piątek, 22 listopada 2019

Płonąca namiętność - K. Bromberg


Wszyscy mamy jakieś blizny. Niektóre są widoczne. Inne nie. Ale zawsze są dowodem na to, że jesteśmy silniejsi niż to, co próbowało nas zranić.


Tytuł: Płonąca namiętność 
Seria: Życiowi bohaterowie (Tom 2)
Autor: K. Bromberg
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński
Liczba stron: 352
Liczba rozdziałów:
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Grady, Dylan
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 18.06.2018
Ocena: 9/10

   Oto drugi tom trylogii Życiowi bohaterowie pióra K. Bromberg
Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, a poza widocznymi bliznami na plecach nosi także te niewidoczne. Wydaje się, że jego dzielne, poranione serce jest do cna wypalone. Aż któregoś dnia w jego życiu pojawia się szczególna kobieta...
     Dylan McCoy jest utalentowaną autorką tekstów piosenek. Wielokrotnie się sparzyła. Na swoim mężczyźnie, który okazał się kłamliwym dupkiem. Na umowie z wytwórnią, która zmusiła ją do dalszej pracy z tymże kłamliwym dupkiem. Na własnej agentce, która zamiast przyjąć do wiadomości fakty i spróbować jakoś pomóc jej się pozbierać, nalegała, aby Dylan nadal udawała szczęśliwą kobietę w trwałym związku. Dopiero wyjazd do Sunnyville ma przynieść wytchnienie. Dylan postanawia nie narażać się na kolejne rozczarowanie i dać sobie na dłużej spokój z facetami. I wtedy poznaje swojego współlokatora. To Grady Malone, który jest szczególnym mężczyzną...
     Oboje przez pewien czas muszą dzielić jedno mieszkanie. Oczywiście najbezpieczniej byłoby, gdyby pozostali dla siebie tylko współlokatorami. Iskra zauroczenia pada jednak na podatny grunt. Z początku nic wielkiego się nie dzieje. Dopiero pewna nieoczekiwana wizyta sprawia, że temperatura niebezpiecznie wzrasta... a ryzyko pożaru rośnie. Od tej chwili emocji będzie coraz więcej! Przekonasz się, że bardzo łatwo jest utracić kontrolę nad ogniem, a miłość ma cudowną moc, która chroni przed zranieniem i pomaga uleczyć najgorsze oparzenia!
     Nie chcesz się oparzyć? Strzeż się płomieni!  
(Opis z Lubimy Czytać) Możesz zapomnieć o tym, co cię zraniło, ale musisz pamiętać, aby nigdy nie zapomnieć o tym, czego cię to nauczyło. 


   Drugi tom, to dla mnie drugie spotkanie z autorką. Czy było ono równie udane jak i pierwsze? 

  
  Dylan to zraniona przez swojego mężczyznę kobieta. Dla niego miała, być całym światem, jednak los bywa zdradliwy. Przeżywa to, ponieważ czuła coś do niego. Jest zraniona, a tutaj musi z nim jeszcze pracować, udając szczęśliwą i zakochaną. Gdy postanawia wyjechać, obiecuje sobie, że nie będzie w jej życiu żadnych mężczyzn. Ale czy na pewno? Jej współlokatorem, jak się okazuje, jest przystojny mężczyzna, który początkowo nie interesuje jej w taki sposób. Ale małymi krokami zbliżają się do siebie. Czy dziewczyna nauczy się ufać na nowo? 
    Grady, to mężczyzna dobry, uczynny, który stracił najważniejszą osobę w swoim życiu. Jego blizny na sercu i ciele wyrażają jego ból, cierpienie. Mur, którym się otoczył, jest twardy, jednak on sam w środku jest poturbowany przez los. Nie może dojść do siebie, że jemu udało się przeżyć. Grady jest strażakiem, każdego dnia stara się pomagać innym najlepiej jak umie. Ale czy umie pomóc sobie? Patrzę na róże i potrząsam głową. On naprawdę nic nie rozumie. Te róże są najlepszym na to dowodem. Jak to możliwe, że po dwóch latach bycia razem on wciąż nie wie, że nie znoszę róż?
Gdy je widzę, zawsze mam przed oczami ostatni prezent, jaki dostałam od ojca.


     Styl autorki polubiłam. Jest lekki i płynny. Wydarzenia przedstawione są z obu perspektyw, dzięki czemu poznajemy uczucia każdej ze stron. Możemy wczuć się w sytuację bohaterów i lepiej ich poznać.
    Akcja biegnie swoim rytmem. Ani nie pędzi, ani nie jest zbyt wolna. Wydarzenia zazębiają się ze sobą, tworząc idealną całość.

   Okładka jest urocza. Pozostawia wiele miejsca dla naszej wyobraźni :D W środku znajdziemy podział na rozdziały i to bardzo krótkie, które pozwalają zakończyć w dogodnym dla siebie momencie. 

    Historia tych dwojga jest piękna, bolesna. To, co stało się w ich życiu zmieniło ich diametralnie. To dwoje skrzywdzonych przez los ludzi, którzy uczą się od nowa żyć, ufać. Grady otacza się rodziną, która jest dla niego wsparciem w trudnych chwilach, mimo iż on sam nie chce od nikogo pomocy. Ta powieść to bomba emocji, które wciągają nas do swojego świata i długo nie pozwalają nam o sobie zapomnieć. 
     Czasami ciężko nam się pogodzić z czyjąś śmiercią, z rozstaniem, to wszystko tutaj idealnie zawarła autorka. Ból po obu stratach, jest wprost namacalny, aż samym udziela nam się. Jest to piękne doświadczenie. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, który rozwali nas na kawałki. Ale czy poskleja na nowo? 
    Drugi tom Życiowych Bohaterów, jest genialny i polecam Wam z czystym sumieniem.

 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

4 komentarze:

 1. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugi tom tej serii to zdecydowanie mój ulubiony, choć wolę brata pilota :D

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecasz i moze nawet skuszę sie na dobry romans, ale jak juz to ebook bo okładka mnie przeraza

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger