poniedziałek, 17 stycznia 2022

[PRZEDPREMIEROWO] Pasierbica gangstera - Monika Magoska-Suchar


To los, przeznaczenie, a ono jest silniejsze od więzów krwi, przeszłości, miłości, która odeszła. 


Tytuł
: Pasierbica gangstera 

Seria: Pasierbica gangstera (Tom 1) 

Autor: Monika Magoska-Suchar 

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 380

 Liczba rozdziałów

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater: Chiara, Marco, Fabio 

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo: Kobiece/Niegrzeczne książki 

Data premiery: 26.01.2022

Ocena: 10/10

 Dwa zwaśnione mafijne rody, nienawiść zapisana w genach i namiętność, która łamie wszelkie reguły.

Chiara wychowała się z dala od świata, wśród fanatycznie oddanych religii sióstr zakonnych. Nie zna swoich krewnych, a już na pewno nie przypuszcza, że jest jedyną żyjącą osobą, w której żyłach płynie krew dwóch zwaśnionych mafijnych rodzin sprawujących władzę na Sardynii. Już wkrótce upomni się jednak o nią przeznaczenie.

Fabio jest przyszłym donem rodu Candeloro. Przed laty ożenił się z pochodzącą z rodu Russo Dafne, by przez ten związek zapewnić pokój na wyspie. Kiedy kobieta umiera, widmo wojny między gangami staje się coraz bardziej realne. Fabio widzi tylko jedno rozwiązanie – musi odnaleźć pasierbicę i wydać ją za mąż za swojego brata. Nigdy wcześniej nie widział Chiary, ona zaś nie zna bezwzględnego świata, którego Fabio jest królem. Dzieli ich ogromna różnica wieku, łączą skomplikowane układy. Co zrobią w obliczu rodzącej się między nimi namiętności? Przeciwstawią się jej w imię zasad? A może zanim sami zniszczą kiełkujące w nich uczucie, zrobią to ich wrogowie? Czy jak zwiastowała wróżba uważanej za wiedźmę ciotki Fabia, pojawienie się na Sardynii Chiary będzie powodem upadku rodu Candeloro?

Sardynia to gorąca, zniewalająca, pełna wierzeń i przesądów nieznanych przybyszom z innych stron świata wyspa, opanowana przez mafię. Czy Fabio i Chiara zbudują tu wspólną przyszłość? A może sprawią, że urokliwą wyspę ogarnie pożoga?

(Opis z Lubimy Czytać)

𝑱𝒆𝒔𝒕𝒆𝒔 𝑬𝒘𝒂, 𝒌𝒕𝒐𝒓𝒂 𝒅𝒐𝒑𝒓𝒐𝒘𝒂𝒅𝒛𝒊 𝒅𝒐 𝒛𝒈𝒖𝒃𝒚 𝒎𝒆𝒄𝒛𝒚𝒛𝒏 𝒛 𝒓𝒐𝒅𝒖 𝑪𝒂𝒏𝒅𝒆𝒍𝒐𝒓𝒐. 𝑷𝒓𝒛𝒚𝒛𝒚𝒘𝒂𝒔𝒛 𝒊𝒄𝒉 𝒏𝒊𝒄𝒛𝒚𝒎 𝒔𝒚𝒓𝒆𝒏𝒂, 𝒘𝒂𝒃𝒊𝒔𝒛, 𝒂 𝒈𝒅𝒚 𝒋𝒖𝒛 𝒄𝒊 𝒖𝒍𝒆𝒈𝒏𝒂, 𝒔𝒑𝒓𝒂𝒘𝒊𝒔𝒛, 𝒛𝒆 𝒖𝒎𝒓𝒂 𝒅𝒍𝒂 𝒄𝒊𝒆𝒃𝒊𝒆. 


Styl autorki uwielbiam od pierwszej przeczytanej książki. Nie ma tu zbędnego lania wody, opisy są zwięzłe, sprawiają, że czytelnik wizualizuje sobie wszystko, a sceny 18+ rozpalają zmysły. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani się nie wlecze. Wszystkie wydarzenia łączą się ze sobą w całość, przez co nie pogubimy się w fabule. 

Okładka jest piękna i przyciąga wzrok. W środku nie ma stricte rozdziałów, ale mamy podział na osoby prowadzące narescje, więc idealnie ich poznajemy, a także towarzyszymy im podczas wszystkich wydarzeń. 

Chiara to młoda dziewczyna, która została wychowywana przez zakonnice, które inne zachowanie od tego narzuconego zwalały na karb szatana. Chiara nie należała do grzecznych dziewczyn, więc kary były dla niej chlebem powszednim. Gdy Marco wyrwał ją z tego "więzienia" jest głodna przygód, ale i miłości. 

Marco to młodszy brat Fabio. Jeszcze się nie ustatkował. Woli uciechy cielesne niż zobowiązania małżeńskie. Już raz próbował swoich sił o rękę kobiety i skończyło się to rozłamem między braćmi. Jak tym razem będzie? 

Fabio najstarszy syn, który po śmierci ojca stanie się bossem. Gdy umiera jego żona, wie, że rozejm z rodziną Russo jest już przeszłością. Nie chcę, by ulice Sardynii znów spłynęły krwią, więc postanawia ściągnąć do domu córkę zmarłej żony, która ma zapewnić pokój. Ale czy tak się stanie? Jakie tajemnice rodzinne wyjdą na jaw? I czy pasierbica tylko nią pozostanie? 

Postaci są barwne, czuć, że żyją, a nie są jedynie papierowe. Polubiłam ich wszystkich, chociaż Marco... Ach ten Marco... Również zapadł mi w pamięć i jestem ciekawa jak to wszystko się dalej potoczy. 

Książki Moniki zawsze są ciekawe i inne od tego co możemy przeczytać. Zawsze ta oryginalność ciągnie mnie do siebie i jeszcze się nie zawiodłam. Tym razem również tak było. Przepadłam do tego świata już od pierwszej strony. Chciałam jak najszybciej ja pochłonąć, a z drugiej strony nie chciałam szybko kończyć tej przygody. Moje serce biło szybko  przez wydarzenia, przez które nie było ani chwili nudy i cały czas coś się działo. 

Zacznijmy także od tego, że mamy tutaj wątek różnicy wieku. Ale Fabio nie jest jakimś 80 letnim staruszkiem uganiającym się za 17 latką. Różnica jest tutaj tylko 25 lat, więc jak dla mnie było idealnie. No Fabio był przystojnym, pociągającym w sile wieku mężczyzną. Także jeśli tego się boicie, to nie ma czego! 

Pierwszy raz także spotkałam się z czarami i zabobonami w książkce mafijnej i to było takie super! Bardzo mi się to spodobało, bo również było powiewem świeżości i wniosło coś innego do tego gatunku literatury. 

Dla mnie ta historia to taki mafijny "Romeo i Julia". Dwa zwaśnione rody. Pokój, który zaczyna być kruchy po śmierci małżonki Fabio. A czy książka Moniki kończy się happy endem czy właśnie  jak dramat Szekspirowski? Musicie się przekonać sami! 

Jestem zakochana w tej książce i już się nie mogę doczekać drugiego tomu, bo ten skończył się tak, że mam ciarki na samą myśl o niej. A wiem, że w kolejnej sporo się będzie działo, więc rym bardziej nie wiem jak ja wytrzymam! ❤️ Dla mnie Monia jest kobietą, która nie boi się tabu, piszę odważne książki, które z łatwością się pochłania i człowiek nie przysypia przerzucając strony. Jeśli szukacie wciągającej, ciekawej, oryginalnej książki, to "Pasierbica gangstera" jest dla was idealna! Polecam Wam całym sercem! ❤️ 


Serce nigdy nie było dobrym doradcą. Emocje to nasza słabość, przez nie łatwo trafić w nasz czuły punkt. Wrogowie tylko czekają by go odkryć. 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję bardzo wydawnictwu 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger