piątek, 30 czerwca 2023

Nic piękniejszego od miłości - Agata Przybyłek

 


Tytuł: Nic piękniejszego od miłości 

Seria:

Autor: Agata Przybyłek 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Orest, Emilia, Lena

Narracja: Trzecioosobowa 

Liczba stron: 335

Liczba rozdziałów: 53

Wydawnictwo: Czwarta Strona 

Ocena: 9/10

Orest wiedzie proste życie. Mieszka w przyczepie kempingowej i bierze zlecenia jako kierowca w miejscowej żwirowni. Ale to człowiek, który próbuje zostawić za sobą pewną mroczną historię z przeszłości.

Nastoletnia Lena marzy o tym, by wyrwać się z rodziny, w której doświadcza wiele złego. Wyczekuje chwili, gdy zabierze młodszego brata i będzie mogła stworzyć mu normalny dom.

Emilia z pozoru ma wszystko: męża z dobrze prosperującą firmą, syna, stałą pracę i piękny dom. Jest jednak bardzo samotna.

Losy tej trójki łączą się niespodziewanie, a bohaterowie szybko stają się dla siebie ważni. Wypełniają nawzajem pustkę, którą każdy z nich nosi w sercu. Oferują sobie troskę, wsparcie, przyjaźń, a także …miłość. Czy uda im się przegonić demony przeszłości, by znaleźć upragnione szczęście?

Agata Przybyłek w pełnej refleksji historii o wyboistych drogach, którymi podążamy. I o tym, jak bardzo drugi człowiek jest nam potrzebny do szczęścia.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Książkę czytało się szybko. I mimo narracji trzeciej osoby zorientowałam się dopiero w połowie, co znaczy że była to świetnie napisana książka. Bo jak wiecie mnie trzecia osoba trochę nie pasuje 🙈


Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w całość, więc nie pogubimy się w wydarzeniach.


Okładka jest piękna i bardzo mi się spodobała. W środku znajdziemy podział na części pisane z perspektywy trójki  bohaterów, przez co ich poznajemy dokładnie.


Śmiało mogę przyznać, że jest to moja ulubiona książka autorki. Było tu tak wiele emocji i tak wiele poruszonych trudnych tematów, że te książkę przeżywało się całą sobą. Bohaterowie również byli tacy swojscy, że łatwo było ich polubić i kibicować im w tej ciężkiej drodze. Zasnę z nich nie miało w życiu lakko, każde miało problemy, które ich niejako połączyły.

Niech was nie zwiedzie piękna okładka. W środku historia jest bolesna, trudna i czasem łzy będą ciekły sam ciurkiem. Ale jest to książka, która jest do szpiku prawdziwa niestety. Bo wiele jest dzieci jak Lena, które w domu mają piekło zamiast kochających rodziców. Wiele jest Emilii, które gdzieś po drodze zgubiły szczęście i po prostu egzystują. I wreszcie mnóstwo jest Orestów, którzy uciekają przed przeszłością.

Jeśli lubicie serię z Domkami, albo dopiero zaczynacie przygodę z autorką, to ja serdecznie wam polecam tę książkę. Jest wprost idealna, by polubić styl autorki i jej książki. A zakończenie... Sprawi, że stanie wam serce! To, co? Ciekawi? Sięgajcie koniecznie!

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu. [Współpraca reklamowa] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger