czwartek, 13 czerwca 2019

Odkupienie i Przebaczenie - Tillie Cole
Człowiek, który jest w stanie zaryzykować wszystko, by odkupić swoje grzechy… Człowiek, który jest w stanie się poświęcić tak, by inni mogli żyć, zasługuje na ocalenie. 


Tytuł: Odkupienie
Seria: Kaci Hadesa (Tom 4)
Autor: Tillie Cole
Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Liczba stron: 367
Liczba rozdziałów: 20
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Rider (Kain), Harmony
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Editio Red
Data premiery: 08.01.2019
Ocena:  10/10


   Prorok Kain słucha tylko objawień Boga. Jego przeznaczeniem jest przewodzić swojemu ludowi. Dla niego i w imię swojej wiary opuścił dom, by przeniknąć do Katów Hadesa — motocyklowego gangu handlarzy bronią, najbardziej przestępczego klubu w USA. Żył z nimi, służył im swą wiedzą i stał się zaufanym towarzyszem broni. A gdy przyszedł czas, zdradził gang, gdyż jego lud musiał odzyskać trzy Przeklęte — dzięki poświęceniu jednej z nich w okrutnym rytuale lud boży miał zostać wniebowzięty i ocaleć przed armagedonem.
    Wkrótce Kain sam został zdradzony przez tego, który miał wiernie trwać u jego boku. Przez tego, w którego żyłach płynęła ta sama krew. Judasz był ukochanym bratem bliźniakiem proroka, ale trawiony zazdrością o Kaina wtrącił go do celi i poddał okrutnym torturom. Bity z morderczą precyzją, poniewierany i poraniony Kain pojął, że stracił wszystko, co było dla niego ważne, co kochał i czemu poświęcił życie.
    Po jakimś czasie do celi obok trafiła tajemnicza kobieta. Ciemnooka Harmony uznana za kolejną Przeklętą. Choć jej przyszłość malowała się w najczarniejszych barwach, starała się walczyć z własnymi lękami i bronić swoją godność. Wkrótce między Kainem i Harmony nawiązała się przedziwna więź. Oboje potrzebowali siebie nawzajem. Stali się sobie bliscy. Wówczas Kain podjął zobowiązanie: odkupi swoje winy i ocali tych, których kocha. Dołoży starań, aby potworne krzywdy zadane w jego imieniu i za jego przyzwoleniem zostały wynagrodzone i wybaczone. Będzie walczył. Zrobi wszystko. Dosłownie.
Odkupienie. Musisz poświęcić się w całości...

(Opis z Lubimy Czytać) 


Czytałem gdzieś, że nie liczy się ilość czasu spędzonego z kimś, tylko to, jak prawdziwi i szczerzy byliśmy podczas tych chwil. 

Chcę Wam dziś w inny sposób przedstawić czwartą i piątą część Katów. Jestem zakochana w tej serii, więc zapraszam Was na krótką opinię o każdej z nich w trochę inny sposób. 

   

Rider to postać, która sporo namieszała i raczej sprawiła na mnie negatywne wrażenie. Nie polubiłam go i ten tom wydawać, by się mogło również nie zapowiadał nic dobrego. Rider'a z bratem bliźniakiem byli blisko. Ufali sobie i się wspierali. Ale nadszedł czas, gdy wszystko się zmieniło, a ten który miał być najbliższą mu osobą zdradził go, przez co Rider ląduje w więzieniu i poddawany jest torturom. Judasz tłumaczy to troską o swojego brata. W końcu Sekta, do której należą do czegoś zobowiązuje. Znając ich "od podszewki" i tak byłam przerażona, co ludzie są w stanie zrobić innemu człowiekowi. A to wszystko po, to żeby ten odkupił swoje winy i stał się tym, kim miał się stać - Prorokiem Kainem. Ale czy jest w stanie to zrobić? Gdy do celi obok trafia Harmony, która defacto przeznaczona jest na żonę Kaina. Rider odnajduje w rozmowie z dziewczyną, coś czego nigdy dotąd nie czuł. Wywołuje ona w nim wolę walki o uwolnienie z tego piekła. Ale i rodzi się między nimi silne uczucie. Judasz jest niestety podłym manipulatorem jako bliźniak może podszywać się pod brata, co robi, by zdobyć Harmony. Rider okazuje się w tej części bardziej ludzki, nie taki chojrak, który knuje, miesza. To postać pełna bólu, cierpienia. To zdradzona przez najbliższego człowieka postać, która zrobi wszystko by uwolnić tych których kocha. Bo tak ma serce, które uczy się tego uczucia.
   Harmony to piękna, dobra, ale skrzywdzona przez los kobieta. Przybywa ona do Nowego Syjonu, by poślubić Kaina, jak się okazuje Judasz perfidnie podszywa się pod brata. Ze względu na swoją urodę uznana jest za Przeklętą. Tylko ona może poślubić Proroka Kaina i wyzwolić lud Nowego Syjonu.  Jej życie nigdy nie przypominało bajki. Teraz też trafiła do piekła, chociaż obecność Ridera pomaga jej w tym trudnym czasie. Dziewczyna odkrywa, że nie każdy mężczyzna, jest złym. Między nimi rodzi się silna więź, ale czy będą w stanie jakoś się uwolnić?


Łatwo jest przymknąć oko na czyjeś grzechy, gdy zaślepia nas miłość. (...) Czysta dusza zawsze znajdzie miłość. Nawet otoczona nienawiścią wcześniej czy później zapragnie miłości.
 *


Oczy są zwierciadłem duszy. Nie ukryjesz jej przed kimś, kto naprawdę potrafi ją dostrzec.
 
 

 Tytuł: Przebaczenie
Seria: Kaci Hadesa (Tom 5)
Autor: Tillie Cole
Tłumaczenie: Grzegorz Rajs
Liczba stron: 383
Liczba rozdziałów: 24
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Xavier "AK", Phoebe
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 19.03.2019
Ocena: 10/10

    Rudowłosa Phebe o pięknych oczach urodziła się i wychowała w Zakonie Dawida. W życiu miała tylko jeden cel: uwodzić. Nauczono ją sprawiać, by mężczyźni uzależniali się od niej i pragnęli jej dotyku, jak dotyku bogini. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje podarowana w prezencie Meisterowi, okrutnemu przywódcy Bractwa Aryjskiego. W tym momencie zaczyna się jej droga przez piekło, jest gwałcona, torturowana, okaleczana i odurzana narkotykami. Zawieszona między majakami a potworną rzeczywistością, odczuwa tylko rozpacz, beznadzieję i ból. Mnóstwo odcieni bólu.
    Xavier "AK" Heyes potrafi walczyć. Był snajperem w służbach specjalnych, przeszedł znakomite przeszkolenie wojskowe i został osławionym członkiem gangu znanego powszechnie jako Kaci Hadesa. Nie boi się zabijać - ma na koncie ponad sto trzydzieści śmiertelnych trafień. Widział paskudne rzeczy, a robił jeszcze gorsze. Nie poznał smaku strachu. Gdy któregoś dnia wiceprezes Katów potrzebował pomocy w odbiciu swojej szwagierki z rąk handlarzy żywym towarem, AK zgłosił się na ochotnika. Pamiętał tę dziewczynę. Miała na imię Phebe i była najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział.
     Uwolnienie dziewczyny wywołuje demony przeszłości. I on, i ona mają wspomnienia, których nie chcą pamiętać. Przeklęta ladacznica i bezwzględny zabójca stają obok siebie, by się wspierać, chronić i uleczyć swoje złamane serca. W obojgu szybko budzą się nadzieja i miłość. Jednak skrywane grzechy przeszłości nie pozwalają im cieszyć się niespodziewanym szczęściem. Bezlitosny los postawi przed AK i Phebe trudny wybór.
    Stawką jest potępienie na zawsze albo wybaczenie. Dla obojga.

(Opis z Lubimy Czytać)


  Phoebe nie miała łatwego życia. Od najmłodszych lat wychowywana w Zakonie, gdzie przestrzegano ją przed światem zewnętrznym. Nie znała innego życia niż bycie posłuszną Braciom. Gdy już stała się kobietą jej kolejnym obowiązkiem było sprawienie przyjemności im. Wiedziała jakie życie ją czeka. Poniżanie i wykorzystywanie seksualne było na porządku dziennym. Jednak wydarzenia doprowadziły ją z piekła, do jeszcze większego bagna. Dziewczyna staje się prezentem, dla przywódcy Bractwa Aryjskiego. Tam doświadcza gwałtu, tortur, odurzania narkotykami, od których staje się uzależniona. Gdy Kaci ratują ją z rąk oprawcy, kobieta nie ma już nic. Co z tego, że żyje, gdy jej ciało pozbawione jest jakiejkolwiek moralności. Dziewczyna nie odczuwa nic. Boi się nowego życia, którego nie zna. 
   Xavier "AK" to były snajper Marines. Do wojska zaciągnął się ze swoim bratem, z którego tylko on wyszedł cało. Nic dziwnego, że przez to wszystko stał się tym kim się stał. Należy do "tria psycholi", jednak ta postać równie mocno mnie intrygowała, co czasem i przerażała. To w społeczności Katów znalazł swoje miejsce na ziemi. Phoebe wpadła mu w oko już na terenie Zakonu, gdzie przywiązał ją do drzewa. Teraz ma szansę by ją ocalić. Ale czy zdoła poradzić sobie z przeszłością, która ciągle dobija się do jego głowy? AK to dla mnie cudowny człowiek, skrzywdzony przez życie. Strata bliskiej osoby zawsze pozostawia w nas jakieś piętno, a tym bardziej coś tak strasznego. Ale podobała mi się jego kreacja. Można było poznać go z tej dobrej strony.


Największą sztuczką diabła było to, że udało mu się przekonać świat, że nie istnieje.Styl autorki jest dla mnie czymś cudownym. Mimo iż pisze o strasznych rzeczach, to robi to lekko i przyjemnie. Czyta się z prędkością światła. Ciężko jest odłożyć książkę, przed skończeniem jej, bo tak trzyma w napięciu. Mamy tutaj i sceny 18+ i wulgaryzmy, jednak mnie one nie przeszkadzają, po prostu pasują do tej serii. 
   Akcja w obu tomach ani na chwilę nie zwalnia. Cały czas coś się dzieje, a wydarzenia sprawiają, że ze strachu serce bije nam bardzo szybko. W obu tomach również wszystko co, się dzieje łączy się ze sobą, w spójną całość w której się nie pogubimy. Wydarzenia poznajemy zarówno z punktu widzenia jednego, jak i drugiego bohatera, przez co mocniej możemy wczuć się w czytane kwestie. 
   Okładki są mroczne, utrzymane w szarościach i tylko czerwony napis, lub czerwone elementy lasu nadają jej takiego charakteru. Mamy podział na rozdziały, w których każdy zawiera imię tego, czyimi oczyma widzimy daną scenę. Ogromnie podobają mi się te okładki. 

  [...] Usiadłem na łóżku i zacząłem zmywać Phoebe makijaż z twarzy. Kiedy zobaczyłem jej jasną skórę i piegi, trochę się rozluźniłem. Chuj wie, po co w ogóle je zakrywała. Nie przestawałem, dopóki nie zmyłem wszystkiego i nie zobaczyłem prawdziwej Phoebe.


   Autorka nie boi się trudnych tematów. W tomie czwartym mamy ogromne cierpienie i poddawanie torturom, które jak wiadomo nie są przyjemne. To coś, co siedzi mi mocno w głowie i staram się pojąć, jak możliwe są takie okrucieństwa, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Ta książka to prawdziwa bomba emocji. Drżymy o życie bohaterów, zastanawiamy się, co się wydarzy za chwilę. To piękna, choć brutalna historia o miłości, dawaniu drugich szans i o odkupywaniu swoich win. To coś, z czym można spotkać się na co dzień. No oprócz tych strasznych metod. 
   W tomie piątym mamy bowiem pokonywanie swojej przeszłości i poszukiwanie siebie, co jest cechą wspólną całej serii. Miłość jest bowiem tym co łączy i pozwala bohaterom stawić czoła każdej przeciwności losu. Tutaj mamy również problem gwałtu, który jest okropny, ale niestety bardzo prawdziwy. Również uzależnienie od narkotyków jest czymś strasznym. To, coś z czym nie łatwo sobie poradzić. 
    Seria nie jest czymś łatwym. To brutalny, trudny świat, w którym bohaterowie starają się odnaleźć to, co w życiu najważniejsze - miłość. Muszą o nią walczyć, starać się o nią i ją pielęgnować, ponieważ każdy z nich jest emocjonalnym wrakiem na różne sposoby. To piękna seria o drugich szansach dla swojego życia. Z całego serca polecam Wam serię i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Strach. Nie czułam nic prócz strachu.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje Wydawnictwu. 


14 komentarzy:

 1. Cała serię mam w planach przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja odpuściłam sobie tę serię, nie ciągnie mnie jakoś do niej :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki nie znam ale okładka zapowiada świetną książkę :D

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała ta seria nie jest łatwa, nie jest jednocześnie wybitna. Jednak mimo to ma w sobie coś elektryzującego i przyciągającego, co sprawiło, że się uzależniłam! Już nie mogę się doczekać następnych tomów, bardzo chętnie je przeczytam.

  www.kulturalnameduza.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś, jak dopadnie mnie znużenie kryminałem ;) sięgnę po Cole

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne książki. A może wesprzesz Łukasza?
  http://naprawdenienazarty.pl/ratujmy-kregoslup-lukasza/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna seria, która muszę nadrobić. Zapowiadają się zaczytana wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam wszystkich, to naprawdę zadziałało i jestem dumny z tego, że mogę również zeznawać. Mój mąż zostawił mnie dla innej dziewczyny. Czułem się bardzo źle, ale spodziewałem się, że wróci do mnie. Pewnego dnia zobaczyłem wiadomość o tym, jak kobieta spotkała się z mężem i postanowiłem spróbować tego proroka, który pomógł jej, ponieważ mój związek zawiódł. Chociaż nigdy nie wierzyłem w pracę duchową. Próbowałem niechętnie, ponieważ byłem zdesperowany, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ten prorok pomógł mi, a mój związek jest teraz doskonały, ponieważ pomógł mi teraz traktować męża jak królową, mimo że powiedział mi, że jest mną, już nie kocha. Cóż, nie mogę wiele powiedzieć, ale jeśli masz problemy ze swoim związkiem, oto adres e-mail (palaceofsolutions@gmail.Com). Twój partner na pewno do ciebie wróci .. Lub skontaktuj się ze swoim WhatsApp @ +2348138513961

  OdpowiedzUsuń
 10. Dr Isikolo jest po prostu najlepszym rzucającym zaklęcia i pomocnikiem.
  Nazywam się Barbara Adam, Z szacunku dla ciebie i twoich zaklęć muszę przekazać to świadectwo wszystkim. Byłem u innych rzucających zaklęcia, nie widząc żadnego rezultatu. Po prostu żałowałem, że nie przyszedłem do ciebie wcześniej, mam to, co najlepsze. Mojego byłego męża nie było na rok, a ja chodziłem wszędzie i innych rzucających zaklęcia o pomoc, ale bez rezultatu, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie dr Isikolo Po zakończeniu Zaklęcia Miłości, w końcu dostałem od niego telefony. Jego czary działały cuda, a mój mąż powrócił z miłością. To cud! Nagle wrócił z kwiatami, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Byłem naprawdę oszołomiony i zszokowany, gdy mój mąż uklęknął błagając o wybaczenie i żebym go przyjęła z powrotem. Naprawdę brakuje mi słów i raduję się, jesteście Bogiem posłanym do mnie i całej mojej rodziny. A teraz znów jestem radosną kobietą. Dziękuję bardzo dr. Isikolo Do wszystkich, którzy szukają prawdziwego rzucającego zaklęcia, należy skontaktować się z dr Isikolo: isikolosolutionhome@gmail.com lub Whatsapp pod numerem +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 11. MIŁOŚĆ rzucający zaklęcia, aby pomóc odzyskać swoją EX MĄŻ
  Cześć wszystkim. Jestem Kristina Leo i jestem tutaj, aby podzielić się wspaniałą pracą, którą wykonał dla mnie dr Isikolo. Po 5 latach małżeństwa z mężem i dwójką dzieci mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie i wychodzić z innymi kobietami i okazywał mi zimną miłość, kilkakrotnie grozi mi rozwodem, jeśli odważę się zapytać go o jego romans z innymi kobietami, ja był kompletnie zdewastowany i zdezorientowany, dopóki mój stary przyjaciel nie powiedział mi o internetowym rzucającym zaklęcia o imieniu Dr Isikolo, który pomaga ludziom z problemami związkowymi i małżeńskimi dzięki mocy zaklęć miłosnych, na początku wątpiłem, czy coś takiego istnieje, ale postanowiłem spróbuj, kiedy się z nim skontaktuję, pomógł mi rzucić zaklęcie miłosne iw ciągu 48 godzin mój mąż wrócił do mnie i zaczął przepraszać za czyny, naprawił swoje błędy, a on codziennie uśmiecha się do mnie ciepło, teraz przestał chodzić z innymi kobietami i ze mną na dobre i na dobre. Skontaktuj się z tym wielkim rzucającym zaklęcia miłosne, aby rozwiązać twój problem w związku lub małżeństwie dzisiaj przez e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp / Viber go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 12. WIELKICH MĘŻCZYZN, JAK DR ISIKOLO, JEST DOSTĘPNY, ABY PRZYWRÓCIĆ SWOJE ZŁAMANE RELACJE.
  Cześć, nazywam się Filip Bruno. miałem zerwanie z narzeczoną jakieś cztery miesiące temu po tym, jak wdałem się z nią w wielką kłótnię na temat faceta, którego twierdzi, że nigdy wcześniej nie widziała. Powiedziałem jej, że związek się skończył z gniewu i tej nocy opuściła mój dom. myślałem, że do mnie zadzwoni, ale nigdy nie zrobiła wszystkiego, co w mojej mocy, ale odmówiła przyjęcia mojego apelu, ponieważ tak bardzo ją kocham, prawie straciłam nadzieję, dopóki nie przekroczyłam ścieżki dr Isikolo i nie powiedziałam mu, co się dzieje, wątpiłam w niego na początku zaskoczyło mnie, jak pomógł mi odzyskać moją narzeczoną, dlatego zawsze, gdy mam problem, zawsze dzwonię do doktora Isikolo, aby mi pomóc, w ten sposób dr Isikolo zawsze mi pomaga. cieszę się, że w moim życiu skontaktowałem się z dr Isikolo. teraz przygotowuję plany małżeńskie, to cud, jak pomógł mi ją odzyskać, ponieważ jestem teraz kimś szczęśliwym. Ty też możesz skontaktować się z dr Isikolo, jeśli masz jakiekolwiek problemy. Dr Isikolo jest potężnym lekarzem, który może rozwiązać twoje problemy dla ciebie, abyś mógł stać się szczęśliwą osobą, taką jak ja, i robi dobre rzeczy w moim życiu, odkąd go znam. skontaktuj się z dr Isikolo na isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 13. Chcę ci bardzo podziękować za to, że pomogłeś mi odzyskać rodzinę i znów wyrazić szczęście, gdy myślałem, że wszystko jest stracone. skontaktowałem się z chubygreat@gmail.com w sieci, aby mi pomóc, ponieważ widziałem kilka i słyszałem o nim kilka zeznań. powiedział mi, co mam robić i rzeczy, które muszę zapewnić, a po tym, jak wszystko zostało ułożone na miejscu, zapewnił mnie, że dam mu dwa dni, że definitywnie wróci i całkowicie wróciła drugiego dnia. dzięki chubygreat. możesz WhatsApp mu 2348165965904.

  OdpowiedzUsuń
 14. dr.ologhodospellwork@gmail.com to świetny rzucający zaklęcia miłosne. skontaktuj się z nim teraz za pomocą jego czatu na Viber / WhatsApp @ 2348156911977

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger