środa, 12 października 2022

[PREMIEROWO] : Neon Gods - Katee Robert


Nagle zapragnąłem, żeby zima się nie kończyła. Nie chciałem, żeby nadeszła wiosna. Chciałem tylko pozostać tu z nią na zawsze.

Dla mnie i dla niej nie było jednak żadnego zawsze.


 


Tytuł: Neon Gods

Seria: Dark Olympus (Tom 1)
Autor: Katee Robert 
Tłumaczenie:  
Liczba stron432
Liczba rozdziałów: 32
Gatunek: Fantastyka 
Bohater: Persefona, Hades 
NarracjaPierwszoosobowa 
Wydawnictwo: Uroboros 
Data premiery: 12.10.2022

Ocena: 10/10

Wydawało mi się, że on istnieje tylko w mitach…
Sensacja Tik Toka!
Współcześnie opowiedziana historia Hadesa i Persefony, równie grzeszna co słodka.
Hades spędza życie w cieniu i nie ma zamiaru z niego wycho­dzić. Niespodziewanie jednak wpada mu w ręce Persefona, która szuka u niego ratunku. Kiedy Hades odkrywa, że dzię­ki niej może dokonać zemsty, której pragnął przez lata, pos­tanawia dziewczynie pomóc – za pewną cenę. Jednak z każdą kolejną nocą bóg ciemności coraz bardziej rozsmakowuje się w Persefonie i wreszcie gotów jest wyruszyć na wojnę z całym Olimpem, aby zatrzymać ją przy sobie…

Gdybyśmy byli innymi ludźmi w innych okolicznościach, padłbym na kolana i prosił cię, abyś pozostała ze mną do końca życia. Poruszyłbym niebo, ziemię i Zaświaty, żeby cię przy sobie zatrzymać.
(...)

Styl autorki jest świetny. Czyta się szybko, przyjemnie, a strony uciekają w mgnieniu oka. Nie ma tu zbędnych opisów dialogi ss naturalne, a sceny 18+ pikantne, ale utrzymane w dobrym guście.

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi, ani się nie wyleczę. Wszystko jest spójne, więc nie zgubimy się w wydarzeniach. 

Okładka jest ładna. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc łatwo możemy się wczuć w ich emocje. 

Persefona to młoda kobieta, która dowiaduje się o swoich zaręczynach z Zeusem... W ich dniu. Jest przerażona, ponieważ mężczyzna jest starszy i słynie z tego, że jego poprzednie żony tajemniczo zniknęły. Nie chcę być kolejną Herą. Do jej urodzin zostało jeszcze kilka miesięcy. Miała być wolna, a tymczasem napotyka taką przeszkodę. Postanawia się przejść. Nim się spostrzeże odchodzi daleko od miejsca balu, a do tego ktoś zaczyna ją gonić. Takim sposobem dociera na most prowadzący do Dolnego Miasta. Przekracza Styks, natykając się na samego Hadesa. Mężczyzna zabiera ją do domu, by opatrzyć jej rany. Ale co będzie później? Odda ją Zeusowi?

Tego musicie dowiedzieć się sami. Ale powiem wam, że nie spodziewałam się tak niegrzecznej historii! Rany, co tu się działo! Było odważnie, elektryzująco! Takich pikantnych scen było kilka, ale były tak dobrze zrobione, że naprawdę nic nie było w nich odpychającego, a wręcz przeciwnie.

Do tego przystojny Hades, który owiany był tajemnicą w Górnym Mieście. No powiem wam mega intrygująca postać, która zyskała moje serce! Miał w sobie to coś, co przyciągało czytelnika. 

Kocham mitologię, nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Jestem bardzo zadowolona z lektury. Bohaterowie byli fajnie przedstawieni, ich problemy, tajemnice, plany, to było coś innego, chociaż podstawy były zachowanie. Podobał mi się ten zabieg. Czekam na dalsze tomy. Ach i nie zapominajcie, że jest to lektura dla dużych dziewczynek! Polecam gorąco!

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger