poniedziałek, 7 listopada 2016

Ciąża, poród, macierzyństwo - Maria Korzeniewska


Tytuł: Ciąża, poród, macierzyństwo
Autor: Maria Korzeniewska
Liczba stron: 79
Wydawnictwo: PRINTEX
ISBN: 978-83-64-39136-1


   Otóż dziś będzie to króciutka recenzja bez bohaterów, akcji i innych rzeczy zawartych na co dzień w moich recenzjach. Dlaczego? A dlatego, że bohaterami tej książki będziecie wy, a akcja dzieje się przez 9 miesięcy i u każdego zachodzi inaczej. O czym ja w ogóle mówię? pomyślicie pewnie. A no o książce, która jest życiowa, dostarcza wielu cennych rad i przygotowuje każdą przyszłą mamę do najważniejszej roli w jej życiu, jaką jest pojawienie się Bobaska na świecie.
    Zapewne każda z was kiedyś będzie zakładać rodzinę, będzie planować ślub, ilość dzieci. Ale z szczęsliwym planowaniem będzie wiązała się obawa, jak to wygląda przez te 280 dni, gdy bobasek rośnie, aż w końcu pojawia się w naszym życiu. Dzięki książce pani Marii, która jest krótka, ale konkretna dowiecie się w jaki sposób dziecko rozwija się w ciele matki, jak z miesiąca na miesiąc rośnie, jak organizm kobiety zmienia się przez te kilka miesięcy. Tak zapewne powiecie, że to wszystko było na biologi. Ehem nic bardziej mylnego. Na biologii może i było, ale było tak ogólnikowo jak tylko książka do biologii na to pozwalała. Tutaj macie opisany miesiąc po miesiącu jak wygląda ciąża. Macie opisany poród i pielęgnację ciała po tym największym wysiłku fizycznym  i psychicznym jakim kiedykolwiek w życiu osiągniecie.
   Następnym krokiem jest pielęgnacja delikatnego ciałka bobaska, które jest totalnie różne niż nasze! Dowiecie się kiedy szczepić, jak myć, czym są punkty przyznawane dzidziusiowi zaraz po urodzeniu. Po prostu znajdziecie w tej książce wszystko co niezbędne jest w pierwszych miesiącach nowego życia.
    Dlaczego warto mieć te książkę na własność? Internet nie zawsze prawdę wam powie, często różne dolegliwości w trakcie ciąży będą tam tak opisane, że pierwsza wasza myśl "muszę  natychmiast jechać do szpitala", a dzięki książce spojrzycie na swoje objawy w bardziej racjonalny sposób. Zapewni wam ona komfort psychiczny i zobaczycie, że tak naprawdę czas oczekiwania może być magiczny. Szczególnie jak się czyta o tym co dziecko w danym miesiącu już posiada, co już potrafi, naprawdę mega mocno polecam. Jak nie wam to nawet komuś znajomemu w prezencie w tym okresie będzie trafionym w dziesiątkę upominkiem.
   Powiem wam jeszcze o okładce, która jest taka słodziutka, że po prostu chce się ją mieć *-*

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszka Zarębska22 listopada 2018 17:02

  Wszelkie porady odnośnie macierzyństwa, ciąży i porodu są bardzo dobre. Ja jeszcze dodatkowo korzystałam z kalkulatora porodu https://plodnosc.pl/kalkulator-porodu który podpowiadał mi bardzo dokładnie na który dzień mam się przygotować. W sumie muszę powiedzieć że sprawdziło się to w 100%, więc drogie Panie lepiej korzystać z takich rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno bardzo fajna propozycja i muszę sobie po nią sięgnąć. Na razie skupiam się bardzo na dziecku i na jego wyprawce niż na swoich odczuciach, ale może to i dobrze? Skoro już jest temat wyprawki dla dziecka, to polecam wejść sobie na stronę https://www.lansinoh.pl/ Tam znajdziecie wiele fajnych produktów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będąc w ciąży warto rozważyć swoje wybory żywieniowe i unikać potencjalnie szkodliwych produktów. Co do kwestii jedzenia czereśni w ciąży, można znaleźć różne opinie. Jednakże, z tego co mi wiadomo, sądzę, że warto uważać i wybierać te owoce z rozwagą https://doradcyzdrowia.pl/czeresnie-w-ciazy-czy-mozna-jesc-bezpieczne-czy-nie/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger