piątek, 6 września 2019

Za głosem serca - Joanne MacGregor


Łatwo jest iść jeśli wiadomo dokąd się zmierza. 


Tytuł: Za głosem serca
Seria: -
Autor: Joanne MacGregor
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej
Liczba stron: 335
Liczba rozdziałów: 43
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Romy
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Kobiece
Data premiery: 10.07.2019
Ocena: 10/10


Nowoczesny romans zainspirowany "Małą Syrenką”, jedną z najpiękniejszych literackich historii miłosnych!

Jak wiele możesz poświęcić dla miłości? Czy jest warta tego, aby odebrać głos swojemu własnemu „ja”?

Chce uwolnić się od przeszłości. Chce znaleźć dla siebie nowe miejsce. Co jednak, gdy czarujący świat filmowy zamiast krainą marzeń okazuje się pułapką?

Kiedy osiemnastoletnia Romy Morgan ratuje życie hollywoodzkiemu gwiazdorowi Loganowi Rushowi, dostaje pracę jako jego osobista asystentka i z dnia na dzień znajduje się w środku ekscytującego świata filmu. Spełnia się sen Romy – między nią a Loganem zaczyna więcej niż iskrzyć. Wtedy jednak Romy odkrywa, że plan filmowy to świat iluzji i niedotrzymanych obietnic. Traci pewność, komu naprawdę może zaufać. Kiedy odkrywa mroczną tajemnicę Logana musi dokonać wyboru między miłością a zemstą.

Zanurz się już dziś w tej niesamowitej historii, idealnej dla fanów Kasie West, Jenny Han, Stephanie Perkins, Abbi Glines, Morgan Matson i Julie Buxbaum. 

(Opis z Lubimy Czytać)

Wygraliśmy. A zwycięstwo, co mogę potwierdzić, smakuje naprawdę słodko - bardziej nawet niż prawdziwa czekolada. 

   Styl autorki poznałam przy okazji czytania "Jej wysokość P" i tutaj nie było rozczarowania. Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma zbędnych opisów. 
   Akcja zazębia się ze sobą, tworząc idealną całość, która ani nie pędzi, ani się nie wlecze. 
    Okładka jest piękna, wakacyjna. W środku znajdziemy idealną czcionkę do szybkiego czytania, a rozdziały są krótkie, więc można odłożyć w dogodnym dla siebie momencie. 

Nigdy nie będziesz oczekiwać, że Logan Rush zakocha się w tobie.

   Romy to nastolatka, która uwielbia serial z Loganem w roli głównej. Jest jej idolem odkąd tylko film ujrzał światło dzienne. Dlatego, gdy przyjaciel mówi jej o przyjęciu urodzinowym Logana na środku morza, ta nie czeka ani chwili. Na desce surfingowej obserwuje jak wszyscy bawią się dobrze. Tylko nie Logan. W końcu upija się i chce zejść z łodzi. Jednak będąc pijanym nie bardzo mu to wychodzi. Romy ratuje go przed utonięciem. Później chcąc odwieźć go do hotelu, napotykają natarczywe fanki i paparazzi, którym sprawnie uciekają. Gdy dziewczynie udaje się go dostarczyć bezpiecznie do hotelu, reżyserka proponuje jej pracę. Dziewczyna jest rozdarta. Sama nie wie, co chce robić w życiu. Iść na studia związane z późniejszą pracą w firmie ojca, czy może studia naukowe, powiązane z mamą? Ona chce robić coś innego i gdy nadarza się okazja, korzysta z niej. Nie chce być tym kim stały się jej siostry. Po studiach, dom, rodzina, dzieci. Chce od życia czegoś więcej.  Przyjmuje więc pracę w branży filmowej, ale wymaga to od niej poświęcenia. Musi zmienić swój wygląd. W dodatku Logan jest jeszcze bardziej pociągający na żywo, a i on nie pozostaje obojętny na uroki dziewczyny. Ale czy mają szansę stać się kimś więcej? Co jeśli poświęci wszystko, a ogromna szansa związana z jej hobby przejdzie koło nosa? Romy to zaradna, mądra, śliczna dziewczyna.Nie denerwowała i była dobrą kompanką.
    Logan to gwiazda. Ciągłe zdjęcia, przyjęcia. Dlatego zmuszony jest ukrywać swój związek z Romy. Dziewczynie nie przeszkadza to, więc potajemne randki są jeszcze bardziej ekscytujące. To dobry chłopak, który w całym zamieszaniu związanym z filmem utracił, gdzieś sens swojego życia. Romy nakłania go, by coś zmienił, jednak uważa że swoją sławę zawdzięcza i reżyserce i koleżance z planu. Nie chce rezygnować, by robić coś dla siebie. Czegoś się boi. Jego tajemnica jest nie wygodna i może mu zaszkodzić. Jak to wpłynie na związek młodych ludzi? 

To balsam dla mojego zachwianego poczucia własnej wartości.

  
  Powiem Wam, że świat filmu zawsze mnie ciekawi. Tutaj autorka postawiła na tajemnicę, która może zagrozić sławie oraz na wpływ manipulacji osobami sławnymi. Ten inny świat wciągnął mnie i zaciekawił. 
   Kolejnym aspektem było zabijanie zwierząt morskich, ochrona środowiska. Ten ważny temat dla całego świata podjęła autorka i myślę, że to był świetny zabieg. Nie wiemy, co dzieje się na świecie. Nie wiemy ile wielorybów ginie, by można było z nich zrobić okropnie drogie potrawy, dla bogatych. Mnie samej łzy leciały, gdy czytałam o tych okropnościach. To ważne by szanować, to co żyje. Nie zaśmiecać naszej planety jeszcze bardziej. Myślę, że ta powieść jest idealna do uświadamiania ludziom jak wielki wpływ ma każdy z nas, na nasze przyszłe życie na Ziemi. 
     No i oczywiście jak na romans przystało mamy miłość, która jest między celebrytą, a zwykłą dziewczyną. Mamy wpływ tajemnic na związek, ale i miłość, która mamy nadzieję, jest w stanie wszystko przezwyciężyć, ale czy na pewno? 
     A na końcu jest to książka o poszukiwaniu siebie. O odkrywaniu czym chcę się zajmować? Kim chcę być? Nacisk rodziców na przyszłe życie. Układanie go wręcz, jest mocno tutaj widoczne. I to rani Romy, sprawia, że sama nie wie co wybrać, by nie urazić żadnego z rodziców. A znowu z drugiej strony jak się postawi, to też będzie nie za dobrze. Dylemat może śmieszny, ale bardzo poważny w życiu Romy. 
    Mnie książka ogromnie się podobała. Ze względu na wszystkie te pozycje, które wyżej wymieniłam. Była ciekawa, a przy tym lekka i wakacyjna. Szczerze Wam polecam, bo jest co czytać. Ja się zakochałam. 


Muszę powiedzieć, że świat filmu wydaje się kompletnie obcy, jak alternatywna rzeczywistość, absolutnie dziwna i niezrozumiała. [...]

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu

3 komentarze:

  1. Mam w planach przeczytać tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Lekka i wakacyjna, brzmi zachecajaco

    OdpowiedzUsuń
  3. Też chciałam ją przeczytać ale się nie załapałam :( może jeszcze uda mi się gdzieś ją dopaść

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger