piątek, 9 kwietnia 2021

Więzień namiętności - Monika Magoska- Suchar

 


Taka jest miłość [...] pojawia się znikąd i powala na klęczki. Nie da się z nią walczyć. 

Tytuł: Więzień namiętności  

Seria: 


Autor: Monika Magoska-Suchar


Tłumaczenie: 


Liczba stron: 416


Liczba rozdziałów: 39/7


Gatunek: Literatura obyczajowa, romans


Bohater: Ella, Thomas

Narracja: Pierwszoosobowa 


Wydawnictwo: Jaguar


Data premiery : 21.02.2021


Ocena: 10/10


Przebywający w więzieniu były agent służb specjalnych, Thomas Anderson otrzymuje od swojego dawnego szefa propozycję nie do odrzucenia – ułaskawienie w zamian za szpiegowanie milionera, zakulisowo rządzącego polską polityką. By wykonać misję, Thomas wciela się w rolę ochroniarza córki bogacza.

Młoda, ponętna i bardzo niezależna dziewczyna szybko zawraca mu w głowie. U boku ukochanej mężczyzna odkrywa brudne interesy jej ojca, a przy okazji znajduje odpowiedzi na dręczące go od lat pytania dotyczące własnej przeszłości. Tylko czy płomienne uczucie przetrwa, gdy zaczęło się od kłamstwa?

(Opis z Lubimy Czytać) 


Wolność oznaczała koniec naszej relacji. Nasza relacja oznaczała koniec wolności…” 


Thomas od kilku miesięcy przebywa w więzieniu. Gdy pewnego dnia dostaje od swojego byłego szefa propozycje pracy jest podejrzliwy i zły na niego, że pozwolił mu tyle czasu spędzić w więzieniu. Thomas ma wybór: albo pomoże szefowi i otrzyma akt ułaskawienia, by mógł spokojnie żyć jako wolny człowiek, albo wraca za kratki. Choć pomysł nie do końca mu się podoba, przyjmuje propozycje. Ma wywalczyć sobie pracę jako ochroniarz córki  wysoko postawionego mężczyzny. Nie wie tylko, że wszystko zacznie się komplikować, gdy zwiąże się z Ellą. Jakie tajemnice pozna mężczyzna i czy jego zwiazek z Ellą ma rację bytu? 

Ella to dziewczyna, która nie chce żyć w blasku ojca. Ma swoje pasje, chce studiować i mieć prawdziwych przyjaciół, a nie takich, którzy patrzą na jej pozycje i wysokość pieniędzy w portfelu. Można powiedzieć, że jej się to udaje, ponieważ jej sąsiadka nie wie kim jest, a dąży ją przyjaźnią i służy zawsze pomocą. Ella jest przeciwna posiadania bodyguarda, ale coś ciągnie ją do Thomasa. Co z tego wyniknie? 

Thomas to odważny, silny, wysportowany mężczyzna. Nie boi się wyzwań. To dobry Bohater, na którego serce bije szybciej. 

Ella z kolei nie jest rozpieszczoną, wymagającą kobietą, przez co nie wkurzała swoim zachowaniem. 

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Czyta się z zapartym tchem, a strony uciekają w zastraszającym tempie. Opisów jest tutaj sporo, ale nie nudzą, a wręcz przeciwnie. Dialogi są naturalne, a sceny 18+ jak w przypadku Moni bywa zrobione są ze smakiem. 

Akcja nie wlecze się, ani nie pędzi. Ma swoje wtwarzone tempo, w którym się nie zgubimy, bo wydarzenia zazębiają się że sobą, tworząc idealną całość. 

Okładka jest piękna. Pan na okładce jest idealnym Thomasem. W środku niestety nie znajdziemy podziału na rozdziały, co tro he mi przeszkadzało, bo lubię czytać od rozdziału do rozdziału. 

 Powieść Moniki jak zwykle dostarczyła mi wieku emocji. Było nie bezpiecznie, romantycznie. Nie zabrakło tajemnic, które odcisnęły się piętnem na bohaterze. 

Thomas to najlepiej szkolony agent służb specjalnych. Nie ma więc dla niego rzeczy nie możliwych. Jego upór sprawił, że to co zrodziło się między nim a Ellą stało się czymś niesamowitym. Ale czy miało szansę przetrwać? Jej ojciec miał być tym kogo on miał na celowniku. To może być problematyczne w budowaniu związku, zaufania. Dylematy jakie towarzyszyły bohaterowi, sprawiały, że autentycznie bałam się co wybierze. Monika kierowała uczuciami i rozterkami Thomasa i Elli w taki sposób, że nie można było oderwać się od lektury. I choć od przeczytania do pisania tych słów minęło kilka tygodni, serce bije mi szybciej na samą myśl o tych emocjach. 

Książka była przemyślana. W dobie mafii, seksu, porwań, łamania kobiet przez mężczyznę, był to taki powiew świeżości. Nie zabrakło oczywiście scen erotycznych, ale one były takie nie wymuszone, takie można by powiedzieć idealne. A wykreowanie agenta, a nie mafiosa sprawiło mi niesamowitą radość z czytania. 

Jeśli macie ochotę na książkę pełną emocji, niebanalnej fabuły i bohaterów, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Nie zawiedziecie się. Ja bawiłam się świetnie i żałuję, że nie miała jeszcze kilkuset stron. Jestem zauroczona kolejną powieścią Moniki i Thomasem. 

Teraz nie zostaje mi nic innego jak z całego serca polecić Wam tę powieść i czekać na księżulka, którego akcja dzieje się blisko mojej rodzinnej miejscowości 😈❤️ 


Nie da się uwolnić od błędów popełnionych przez najbliższych. A te bolą najbardziej

Monia jak zawsze pozamiatałaś ❤️ Serdeczne gratulacje i wielu sukcesów ❤️ 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger