poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Słodka pokusa - Cora Reily

 Jeżeli w coś nie wierzysz, nie pracujesz nad tym, to nigdy się to nie urzeczywistni. Tytuł: Słodka pokusa 

Seria: 

Autor: Cora Reily 

Tłumaczenie: Mateusz Grzywa

Liczba stron: 339

Liczba rozdziałów: 25

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Giulia, Cassio

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo: NieZwykłe 

Data premiery : 24.02.2021

Ocena: 10/10


Po stracie żony, Cassio zostaje sam z dwójką małych dzieci. Musi szybko znaleźć dla nich matkę, a dla siebie kobietę, która ogrzeje jego łóżko. Jest mężczyzną, który ma władzę, a za władzą podążają obowiązki.
Mafioso doskonale wie, że w jego świecie wybór żony to nakaz a nie przyjemność. Nie ma nic ważniejszego niż tradycja i honor. I w taki oto sposób jego żoną zostaje ledwo pełnoletnia dziewczyna.
Giulia zawsze wiedziała, że poślubi mężczyznę, którego wybierze dla niej ojciec. Ale nigdy by nie przypuszczała, że będzie on dużo starszy od niej. Nagle ma zostać matką dla dwójki małych dzieci, kiedy nigdy nie trzymała nawet dziecka w ramionach. Giulia szybko się orientuje, że Cassio nie jest zainteresowany żadnym prawdziwym związkiem z nią. Szukał jedynie niani dla swoich dzieci. Jednak dziewczyna postanawia zawalczyć o swoją wizję szczęścia.

(Opis z Lubimy Czytać) 

[...] Koniec końców to moja wina, że dopuściłem do tego małżeństwa, sam sobienuroilem, że osiemnastolatka może być żoną i matką. Sama myśl, że Giulia okaże się kolejną wersja Gai przewracała mi trzewia na lewą stronę. 


Słodka pokusa to druga książka spod pióra autorki, którą miałam przyjemność czytać. Jak wypadła? Zapraszam na recenzje.

Cassio to mafiozo po trzydziestce, który traci żonę. Mając dwójkę małych dzieci i swoje obowiązki nie jest w stanie zapewnić im swojej obecności tak jak dzieci potrzebują. Doskonale wie, że musi znaleźć sobie żonę. Gdy wybór pada na osiemnastolatkę, jest trochę temu przeciwny, jednak wie, że musi to uczynić. Poznając Giulię ma pewne opory, czując się niewłaściwie. Jednak już po ślubie dziewczyna pokazuje mu jak może wyglądać małżeństwo i być dużo lepsze niż poprzednie. Co takiego przydarzyło się żonie Cassio i czy Giulia na pewno da sobie radę jako żona i matka?

Giulia to dziewczyna, która dorastała w mafijnym świecie, więc doskonale są jej znane zasady. Jej narzeczony zginął, więc mając siedemnaście lat została nikomu nie obiecana. Teraz ma wyjść za dużo starszego mężczyznę i w dodatku zajmować się jego dziećmi, będąc tam naprawdę sama jeszcze dzieckiem. Jest przerażona, ale i chce się zachowywać jak ona, nie ma zamiaru zmieniać się w nadętą kobietę. Jak poradzi sobie z dziećmi i przede wszystkim z Cassio?

Cassio to Bohater, przy którym nie sposób, by serce nie biło szybciej. To przystojny mężczyzna. Jest niebezpieczny, ale żony czy dzieci nie skrzywdzi.

Giulia to młoda dziewczyna, na której barki spadła ogromną odpowiedzialność. Fajnie było patrzeć jak uczyła się wszystkiego, jaką była dobra i czuła nie tylko dla dzieci, ale i dla męża, który był dużo starszy. 

Bohaterowie hyli dobrze wykreowani, nie denerwowali mnie swoim zachowaniem. Cassio trafił do mojego serduszka jako kolejny książkowy mąż 🙈

Styl autorki jest lekki, pisze bez lania wody o niczym. Opisy mamy zwięźłe, a dialogi naturalne nie wymuszone. Mamy sceny 18+, ale stanowią naprawdę małą ilość i są dodatkiem, co bardzo mi się podobało.

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które się nie ciągnie, ani nie wlecze. Wszystko jest idealnie wywarzone, a w wydarzeniach się nie pogubimy. 

Okładka jest piękna i pasuje do treści książki. W środku znajdziemy podział na rozdziały z obydwu perspektyw, więc z łatwością poznamy oboje bohaterów. 

Książek o mafii w ostatnim czasie jest sporo. Ale w tym wszystkim przeważa seks, który czasem jest co stronę. A tutaj tego nie było i jak ja jestem autorce wdzięczna, że napisała taką historię! Te sceny były tylko dodatkiem, który był zrobiony ze smakiem i czytało się z przyjemnością. Więc jeśli ostatnio przeszkadza wam nagromadzenie takich scen to tutaj naprawdę można przeczytać coś innego. 

Powiem Wam, że to nie pierwsza moja książka, gdzie jest znaczna różnica wieku. Tutaj to trzynaście lat. Ale to pierwsza książka, gdzie ten związek nie jest z miłości, a z rozsądku. Dziewczyna tak naprawdę jest jeszcze sama dzieckiem, a wrzucili ją na głęboką wodę, by zajmowała się kilkumiesięcznym dzieckiem i dwulatkiem. I to naprawdę jest wyczyn, więc podziwiam ją i jej upór, że się nie poddała. 

Powoli rodzące się uczucie między bohaterami, też było czymś cudownym.  Nie stało się tak dzięki stosunkom seksualnym, a dzięki rozmową, małym gestom. I to było piękne! To uczucie sprawiało, że Cassio otworzył się na Giulię i choć był dla niej dobrym mężem, starał się być jeszcze lepszym. A po tym co przeżył wcześniej jego powolne zaufanie również nie stało się z dnia na dzień,a było procesem. W swojej pracy natomiast był takim samym Cassio jakiego oczekuje się od człowieka mafii. 

Ta książka sprawiła, że mam ochotę na więcej książek Cory, bo są takie inne od tego, co znane na polskim rynku. Lubię takie lekkie, przyjemne książki, gdzie wszystko dzieje się stopniowo. Gdzie wszystko jest wywarzone, gdzie seks nie przelewa się ze stron wprawiając w niesmak. Ta książka była po prostu dla mnie idealna. Świat mafii, ale i uczuć. Wiele mamy tutaj emocji podczas czytania które z bohaterów udzielają się i nam. Cora robi to naprawdę dobrze. 

Jeśli chcecie poznać świetną książkę, która długo nie opuści waszej głowy, to ta pozycja jest idealna do tego! Ja jestem zakochana i wiem, że kiedyś do niej wrócę ponownie. Polecam Wam serdecznie. 

- Dlaczego taka cudowna dziewczyna miałaby chcieć takiego starego okrutnika? - zapytał z sarkazmem, ale wyczułam, że kryła się pod tym szczypta szczerości. 

Prychnęłam. 

- Nie jesteś staty. - O okrucieństwie wolałam nie wspominać. Nie znałam go na tyle, żeby cokolwiek o tym wiedzieć. - No i jesteś seksowny. 

Dziękuję wydawnictwu zs możliwość przeczytania. 


1 komentarz:

  1. Nie planowałam czytać tej książki, ale ogromnie mnie do tego zachęciłaś. 😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger