środa, 12 stycznia 2022

[PRZEDPREMIEROWO] : Twoj Carter - Whitney G.

 Niektórzy ludzie wchodzą do naszego życia tylko z jakiegoś powodu, niektórzy są na jakiś czas, a niektórzy na całe życie.


Tytuł
: Twoj Carter 

Seria: Sincerely Yours (Tom 1)

Autor: Whitney G. 

Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska

Liczba stron: 403

Liczba rozdziałów: 36

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Arizona, Carter

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki 

Data premiery: 19.01.2022

Ocena: 10/10

Zabawna i wzruszająca powieść królowej romansów – Whitney G.!

Carter i Arizona przyjaźnią się od czwartej klasy podstawówki. A może od piątej? To kwestia sporna. W dzieciństwie byli największymi wrogami, a ich relacja zaczęła się od dokuczania sobie na szkolnych korytarzach. Dziś on jest kobieciarzem, który nie musi się zbytnio starać, żeby zaciągać kobiety do łóżka. Ona prowadzi arkusz kalkulacyjny mający pomóc jej podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment, żeby przenieść znajomość z chłopakiem na „kolejny poziom”. Są nierozłączni, oczywiście poza sypialnią. Nigdy nie było między nimi przyciągania. Do czasu... 

(Opis z Lubimy Czytać) 


Ż𝒚𝒄𝒊𝒆 𝒋𝒆𝒔𝒕 𝒛𝒂 𝒌𝒓𝒐𝒕𝒌𝒊𝒆, 𝒃𝒚 𝒄𝒛𝒆𝒌𝒂𝒄 𝒛 𝒘𝒂𝒛𝒏𝒚𝒎𝒊 𝒔𝒍𝒐𝒘𝒂𝒎𝒊

To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale jakże udane! Jestem tak zachwycona, że na samą myśl, pisząc tą recenzje mam ochotę tulić książkę z całych sił!

Carter z początku nienawidził Arizony, ale to było w czwartej klasie, zanim zostali najlepszymi przyjaciółmi. Od tego czasu są nierozłączni. Zwierzają się sobie ze wszystkiego, chcą dla siebie jak najlepiej. Carter korzysta z życia i z tego co oferują mu dziewczyny. Nigdy nie patrzył na swoją przyjaciółkę inaczej niż w tej właśnie kategorii. Wszystko do czasu. Pierwszy pocałunek zmienia wszystko w ich relacji i choć bardzo nie chcą, by coś się między nimi i ich przyjaźnią zmieniło, może być różnie.

Arizona to dziewczyna, która umawia się na randki, ale nie szuka kogoś na jedną, nic nie znaczącą noc. Czeka na ten właściwy moment. Nawet wszystko oblicza w Excelu. Do czego ją to doprowadzi? I czy pocałunek z najlepszym przyjacielem to jest to, co może zniszczyć jej przyjaźń do niego?

Ta dwójka to duet idealny. Przyjaźń o jakiej można pomarzyć. Uczucie tak gorące, że aż parzy. Ale właśnie, którego stopnia będzie to poparzenie i jakie przyniesie cierpienie?

Styl autorki jest lekki. Piszę płynnie. Nie było trudnych słów, lania wody. Dialogi są naturalne, opisy zwięźle, a sceny 18+ urocze!

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi, ani się nie wlecze. Wydarzenia łączą się ze sobą, przez co się nie zgubimy w fabule.

Okladka jest urocza, słodka. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznamy ich dokładnie. 

Uwielbiam czytać książki od przyjaźni do miłości. Są zawsze takie... (Chciałam napisać urocze, ale nie będę się powtarzać, choć to słowo w kierunku tej książki pasuje idealne!) Ciekawe! O ciekawe... Jak to się stało, że się zaprzyjaźnili i jak rozwijała się ta przyjaźń. Jakoś tak cieplej mi na serduszku a przypadku takich powieści. Kibicowałam mocno bohaterom. Zasługiwali na szczęście jak nikt. Byli przy sobie. Co prawda Carter miał męskich przyjaciół, i Arizona też starała się mieć, ale to właśnie swoje towarzystwo było im najbliższe. 

 To najbardziej urocza książka jaką udało mi się przeczytać jeszcze w tamtym roku. Tuliłam ją jeszcze długo po przeczytaniu, a na samą myśl, mam uśmiech na twarzy. Jeśli szukacie pięknej, porywającej historii, która sprawi, że nie będziecie mieć ochoty odłożyć książki choć na chwilę, w której nie zabraknie emocji, zwrotów akcji i cudownych bohaterów, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Ja jestem zakochana i czekam na kolejny tom. Pióro autorki też bardzo mi się spodobało, więc mam nadzieję kiedyś nadrobić inne pozycje. Gorąco wam polecam ten lekki, wciągający, hipnotyzujący romans! ❤️


We współpracy z Wydawnictwo Kobiece 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger