poniedziałek, 30 września 2019

Elementals. Portal do Kerberosu - Michelle Madow


[...] Bo nie możemy wpaść tam nieprzygotowani, niemal bez broni i nie mając pojęcia, co nas czeka - wyjaśniła. Musimy mieć plan. Tytuł: Elementals. Portal do Kerberosu.
Seria: Elementals
Autor: Michelle Madow
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Liczba stron: 210
Liczba rozdziałów: 48
Gatunek: Fantastyka
Bohater: Nicole
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Kobiece
Data premiery: 18.09.2019
Ocena: 8/10


Czwarty tom żywiołowej serii, w której ważą się losy świata!
Drużyna Elementals została osłabiona. Po stracie Kate nie może jednak pozwolić sobie na żałobę. Nicole, Blake, Chris i Danielle wciąż mają ważną misję do wykonania.
Kiedy ktoś, kogo uważali za przyjaciela, porywa Blake'a prosto do otchłani Kerberosu, pozostali mają bardzo mało czasu na zebranie myśli. Nieoczekiwanie otrzymują pomoc od osoby, której już prawie przestali wierzyć.
Czy podróż do przerażającej krainy pełnej stworzeń, które chcą ich zabić, jest dobrym pomysłem? Czy ocalałej trójce z drużyny Elementals uda się uratować Blake'a i odzyskać głowę Meduzy? Czy wciąż mają szansę na ocalenie świata?

(Opis z Lubimy Czytać)  


[...] Czy ufam mu wystarczająco, by ruszyć za nim przez Kerberos? [...]

Uwielbiam serię, jej mityczne tło, odważnych bohaterów. Jak było teraz? 

   Styl autorki nadal pozostał bez zmian. Pisze ona lekko i nie leje wody. Opisów jest odpowiednia ilość do poznania akcji, a dialogi nie są wymuszone. 
    Akcja trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Co chwilę coś się dzieje, a bohaterowie nie mają chwili wytchnienia. 
    Okładka pasuje świetnie do reszty serii. Tym razem znów mamy chłopaka. Czcionka jest dobra do szybkiego czytania, a rozdziały bardzo krótkie, dlatego jest ich tak wiele. 

    Nicole wraz z przyjaciółmi musi wyruszyć do portalu, by odnaleźć głowę Meduzy, którą zabrała jedna osoba, porywając jednego z Elementals. W podziemnym świecie czyha na nich wiele niebezpieczeństw. Muszą uważać na wiele pułapek, czyhających na nich. Na początku Nicole jest impulsywna i chce działać, bez przemyślenia, ponieważ chce ratować kogoś sobie bliskiemu. Wiadomo uczucia nigdy nie są dobrym doradcą w takim wypadku. Na szczęście ma przy sobie przyjaciół, którzy  powstrzymują ją przed nieprzemyślanymi decyzjami.  Później Nicole jest już taka jak zawsze. Opanowana, silna, zmobilizowana do działania. Nie denerwuje, wręcz przeciwnie, fajnie jest czytać jej punkt widzenia. 
    Chris i Danielle jak zwykle niezawodni przyjaciele, którzy trzymają się mimo wszystko razem. Pomagają sobie. Liczy się nie tylko misja, ale ich życie i zdrowie. 

[...] Cały świat potrzebował, byśmy odnaleźli głowę Meduzy. [...]

    W tym tomie bardzo brakowało mi Kate, która wszystko objaśniała Nicole, która była w tym wszystkim nowa. Zabrakło mi Blake, który jest uroczy.  Jednak mimo tych dwóch minusów, książka wypadła bardzo dobrze. Były emocje, były walki nie tylko z wrogami, ale i z wewnętrznym ja. Trochę cienka ta książka jak na przedostatni tom, ale może taki był zamysł, żeby namieszać czytelnikowi w życiu i byśmy oczekiwali kolejnego tomu? No nic, na mnie się udało. Jestem ciekawa, jak zakończy się seria. Autorka ma świetny pomysł i wykorzystuje go. To cudowne książki dla młodzieży, ale i starsi odbiorcy znajdą tutaj coś dla siebie.
    Mam nadzieję, że na kolejny tom nie trzeba będzie długo czekać i niebawem zawita do Polski. Polecam Wam serdecznie ♥

Gdybyś była człowiekiem, umarłabyś, zanim zdołałabyś użyć mocy.  [...]

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu

5 komentarzy:

 1. Fantastyki nie czytam, więc poczekam na coś, spoza gatunku. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię fantastykę, ale ta seria jest dla mnie obca - mam zaległości w książkach...może kiedy się z nią zmierzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po lekturze i jestem też z niej zadowolona :) Ogólnie lubię tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tę serię przeczytam jak wyjdzie całość :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger