poniedziałek, 15 marca 2021

Słodko-gorzka - Ella FieldsDuma to coś wspaniałego, dopóki nie zacznie wchodzić w drogę wszystkiemu, czego pragniesz. Ludzie odchodzą i popełniają błędy. Ale czasami wracają i je naprawiają.


                                                                               Tytuł: Słodko-gorzka 

Seria: Uniwersytet Gary Spring (Tom 2)


Autor: Ella Fields


Tłumaczenie: Monika Wiśniewska


Liczba stron: 298


Liczba rozdziałów


Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 


Bohater: Pippa,Toby


Narracja: Pierwszoosobowa 


Wydawnictwo: Kobiece


Data premiery : 24. 02.2021


Ocena: 10/10


Kiedy kogoś pokochasz, zapraszasz do siebie też jego demony.

Toby zawsze wydawał się trochę inny niż reszta jego kolegów. Bywały dni, kiedy wypowiadał zaledwie dwa słowa, innym razem nawijał jak katarynka. Działał w dwóch trybach i nigdy nie było wiadomo, kiedy zwolni, a kiedy przyspieszy. Jego mózgiem rządziły nieznane nikomu prawa.

Toby stanowił dla Pippy zagadkę. Zanim udało jej się ją rozwiązać, było już za późno. Pippa zakochała się w tym mrocznym, pełnym tajemnic futboliście. Wiedziała, że nie może go naprawić, ale pragnęła go tak bardzo… Każdego pojedynczego, uszkodzonego kawałeczka. Wiedziała, że walka o normalność będzie trudna, ale była gotowa zmierzyć się z ciemną stroną Toby’ego. Tylko czy na pewno wie, na co się pisze?

Nowa powieść niesamowitej Elli Fields rozgrywająca się w świecie znanym z serii Uniwersytet Gray Springs.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Kochanie go zawsze będzie słodko-gorzkie, wiedziałam jednak, że słodycz zawsze zwycięży nad goryczą.

Styl autorki polubiłam już w pierwszej części. Pisze ona lekko, przyjemnie. Nie ma zbędnego lania wody, czy nudnych opisów. Dialogi są naturalne. 

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, w którym się nie pogubimy, gdyż wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość.

Okładka jest przepiękna. Jasne kolory i urocza para, pasują do tej powieści. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy obojgu bohaterów, więc z łatwością ich poznajemy. 

Pippa w dzieciństwie doświadczyła odejścia ojca, z powodu jego problemów natury psychicznej. Gdy wyjeżdża na Uniwersytet i poznaje Tobyego nic nie zwiastuje takich problemów. Mężczyzna ją fascynuje, sprawia, że odzyskuje wiarę w miłość. Ale co jeśli Toby skrywa sekrety o jakich nie śniła nawet Pippa? I co stanie się z uczuciem tej dwójki? 

Toby to chłopak, który w życiu wiele przeszedł. Zostawiony przez matkę i wychowywany przez ojca, czasem nie radzi sobie z agresją. Przez te jego wyskoki może stracić coś na co wiele lat ciężko pracował. Poznanie Pippy jest jakby jego światełkiem w tunelu, ale czy da się wyciągnąć z mroku? 

To piękna lecz i trudna historia. Uśmiechałam się wiele razy, ale także wiele razy było mi smutno. 

Autorka przedstawiła chorobę jako ogromną część życia bohatera. Jego zachowanie w dużej mierze było właśnie tym spowodowane. Przez to związek z Pippą był można powiedzieć skomplikowany. Tu nie było tylko słodkich momentów, tutaj był trud życia z osobą chorą, co w cale nie jest takie łatwe. Ale za to wszystko ta powieść była tak prawdziwa. Wiele osób zmaga się z różnymi przypadłościami, ale nie należy ich przez to klasyfikować na "lepszych - gorszych". Każdy ma prawo do miłości i do ktoś, kto będzie go ciągnął w kierunku światła. Jak się stało w przypadku Pippy i Tobyego? 

Podobało mi się również jak zostały przedstawione relacje rodzicielskie. Mamy tutaj dwa różne postępowania, ojciec Pippy mimo iż odszedł, to interesował się dziećmi, z kolei matka Tobyego odcięła się od syna. To też w jakiś sposób ukształtowało charaktery bohaterów. 

Jeśli szukacie powieści, która jest nie tylko romantyczną historią, ale niesie ze sobą także sporą dawkę trudu życia, to ta książka jest dla Was. Mnie bardzo podobała się kreacja bohaterów. Fajnie było wrócić na Uniwersytet, gdzie prócz Pippy i Tobyego, których dotyczyła historia, spotkaliśmy Daisy i Quinna, których pokochałam w "Zakazanej". Bardzo miło spędziłam czas z tą powieścią i pewnie jeszcze wrócę do obu tych tomów. Z całego serca Wam polecam.

 

Istnieje taki rodzaj bólu, którego nie da się uśmierzyć plastrem czy tabletką. Pozostaje zakorzeniony pod twoją skórą i czeka.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 2 komentarze:

  1. Cieszę się, że ta książka to więcej, niż romans i dlatego chętnie po nią sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaczełam ale chyba nie bede tak zadwolonoa z tej czesci jak ty

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger