poniedziałek, 26 czerwca 2023

Kiedy słońce nie wschodzi - Aly MartinezTytuł: Kiedy słońce nie wschodzi 

Seria: The Darknes Sunrise (Tom 1)

Autor: Aly Martinez 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Charlotte, Porter 

Narracja: Pierwszoosobowa 

Liczba stron

Liczba rozdziałów

Wydawnictwo: NieZwykłe Zagraniczne

Ocena: 9/10

Niezmiernie emocjonalna historia Aly Martinez!

Doktor Charlotte Mills przeżyła niewyobrażalną tragedię, która zatrzymała ją w czasie na dziesięć lat. Jej dziecka nie udało się uratować.

Wydaje się, że nic nie jest w stanie wyrwać jej z objęć ciemności. Kobieta zrobi wszystko, aby wspomnienia o jej synu nigdy nie powróciły. Posuwa się nawet do tego, że unika leczenia dzieci, a także spotykania się z kimkolwiek, kto ma potomstwo.

Jednak pewnego dnia na jej drodze staje Porter Reese, mężczyzna z równie wielkim bagażem złych doświadczeń, jak Charlotte. Jednak w przeciwieństwie do niej on żyje nadzieją. I podobnie jak Charlotte, on też zrobi wszystko. Wszystko, żeby kobieta zgodziła się pomóc jego synowi. Ale nie ma pojęcia, jak trudne to będzie, bo dla niej oznaczałoby to powrót do najczarniejszych momentów jej życia.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Autorka  ma lekkie pióro, które pochłania nas już od pierwszych stron. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów, dialogi są naturalne, sceny 18+ zrobione ze smakiem. Czego chcieć więcej? 

Akcja dzieje się swoim wyważonym rytmem. Nie pędzi, nie wlecze się. Wszystko idealnie łączy się ze sobą w całość, więc nie zgubimy się podczas lektury.

Okładka to sztos. W środku mamy podział na rozdziały. 

Chyba jeszcze nic nie czytałam od tej autorki, ale skuszona mnóstwem zachwytów nad jej piórem postanowiłam sprawdzić, o co tyle szumu. I cóż mogę powiedzieć? Była to przyjemna podróż do świata pełnego bólu, cierpienia i nadziei, która nigdy nie umiera. 

Historia ta wstrząsa odbiorcom, do tego stopnia, że ciężko jest sobie wyobrazić ten ból, który czuję Bohaterka po porwaniu jej dziecka. To coś strasznego, ale niestety, coś realnego, co może się przydarzyć każdemu. Choć domyślałam się pewnych rzeczy, to i tak jakoś mnie to dotknęło. Do tego stopnia, że muszę poznać zakończenie, bo tak się nie kończy książki 💔😭 

Ta książka jest piękna, wzruszająca, poruszająca naprawdę ważny choć trudny temat. Ciężko przeczytać "tylko jeden rozdział", bo chce się więcej i więcej. Dlatego zachęcam Was do poznania tej pięknej powieści, bo naprawdę warto. Ja polubiłam się z autorką i wiem, że sięgnę po kolejne książki, a już na pewno, po 2 tom tej serii. Polecam. 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu [Współpraca reklamowa] 


1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger