poniedziałek, 10 czerwca 2019

Maharani Legat - Nina Nirali [AMBASADORKA] [...] Jego rodzice zginęli razem na polu walki, ponieważ jego ojciec  pospieszył matce  i jej krajowi z odsieczą. Zapewne kosztowało to Amado niemal cały jego majątek. Zaraz potem Veer pomyślał, że do takich czynów zdolna jest popchnąć tylko szczera i prawdziwa miłość. [...]

Tytuł: Maharani Legat
Seria: Maharani
Autor: Nina Nirali
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 260
Liczba rozdziałów: 13
Gatunek: Historyczna
Bohater: Veer
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo:  WasPos
Data premiery: 26.05.2019
Ocena: 10/10

Młody maharana, Veer Daswas Khan, w przeddzień swoich osiemnastych urodzin oraz mającej nastąpić po nich oficjalnej koronacji, dowiaduje się, że nie jest synem Radży Khana, któremu poślubiona została przed dziewiętnastu laty jego matka. Widmo wojny z Mogołami, przytłaczająca odpowiedzialność, nowo zdobyta wiedza o własnym pochodzeniu i jednoczesne usiłowanie dokonania zamachu na jego życie - to wszystko doprowadza Veera do załamania i ucieczki. Czy maharana zdoła zjednoczyć swój kraj oraz pokonać wrogów pretendujących do jego korony? Kolejna barwna opowieść o miłości, wojnie i dojrzewaniu, z historią oraz tradycjami Indii w tle.  
(Opis z Lubimy Czytać) 

[...] Usłyszałem właśnie głos prawdziwego maharany, który dla kraju poświęca własne uczucie. Ta podróż i miłość przemieniły zagubionego chłopca w lwa. Jestem pod wrażeniem. [...]

Veer jest młodym chłopakiem, który już nie długo ma stać się Maharaną. To syn Maharani …. , który dowiadując się, że mężczyzna którego uważał za ojca nim nie jest. Dodatkowo ktoś próbuje go zabić. Veer jest niepewny siebie. Nie pewny tego, czy podoła swojej funkcji. Boi się, czuje się nie odpowiednim następcą swojej matki. Pod osłoną nocy ucieka. Jednak gdy w drodze poznaje Jao, wszystko w jego życiu się zmienia. Postanawia walczyć o swój tytuł, ludzi i kraj. Wraz z Jao przemierzają wiele kilometrów, zjednując sobie kolejnych wojów, do walki z Mogołami. Ale gdzieś po drodze Veera dosięgnie i strzała amora. Poznanie pięknej Safiry sprawia, że serce Veera bije szybciej. Czy jednak mają szansę na szczęśliwy związek? I czy Veerowi uda się uratować swój kraj?
Jao, to dobry przyjaciel, który w swoim życiu wiele przeszedł. Teraz szuka swojej matki, których handel niewolnikami rozdzielił wiele lat temu. Podczas podróży z Veerem i on znajduje te cząstkę siebie, tak potrzebną do życia. 

[...] Zaakceptuj fakty  i przestań się przed nimi bronić. Jesteś królewskim synem z matki oraz z ojca. Twoje pierścienie i twoje nazwisko tego dowodzą. [...] Powinieneś nauczyć się swoją inność właściwie postrzegać i wykorzystywać. 
 

Styl autorki, poznałam właśnie podczas spotkania z Maharani. Polubiłam od razu, chociaż narracja była w trzeciej osobie, nie dało się tutaj jednak ani nudzić, ani wczytanie nie trwało długo. Opisy są na temat, nie ma lania wody, a ich długość jest odpowiednia, by poznać fabułę czy bohaterów. Dialogi są naturalne.
Akcja ani na chwilę nie zwalnia. Cały czas coś się dzieje, a my zostajemy wciągnięci w wir tych wydarzeń. Wszystko idealnie się ze sobą łączy, tworząc całość, w której się nie pogubimy.
Okładka jest piękna. Utrzymana w kolorach jak jej poprzedniczka. Mamy nawet małe nawiązanie do Maharani. Ogromnie mi się podoba ♥

Pierwszy tom skończył się tak, że nie było mowy, by nie przeczytać kontynuacji. Chociaż wiadomo pierwszy tom jest o Maharani, a drugi o jej synu. Jednak by poznać dogłębnie historie zalecane jest czytanie od pierwszego tomu, bo to tam poznajemy od podszewki wojnę, strategie bojowe i tę niezłomność Maharani, której tak nie chce zawieść Veer.
Nina Nirali w swojej książce, jak zawsze wplata nam wiele mądrości. Bowiem mamy i poszukiwanie siebie, i miłość, ale także i widmo wojny, konfliktu jaki zapoczątkował pierwszy tom. Autorka ukazuje nam Indie nie tylko jako piękny, kolorowy kraj, ze swoją tradycją, religią i strojami. Ale poznajemy też i tę brutalną stronę, o której zapominamy oglądając te kolorowe właśnie filmy.
Kontynuacja jest równie świetna jak jej poprzedniczka. Niczego w niej nie brakuje. No dobra brakuje mi silnej, twardej i cudownej Maharani, ale cóż życie nie zawsze bywa kolorowe i czasami, rzeczy dzieją się inaczej niż zakładamy. Jednak myślę, że Nina świetnie sobie to wymyśliła. Mamy Veera, który swoją wędrówką uświadamia sobie, że nie musi być jak matka, że też jest ważny i potrzebny swojemu kraju, że on też może dokonać wielkich rzeczy nie koniecznie w taki sam sposób jak mama, ale właśnie inaczej.
Uwielbiam tę książkę i mam nadzieję na więcej w takim klimacie. Jeśli jeszcze nie znacie Niny, czy Maharani, to koniecznie nadróbcie zaległości. Książka jest tego warta. A! I z powodzeniem, może je czytać także mężczyzna. Mój tato zakochany jest w pierwszym tomie i już zaciera ręce na kontynuacje. Także widzicie, książka jest idealna dla każdego nie zależnie od wieku :) Ja gorąco Wam polecam. 

[...] Związki bez miłości kończą jak roślinność pozbawiona wody . [...] 

Zostawiam Wam link do recenzji pierwszego tomu -> Maharani
A tutaj macie moją polecajkę, którą znaleźć można z tyłu okładki→"Maharani Legat" to powrót do brutalnego świata, wojny, strategii bojowych, poszukiwaniu siebie, ale i silnego uczucia jakim jest miłość. Po raz kolejny autorka zabiera nas do świata Indii, tak brutalnego, jak i pięknego. To świetna kontynuacja serii, którą już dziś gorąco wam polecam. 

Dziękuję Autorce za zaufanie, oraz Wydawnictwu ♥

7 komentarzy:

 1. Może znajdę chwilę żeby poznać ta serię

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam ani autorki ani tej serii ale brzmi zachęcająco

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za tym gatunkiem, więc sobie tym razem odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo, coś dla mnie. Pomysł autorki wydaje się być w sam raz na wakacje!
  Zapraszam do mnie https://shiracoffeebook.blogspot.com/2019/06/tajemna-historia-czarownic-louisa-morgan.html?m=1
  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię książki autorki, więc na pewno sięgnę po ten tytuł. Gratuluję ambasadorstwa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, to naprawdę zadziałało i jestem dumny z tego, że mogę również zeznawać. Mój mąż zostawił mnie dla innej dziewczyny. Czułem się bardzo źle, ale spodziewałem się, że wróci do mnie. Pewnego dnia zobaczyłem wiadomość o tym, jak kobieta spotkała się z mężem i postanowiłem spróbować tego proroka, który pomógł jej, ponieważ mój związek zawiódł. Chociaż nigdy nie wierzyłem w pracę duchową. Próbowałem niechętnie, ponieważ byłem zdesperowany, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ten prorok pomógł mi, a mój związek jest teraz doskonały, ponieważ pomógł mi teraz traktować męża jak królową, mimo że powiedział mi, że jest mną, już nie kocha. Cóż, nie mogę wiele powiedzieć, ale jeśli masz problemy ze swoim związkiem, oto adres e-mail (palaceofsolutions@gmail.Com). Twój partner na pewno do ciebie wróci .. Lub skontaktuj się ze swoim WhatsApp @ +2348138513961

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger