niedziela, 21 maja 2017

Odliczamy dni do premiery Królewskiej Klatki!


Dzień dobry, kochani!
Dziś po krótce przypomnę wam dwa wcześniejsze tomy serii Czerwona Królowa i spróbuję pokazać wam tom 3. Jest warto uwierzcie! Emocje, intrygi, cały świat, jest po prostu genialny.

Czerwona Królowa (tom 1)
Opis: Mare Molly Barrow urodzona 17 listopada 302 roku Nowej Ery. Żyje w świecie gdzie podział ludzi jest ze względu na kolor krwi. Srebrni są wysoko postawionymi ludźmi w państwie posiadającymi ogromne moce, Czerwoni są biedni  i z reguły nie liczą się oni dla świata. Naszej bohaterce przyszło żyć w tej drugiej grupie ludzi. Mieszka ona w małym wiejskim domku wraz z rodzicami i młodszą siostrą. Jej trójka braci wysłana została na wojnę. Dziewczyna ma jednego prawdziwego przyjaciela - Kikorna. Mare specjalizuje się w kradzieżach i dobrze kłamie. Jednak nie ma żadnej pracy, a co za tym idzie w dzień swoich 18 urodzin musi dołączyć do braci walczących na wojnie.
    Z pomocą przychodzi pewien nieznajomy, którego dziewczyna chce okraść. Daje on jej pieniądze, a następnego dnia zjawiają się strażnicy króla zabierając ją na dwór do nowej pracy. Sielanka jednak nie trwa długo ponieważ podczas Królewskiej Próby, na której zostają księciu przedstawione księżniczki nasza bohaterka wpada w poważne tarapaty. Nie dość, że jest Czerwoną to jeszcze posiada moce Srebrnych.
     Do czego to wszystko ją doprowadzi? Co tak na prawdę zrobi Mare?

Fragment książki: https://issuu.com/lubimyczytac.pl/docs/czerwonakrolowa_issuu
Moja recenzja: http://coraciemnosci.blogspot.com/2015/12/czerwona-krolowa-victoria-aveyard.htm

Szklany Miecz (tom 2)
Opis:   W świecie zamieszkałym przez Mare obowiązuje podział ze względu na kolor krwi. Srebrni posiadają moce, za to Czerwoni są zwyczajni. Jednak dziewczyna mimo, że jest Czerwoną, ma moce Srebrnych. Wow, niesamowite, co? Jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dostaje bowiem pracę w pałacu królewskim. Niestety, przełożeni dowiadują się o tym małym "problemie krwi". Początkowo Mare dostaje ochronę, uczy się, ale w końcu trafia na arenę, gdzie ma zmierzyć się ze Srebrnymi, którzy znają swoją moc od małego. Dodatkowo Cal, jeden z książąt posądzony zostaje o zbrodnie na tle korony. Mare i Cal muszą zespoić siły by razem stawić czoła niebezpieczeństwu.
   Na szczęście ludzi z mieszanką krwi jest dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Niestety życie takich jak ona jest zagrożone. Nasza bohaterka musi wyruszyć w drogę i odnaleźć pozostałych.
    Czy uda jej się ocalić niewinne życia? 

 Fragment książki: https://issuu.com/lubimyczytac.pl/docs/szklany_miecz_issuu
Moja recenzja: http://coraciemnosci.blogspot.com/2017/05/szklany-miecz-victoria-aveyard.html

Królewska Klatka (Tom3)

Opis: Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.
(opis z Lubimy Czytać)

Fragment książki: http://www.otwarte2.nazwa.pl/issu/krolewskaklatka.pdf
Moja recenzja: (już wkrótce!)

A na koniec mam dla was cudowną wiadomość!
Kod na 30% zniżkę na poprzednie tomy! Tak więc nie zastanawiajcie się i wchodźcie na stronę http://www.znak.com.pl/aveyard  i zamawiajcie te serię bo jest cudowna!

12 komentarzy:

 1. Teraz już wiem, że muszę w końcu zdobyć tą serię i ją przeczytać! Zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na premierę i urodzinki, bo zagości u mnie <3
  I będę miała wszystkie 3 części! Już odliczam dni razem z tobą!
  Czekam na recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam "Czerwoną królową", ale "Szklany miecz" i "Królewska klatka" jeszcze przede mną. Mam nadzieję uzupełnić braki, bo ta seria to całkiem przyjemna młodzieżówka. Dobrze się to czyta! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tej pory nie czytałam wcześniejszych tomów i nie bardzo mam na nie ochoty, więc nie wiem czy kiedyś zapoznam si,ę z książkami, ale fanom życzę, aby szybko nastał dzień premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam tylko dlatego, że nie było 3 części i mam zamiar sięgnąć po nią jak będą wszystkie :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś przeczytam xD Kiedyś miałam dużąąąą ochotę na Czerwoną królową, ale z biegiem czasu ta chęć zmalała i teraz mam ją gdzieś tam w planach, ale tych dalekich :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Już nie mogę doczekać się premiery 3 tomy <3 Drugi zakończył sie w takim momencie :( Chce już ten tom <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar przeczytać wcześniejsze tomy :) Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda!

  Ps. Bardzo ładny blog, na pewno będę tutaj zaglądać ;) i zapraszam też do mnie http://czytaj-i-mysl.blogspot.com

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już od dłuższego czasu zbieram się do tego, aby - w końcu - przeczytać tę serię! Nie dość, że jest ona w moich klimatach, to jeszcze pragnę potwierdzenia tego, co wiele osób pisało w swoich opiniach. Mam tutaj na myśli zżynanie pomysłów wykorzystanych w powieściach z tego właśnie gatunku. Ale spójrzmy prawdzie w oczy... przecież im więcej książek, tym coraz trudniej o oryginalność! ;)
  Pozdrawiam! :)
  BLUSZCZOWE RECENZJE

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja wciąż nie przeczytałam pierwszego tomu... Premiera trzeciego, więc czas to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Już nie mogę się doczekać lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeju, kobieto, tu trzeci, a ja jeszcze nie nadrobiłam drugiego :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger