wtorek, 25 października 2022

After - Anna Todd


Tytuł:
After. Powieść graficzna 
Seria:  After (Tom 1)
Autor: Anna Todd
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy 
Gatunek: Komiks
Bohater/Bohaterka: Tessa
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 192
Liczba rozdziałów: - 
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 
Ocena: 9/10

Premiera: 26.10.2022 


Zawarta przypadkowo znajomość może całkowicie odmienić nasze życie… „After” to światowy fenomen – teraz w formie powieści graficznej!

Tessa jest jedną z tych dziewczyn, które dokładnie wiedzą, jak będzie wyglądała ich przyszłość. Właśnie zaczyna studia, planuje dostać się na wymarzony staż w wydawnictwie, a następnie wrócić do rodzinnego miasta i poślubić swojego troskliwego, godnego zaufania chłopaka Noaha.


Dziewczyna rzadko angażuje się w bujne życie towarzyskie rozkwitające wśród studentów. Na kampusie poznaje jednak Hardina – porywczego, zbuntowanego i aroganckiego chłopaka, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem. Nowy znajomy kpi z ostrożnego, poukładanego sposobu bycia Tessy i początkowo robi na niej fatalne wrażenie. Zdaje się nie traktować życia poważnie i ukrywać wiele tajemnic, co jednocześnie odpycha i przyciąga Tessę.


Każde spotkanie z Hardinem sieje coraz większy zamęt w sercu dziewczyny i budzi w niej pragnienia, jakich dotąd nie znała. Empatyczna i wrażliwa Tessa coraz częściej dostrzega w Hardinie skrzywdzoną, zdolną do wielkiej miłości osobę. Jednocześnie chłopak zaczyna ujawniać też przed nią swoją ciemną stronę… Czy niespodziewany wybuch namiętności okaże się dla Tessy wyzwoleniem, czy też zburzy jedynie w gruzy całe jej dotychczasowe życie?


„After” to powieść znana czytelnikom na cały świecie. Historia opowiedziana na nowo w formie powieści graficznej trafi do serc zarówno tych, którzy zdążyli już pokochać „After”, jak i tych, którzy mają tę przygodę dopiero przed sobą. Uniwersalna, wzruszająca powieść o miłość zdolnej pokonać wszystkie przeciwności!

(Opis z Tania Książka) 

Studnia, nowo znajomi, nowa rzeczywistość, świat imprezowania i odkrywania siebie. Tak w kilku słowach streściłabym to, co czeka Tesse wraz z wyjazdem z domu rodzinnego do collegu. I choć w domu zostawiła chłopaka, który ma do niej dołączyć za rok nigdy nie przeżyła z nim tego wszystkiego, co w ciągu kilku tygodni dzieje się w jej życiu po pojawieniu się Haedina. Ale czy arogancki dupek będzie dobrym wyborem od uroczego Noah. 

Powiem wam, że wiele słyszałam o "After", ale nigdy ani nie czytałam, ani nie oglądałam filmów na postawie tej kultowej serii. Dlatego, gdy zobaczyłam komiks stwierdziłam, że koniecznie muszę sprawdzić o co chodzi z tą książką. Uwielbiam komiksy i ta forma przemówiła do mnie. Książka jest sporych rozmiarów a tutaj mamy nie całe 200 stron komiku, który można spokojnie w godzinę przeczytać.

Siadając do niej miałam tylko "rzucić okiem" i zobaczyć jak się będzie czytać. Jakie było moje zdziwienie gdy 54 minuty później przewracałam ostatnią stronę tego tomu. No po prostu przepadłam.

Komiks ten jest pięknie wydany. Ilustracje oddają emocje bohaterów i świat przedstawiony. Oczy same niosly mnie do odpowiednich dymków czy kafelków, więc nie wracałam szukając co ja w ogóle czytam.

Książka ta jest naprawdę świetnie wydana. Dostarcza nam wielu wrażeń i emocji. Bohaterów też polubiłam i nie mogę doczekać się kolejnych części, by poznać ich dalsze losy. Zawsze chciałam poznać książki i myślę, że kiedyś to zrobię z ciekawości jak różnią się od komiksu.

Książka dostępna na Tania Książka "After. Powieść graficzna"

Kategoria Komiks amerykański w Księgarni Tania Książka
1 komentarz:

  1. Jakoś nie potrafię się przemóc do komiksów. Może jeszcze kiedyś zmienię zdanie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger