię wraz z jej całym bagażem. Nagłe spotkanie z Julą, miesza każdemu w życiu. Kto będzie miał szansę na szczęście? 
   Lena i Adam, to siostra i szwagier Juli. Przeżywają swoje problemy małżeńskie. Zdrada, wyprowadzka. Czy i oni będą mogli stworzyć wspólnie jeszcze coś trwałego? 


Na progu on. Z łobuzerskim uśmiechem na wargach, który ujmuje mu lat. Po drugiej stronie ja, już w piżamie, z włosami związanymi w warkocz i karmelowym piwem w dłoni.


    Autorka na postawie bohaterów przedstawiła nam prawdziwe życie, które nie zawsze usłane jest różami. Czasami miłość to nie wszystko, by być szczęśliwym. Czasami miłość to za mało, żeby móc tworzyć dalej związek. 
    Świetnie się bawię w twoich snach, to piękna, wzruszająca powieść o polskich bohaterach, którym życie w momencie ich poznania, wali się na głowę. Każde z nich na swój sposób radzi sobie ze swoim sercem, umysłem. Jednak nie każdemu wychodzi to na dobre (np. alkohol). Wiadomo, każde chce zagłuszyć swój ból, ale to nie jest dobre wyjście z żadnej sytuacji. Mogłoby się wydawać, że miłość to prosta sprawa, jednak nie w tym przypadku. Nie zawsze bowiem wszystko jest czarne, albo białe. Smutno mi się robiło czytając losy bohaterów. Zasługiwali na szczęście. 
   Ta powieść pokazuje nam, jak przewrotne jest życie. Pokazuje, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy, bo nie wiadomo kiedy los się odwróci. Książka jest życiowa i warto ją poznać. Mnie bardzo się podobało i polecam wam gorąco ♥ 

Tu i teraz jesteś moja. MOJA - cholera, jak ciężkie jest to słowo. Jaką odpowiedzialność niesie ze sobą: twoje słabości, twoje przeżycia, problemy, twój charakter, historię, którą ciągniesz za sobą, i cały ten wewnętrzny chaos. 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 

4 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger