piątek, 23 kwietnia 2021

Pod opieką Luminatów - Ewa Olchowa [PATRONAT]

 

Zdenerwowana nie mogłam powstrzymać drżenia rąk. Co jakiś czas ścierałam z twarzy pojedyncze łzy. Nie chciałam się rozklejać przed Luminatami, emocje jednak brały górę.

Obojętność Willa mnie ubodła. Pragnęłam, aby mi zaufał i na mnie czekał. Aby zrozumiał, że wcale od niego nie uciekam.

Czy tak trudno dostrzec, że pragnę dla nas lepszego życia?


Tytuł
: Pod opieką Luminatów 

Seria: Zrodzona

Autor: Ewa Olchowa

Tłumaczenie: -

Gatunek: Fantastyka

Bohater/Bohaterka: Rose

Liczba stron: 377

Liczba rozdziałów: 21

Narracja: Pierwszoosobowa/Trzecioosobowa 

Wydawnictwo: Ewa Olchowa wydawnictwo jednoosobowe

Premiera: 15.04.2021

SAGA ZRODZONA to porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy.

POD OPIEKĄ LUMINATÓW – 3 CZĘŚĆ SAGI ZRODZONA

Znalazłaś się w świecie przemienionych Luminatów. Ich Macierz to idealne schronienie, ale nie dla takich jak Ty.

Dotkliwie odczuwasz piętno przeszłości odciśnięte na losie Zrodzonych. Nienawidzą Cię i cokolwiek byś zrobiła, nie będziesz w stanie tego zmienić. Mimo lęków jutro musi nadejść, a z nim – zachodzące w Tobie zmiany.

Walczysz i ufasz, że na końcu drogi czeka upragniona wolność. Zapominasz, że jedyne, czego możesz być pewna, to strata.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Zdrajczyni – tym właśnie miałam się stać. Miałam dokonać zdrady na samej sobie. Pogwałcić wyznawane przez siebie wartości, których tak zaciekle broniłam. Zatracić jedyny ludzki pierwiastek, jaki w sobie pielęgnowałam, choć ich zdaniem nie miał prawa we mnie istnieć. Nie chciałam zabijać. 

Kolejna część serii "Zrodzona". Jaka wypadła tym razem?

W poprzedniej części Rose poznawała Macierz Łowców, teraz przyszło jej się zmierzyć z Luminatami. Ich Macierz różni się od tego, z czym miała do czynienia Rose wcześniej, ale czy to oznacza, że wszystko w końcu się ułoży? Dziewczyna ma pomagać Mary przy przechodzeniu przemiany przez młodych Luminatów. Jednak sprawy zaczynają się komplikować. Czy dziewczynie uda się ujść z życiem?

Will przechodzi ciężkie chwile, które postanawia spędzić na łódce. Jest załamany tym, że Rose znalazła się u Luminatów, gdzie on jako Łowca nie ma wstępu. Ale w jakim niebezpieczeństwie znajdzie się dziewczyna i czy Willowi uda się dotrzeć do niej na czas?

Styl autorki jest prosty. Nie mamy tu trudnych słów, czy zbędnych opisów. Wszystko jest przemyślane i wywarzone, a dialogi naturalne.

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze, dzięki czemu poznamy ten świat bardzo dokładnie. Wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, w której się nie pogubimy. 

Okładka jest piękna i choć jest niemal taka sama jak poprzedniczki ma w sobie to coś ❤️ w środku mamy podział na rozdziały, w których poznajemy perspektywę Rose, ale także innych bohaterów. 

Chciałabym Wam tutaj tak wiele napisać, jednak wiem, że gdy to zrobię odbiorę Wam radość z czytania. Ponieważ jest to trzeci tom serii, przekonam Was nieco inaczej do sięgnięcia po te książki. 

Saga Zrodzona" to książka o poszukiwaniu siebie, swojego przeznaczenia i tym kim tak naprawdę jest Rose. To powieść o miłości, poświęceniu, bólu straty, ale także pełna nadziei na lepsze jutro.

Rose to dobra, waleczna dziewczyna, która na pierwszym miejscu stawia najbliższych i ich bezpieczeństwo. Nie jest egoistyczna, próbuje pomoc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Często też nie boi się odmówić mimo iż może to sprawić, że jej życie będzie zagrożone.

By zrozumieć świat Łowców, Luminatów i Zrodzonych, którzy chodzą po świecie ludzi, koniecznie musicie sięgnąć po pierwszy tom serii. Książki bowiem łączą się ze sobą w całość i bez tego nie połapiecie się w tym wszystkim. Jednak muszę Wam powiedzieć, że gdy sięgnięcie po pierwsza część nie będziecie mogli wytrzymać, by poznać kolejne tomy. Dla mnie jest to świetna książka z gatunku fantastyki, która jest dla każdego i dla młodszych i starszych i dla dziewczyn i dla chłopaków. 

Ten świat oczarował mnie swoją niebanalnością, świetnymi bohaterami, dobrze poprowadzoną  akcją. Dawno tak dobrze nie bawiłam się w świecie fantastyki. Jeśli chcecie spróbować czegoś nowego lub już uwielbiacie ten Gatunek koniecznie sięgnijcie po te serię, bo jest tego warta. Z całego serca polecam! ❤️


Przyłożyłam dłoń do zabliźnionej razy po zębach Davida, po czym przesunęłam czubkiem języka po uzębieniu, aby sprawdzić, czy zaszły w nim zmiany.

– Jeszcze jesteś sobą – powiedziałam i zaśmiałam się z siebie w duchu. Powoli popadałam w paranoję. Bałam się, że pomimo braku widocznych śladów jadu w żyłach i tak zmienię się w Łowcę. Jak Will.


Ewo, dziękuję Ci serdecznie za możliwość przeczytania i objęcia patronatem Twojej kolejnej świetnej książki! ❤️ Życzę Ci wielu sukcesów i kolejnych tak cudownych książek ❤️ 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger