poniedziałek, 10 stycznia 2022

Kusicielka - Emilia Szelest

 Ta gra nigdy się nie kończy!Tytuł:
 Kusicielka 

Seria:  Ventura Devils (Tom 1)
Autor: Emilia Szelest
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 320
Liczba rozdziałów: 32
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Alison, Michael 
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 
Data premiery: 08.12.2021
Ocena: 10/10


Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej...

„Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest.

Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się na odniesieniu sportowego sukcesu. Jest pewien, że aby osiągnąć cel, będzie w stanie zdobyć się na wszystkie konieczne wyrzeczenia. Do czasu…

W czasie szalonej imprezy przed rozpoczęciem sezonu Michael ląduje w łóżku z piękną dziewczyną, z którą połączyła go natychmiastowa więź. Gdy następnego dnia poznaje jej tożsamość, natychmiast przysięga, że odtąd będzie trzymał się od niej z daleka. Alison Hayes okazuje się bowiem córką właściciela drużyny, która przewodzi grupie młodych kobiet nazywanych przez hokeistów Kusicielkami. Ich głównym zadaniem jest trzymanie zawodników z dala od kłopotów, alkoholu i narkotyków. Związki między Kusicielkami a zawodnikami są wzbronione, a romanse między nimi – karane wyrzuceniem z drużyny. Alison ma dodatkowo burzliwą przeszłość – związek między nią a jednym z byłych zawodników zakończył jego karierę w Ventura Devils.

Pewna siebie Alison zawsze zdobywa to, czego pragnie, a relacja między nią a Michaelem stanowi gorącą mieszankę niechęci, fascynacji, pożądania i zauroczenia. Czy hokeista będzie w stanie oprzeć się największej pokusie swojego życia? A może to właśnie ulegnięcie jej jest tym, czego najbardziej potrzebuje?

„Kusielka” spodoba się wszystkim wielbicielkom powieści z motywem sportowym oraz tym, które uwielbiają pełną skrajnych emocji relację między bohaterami. Książka stanowi pierwszy tom cyklu Ventura Devils.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Chociaż stąpamy po kruchym lodzie, wszyscy kochamy adrenalinę i ryzyko. Wiemy, że lód może się załamać, a mimo to jedziemy dalej, bo chcemy zobaczyć, ile jesteśmy w stanie ujechać...Na swojej półce mam jedną książkę autorki, jednak to od "Kusicielkę" zaczęła się moja przygoda i coś czuję, że muszę nadrobić zaległości!

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma zbędnego ładna wody, opisy są zwięzłe, a dialogi naturalne. Sceny erotyczne występują, jednak nie przysłaniają fabuły i są dodatkiem. 

Akcja toczy się swoim rytmem, które ani nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą, więc nie zgubimy się w fabule. 

Okładka jest urocza. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojgu bohaterów, więc poznamy ich dokładnie. 

Michael to początkujący hokeista w drużynie Ventura Devils. Przed nim sporo zmian, na które zgodził się podpisując kontrakt. W dzień dostania się do drużyny, odbywa się impreza, na której po raz ostatni przed sezonem zawodnicy mogą zaszaleć. Michael spędza tę noc z piękną kobietą, a następnego ranka, po nieprzyjemnym incydencie dowiaduje się, kim jest ta dziewczyna. 

Alison po kilku latach wraca do klubu, gdzie znów zajmie należne jej miejsce. Będzie przewodzić Kusicielkami. Dziewczynami, które mają za zadania chronić chłopaków. Nie może jednak łączyć ich nic więcej. Nie wszyscy cieszą się z tego powrotu i może zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. Jaki cel ma Alison wracając do drużyny? 

Michael to spokojny, skupiony na swoim celu mężczyzna. Wie po co tu jest i o co walczy. Chcę być najlepszy i nie w głowie mu romanse. Czy ktoś stanie mu na przeszkodzie do osiągnięcia celu? 

Alison to dziewczyna, która można powiedzieć zbłądziła. Teraz jednak wraca i chce być najlepsza w tym co robi. Jednak nie wszystkie jej zamiary są dobre. Co z tego wyniknie? 

Cóż to była za książka! Wprost nie mogłam się oderwać od czytania! Świat hokeja i kusicielek wprost mnie oczarował, zaintrygował, do tego stopnia, że pragnę drugi tom na już.

Nie wiem czy czytałam coś z tym sportem, więc byłam ciekawa tego sportu, jak i tego jak autorka sobie z nim poradzi. I moim zdaniem wyszło idealnie. Nie jest nudno, cały czas coś się dzieje. Kusicielki to dziewczyny, które mają pilnować zawodników, by nie pili, nie ćpali, nie balowali w czasie sezonu. To takie dobre duszki, czuwające nad nimi. I to było coś nowego, świeżego! Czytałam sporo książek o sportowcach i naprawdę taki zabieg spotkałam pierwszy raz. Podobało mi się to bardzo, ta koncepcja i w ogóle to co się później działo. Jestem ciekawa kolejnego tomu, bo ten zakończył się tak, że nie koge usiedzieć na miejscu.

Myślę, że książka spodoba się osobom, które lubią poczytać coś nowego, coś zakazanego czym była relacja... I.... Ale także tym, którzy lubią sportowców, hokeja i niebanalne historię. Ja jestem oczarowana tym światem, bohaterami, fabułą. Nie spodziewałam się po tej książce aż takich emocji, takich wrażeń. I mimo iż z tyłu widnieją 3 płomienie w skali hot tej książki, uważam, że scen takich było kilka i były prawdziwie hot, ale nie były niesmaczne. Wręcz przeciwnie. Więc jeśli tego się boicie, to nie ma czego! Pokochacie tę książkę! Polecam gorąco! 😈


[...] wie­dzia­łam tylko tyle, że oby­dwo­je czu­je­my to pie­przo­ne przy­cią­ga­nie. Oby­dwo­je się go boimy, od­py­cha­my się na­wza­jem, pró­bu­je­my znie­na­wi­dzić, ale im bar­dziej się sta­ra­my, tym bli­żej sie­bie je­ste­śmy. Nie przy­je­cha­łam tutaj, by się za­du­rzać w ko­lej­nym za­wod­ni­ku.


Książka dostępna w księgarni Tania Książka : "Kusicielka"


Kategoria: Książki dla kobiet   w księgarni Tania Książka


 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger