piątek, 8 listopada 2019

[PREMIEROWO] W świecie łowców - Ewa Olchowa [PATRONAT]


Nie wiesz, jak działa nasz świat. Przestrzeganie zasad jest obowiązkiem każdego z nas, bez względu na to, kim jesteśmy i co potrafimy. Podporządkuj się albo zginiesz. 


Tytuł: W świecie łowców
Seria: Zrodzona
Autor: Ewa Olchowa
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 359
Liczba rozdziałów:
Gatunek: Fantastyka
Bohater: Rose
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Ewa Olchowa Wydawnictwo jednoosobowe
Data premiery: 08.11.2019
Ocena: 10/10

Stało się. Ziściły się Twoje najgorsze obawy.
Wchłonął Cię świat Łowców, a wraz z nim nadszedł czas próby.
Walczysz o przetrwanie i odkrywasz brutalną prawdę o ich kręgu, w którym nie ma litości dla nikogo – nawet dla swoich.
Co wyniknie ze spotkania z Łowcami?
Czego dowiesz się o nich i o samej sobie?
Jakiego wyboru dokonasz?
Miłość czy życie…
(Opis z Lubimy Czytać)


Było w tym miejscu coś dziwnego. Przerażającego, a zarazem tajemniczego. Patrząc na mury, nie sposób było odgadnąć, co kryło się w ich wnętrzu.


Drugi tom przygód Rose, jest zaskakujący! Zapraszam na recenzję :) 

   Styl autorki przypadł mi do gustu już w pierwszej chwili, gdy czytałam pierwszy tom. I w tym nie było zbędnych opisów, trudnych słów. Wszystko poprowadzone tak, że książka jest odpowiednia dla nastolatków, ponieważ: nie znajdziemy tutaj wulgaryzmów, nie ma scen 18+. Ogromnie mi się to podobało i myślę, że młodszym odbiorcom również przypadnie do gustu.
    Akcja powieści toczy się swoim rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, a wydarzenia następują po sobie, więc nie pogubimy się w tym świecie.
    Okładka jest utrzymana w klimacie jak pierwsza. Twarz kobiety i te oczy. Powiem Wam te oczy robią robotę. Chce się wejść do tego świata. Powoli odwracałam się w jego kierunku, a moje serce zamierało. Jego twarz była nieodgadniona, inna, daleka. Jakby zabierał mi dostęp do tej części siebie, którą niedawno podarował mi razem ze swoimi sekretami...


Rose ledwo dowiedziała się, kim jest, a już przychodzi jej stawić czoła przeciwnikom. Jest Luminatem, do którego Łowcy pałają nie zbyt wielkim entuzjazmem. Dziewczyna zostaje wrzucona w sam środek  Macierzy, w której znajdują się nieprzemienieni Łowcy. Łowcy są czymś na kształt wampira. Pożywiają się krwią. Rose na początku jest przerażona tym, gdzie się znajduje. Jednak szybko przekonuje się, że nie wszyscy Łowcy są okrutni, i są wśród nich dobre osoby, które potrafią pomóc. Rose trafiła tam, bo ma niezwykły dar. Czuje się samotna, ale dołączają do niej William i Katherine. Dzięki nim łatwiej jej znosić trudny codzienności w nowym dla niej świecie. Jakie plany mają Łowcy, co do Luminata? I jak się wszystko skończy? 

[...] Zobacz, do czego nas to doprowadziło. Powinniśmy się szanować. Żyć obok siebie i nie wyrządzać sobie nawzajem krzywd. Zrodzeni, przemienieni i ludzie. [...]

   
Historia opisana na kartkach książki jest niezwykła. Jest zupełnie inna od tego, co możemy spotkać w książkach. Łowcy, Luminaci, Poszukiwacz? To tylko kilka z przykładów inności tej powieści. Jednak ogromnie mi się to podoba. Jest to taki powiew świeżości w tym, co już znane. 
    Nie zabraknie nam tutaj niebezpieczeństwa, miłości. Rose dowiaduje się tak naprawdę kim jest, więc mamy tutaj też poszukiwanie siebie. Miłość głównych bohaterów nie jest czymś prostym. On mężczyzna po przejściach, żyjący już wiele lat, choć wygląda na młodszego. Ona nastolatka, która dopiero dowiaduje się kim tak naprawdę jest. Jednak ich miłość, jest czymś trwałym, czymś co można by rzec jest przeznaczeniem. Ale czy w tym brutalnym świecie jest miejsce na miłość?
      Ta powieść jest piękna, choć niektóre wydarzenia mroziły krew w żyłach. Nie wiadomo było, komu można zaufać. Kto nie zdradzi sekretu. 
    Jeśli jeszcze nie znacie powieści, koniecznie sięgnijcie po oba te tomy. Jest to świetna pozycja na długie zimowe wieczory.Serdecznie Wam polecam. 


[...] Musi się pogodzić, że miłość nie powinna zniewalać, tylko wyzwalać. A ja nie dam się stłamsić nikomu. Nawet jemu.

Dziękuję serdecznie Autorce, za możliwość przeczytania i objęcia patronatem, tak wspaniałej książki. Gratuluję premiery! I z niecierpliwością czekam na kolejne tomy ♥
Zapraszam Was na profil Autorki na Facebooku, gdzie możecie bezpośrednio złożyć zamówienie na własny egzemplarz, z autografem ;) 
https://www.facebook.com/EwaOlchowa/4 komentarze:

  1. Gratuluję patronatu. Ja wkrótce będę czytała inną książkę tej autorki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Po tak pozytywnej rekomendacji trudno przejść obok niej obojętnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowna :D pragę już kolejnej części <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger