środa, 12 czerwca 2019

Zniszczona - Monika RępalskaJestem zraniona, zaufałam swojej przyjaciółce...wróć! Byłej przyjaciółce... nie - zaraz: czy ona w ogóle była kiedykolwiek moją przyjaciółką?


Tytuł: Zniszczona
Seria: -
Autor: Monika Rępalska
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 301
Liczba rozdziałów: 19
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Nat/Maks
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 25.03.2019
Ocena:10/10


Zostałam sprzedana przez własną matkę za narkotyki. W wieku siedemnastu lat stałam się dziwką. Przez kilka lat byłam sponiewierana, moje ciało było własnością facetów, którzy codziennie odwiedzali mój pokój. Mogłabym z tym żyć, gdyby nie moja młodsza siostra. Chciałam dla niej innego życia, dlatego postanowiłam uciec z tego piekła. Właśnie tak znalazłam się w San Diego, gdzie od nowa zaczęłam tworzyć swoją historię. Byłam zamknięta na każdego faceta, który się do mnie przystawiał, dopóki nie trafiłam na Maksa. On dotarł do mnie, burząc ten mur, który zbudowałam wokół siebie. Nauczył mnie jak cieszyć się seksem, którego myślałam, że nigdy nie polubię. Niestety moja bańka mydlana musiała pęknąć, a dawne życie przypomniało o sobie. Teraz stoję pod ścianą, muszę dokonać wyboru, który daje mi Marco. Decyzja jest prosta, on znowu wygrał.
(Opis z Lubimy Czytać)


 
Kiedy wykrzykuję jego imię, czuję uwolnienie.

   Styl autorki to coś lekkiego, przyjemnego. Przez książkę po prostu się płynie. Rozdziały uciekają w szybkim tempie i nie wiadomo kiedy jesteśmy na końcu, poturbowani przez wiele emocji, jakimi zasypuje nas autorka. Mamy tutaj sceny 18+, ale jak dla mnie są idealne i nie jest ich więcej niż w książkach z tego gatunku. Opisów jest tyle ile potrzeba, by zrozumieć akcje, a dialogi są spójne i niewymuszone.
    Akcja powieści trzyma nas w napięciu. Wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc idealną całość. 
   Okładka zapowiada nam, że to nie będzie grzeczna książka. I jak na początku nie byłam przekonana, tak po poznaniu treści, wydaje się pasować. 
 


- Babcia mówiła, że jesteś policjantem, a ja widziałam w telewizji, że oni mają takie niebieski ciuchy, a ty ich nie masz. Czemu? [...]
- Bo my jesteśmy jak CSI, wiesz, jak w telewizji. [...]

Nat jest dziewczyną, która w swoim młodym wieku przeżyła najgorsze, co może spotkać kobietę. Została sprzedana do burdelu. Przez własną matkę. Jej niewinność została jej potwornie zabrana. Nie zaznała w tym czasie czułości, czy miłości. Tylko swój ból i pożądanie oprawcy. Do burdelu trafiła z nią jej młodsza siostrzyczka. Nat udało się przysposobić siostrę, dzięki temu matka nie mogła i jej sprzedać. W agencji dziewczynka miała dobrze, o ile można tak powiedzieć o tak potwornym miejscu. Jako małe dziecko miała opiekunkę, gdy jej siostra zajmowała się swoją profesją. Przez te wszystkie lata, nauczyła się wyłączać emocje i robić wszystko jak należy, a nawet i lepiej. Stała się ulubienicą, ale gdy tylko uzbierała dość pieniędzy postanowiła wyrwać siebie i siostrzyczkę, z tego piekła. Ucieka. Zatrzymując się w restauracji na śniadanie, poznają Ester, starszą panią, która oferuje im mieszkanie, a Nat pracę.
 Dziewczyna z początku nie ufa kobiecie, bo jak można być tak dobrym i oferować coś, nieznajomym? Ale szybko przekonuje się, że Estera to najmilsza osoba na świecie. Ma męża, i sporą rodzinę. Nat czuje się jak w domu. Ale gdy poznaje Maksa wszystko wywraca się do góry nogami. Czy Nat może być szczęśliwa? Czy może żyć jak nigdy dotąd? Co z przeszłością? Nat to dobra bohaterka. Odważna, uczynna, miła, dobra. Kocha swoją siostrę i nie chce dla niej tak złego życia. Stara się zapewnić jej bezpieczeństwo. 
   Max jest policjantem, który zajmuje się poważnymi sprawami. Gdy poznaje Nat, wie, że jest jego przepustką, by rozwiązać sprawę, którą prowadzi. Ale czy ona będzie chciała współpracować? Maks to chłopak, który odzywa się w razie potrzeby. Ale jak już mówi, to robi wrażenie, nie zawsze pozytywne, jeśli chodzi o pracę. To dobry mężczyzna, który zyskał moje serce. Troszczył się o dziewczyny i może posunął się trochę daleko jeśli chodzi o ratowanie ich, ale robił to z miłości do nich. Wychowany w kochającej i wspierającej się rodzinie, jest porządnym chłopakiem. 
   Elen, Rose, Jack, Eliot - to znajomi poznani w nowej pracy. Są otwarci, szczerzy, przyjacielscy. Nic dziwnego, że szybko stają się najlepszymi przyjaciółmi Nat. Są tak kochani, że i ja bardzo ich polubiłam. Babcia Ester i dziadek Luis, to najmilsze i najcudowniejsze osoby, jakie spotkała Nat. Obdarzają obie dziewczyny bezwarunkową miłością. Dla małej Liz stają się jak prawdziwi dziadkowie, rozpieszczają ją i zabierają na wycieczki. Jest jeszcze Chad, który jest partnerem policyjnym Maxa.
   Sama Liz to cudowna, mała księżniczka, której nikt nie jest w stanie niczego odmówić. Dziewczynka nie boi się zawierać nowych znajomości. Jest otwarta, szczera, urocza. 
   Mamy wielu bohaterów, jednak nie pogubimy się, a świetnie się bawimy, bo każdy bohater ma chwilę dla siebie. Żadna postać nie jest zepchnięta na dalszy plan. Każda ma jakiś wkład w nowe życie Nat. 


Nie wiem, czy jestem zawiedziona, że nie poszedł o krok dalej. Czy szczęśliwa, że nie traktuje mnie jak łatwą zdobycz.Kiedy wychodzi, pozwalam sobie na głęboki wdech. Nie mam pojęcia, co się między nami dzieje, ale zaczynam czuć się przy nim swobodnie, nawet moje ciało zaczęło na niego reagować bardziej miękko. [...]


   Z początku myślałam, że to będzie erotyk, wiecie taki trochę mocny, bo burdel i w ogóle. Ale! Nie dajcie się zwieść okładce, czy nawet pierwszemu rozdziałowi. Ta książka to coś niesamowitego i tylko czeka, żeby ją odkryć. 
   Handel ludźmi, a tym bardziej kobietami, które zmuszane są do prostytucji to coś, co jest problemem całego świata. To coś okropnego i niewyobrażalnego. Autorka w świetny sposób ukazała nam psychikę osoby, która do tego została zmuszona. Dziewczyna wyłączała swoje uczucia, by nic nie czuć, by nie czuć do siebie obrzydzenia. To coś co zostało w niej na długo i nawet będąc z mężczyzną, który ją pociągał, który coś do niej czuł, ona się bała. Bała się, że znów się wyłączy, że nic nie poczuje. To było tak realne, smutne i okropne. To co ją spotkało... Żadna matka nie  powinna robić czegoś takiego swojemu dziecku. Ale to też pokazuje, co ludzie są wstanie zrobić, by dostać jeszcze jedną działkę. Jej matka miała problemy, których nie rozwiązywała, a popadła w okropny nałóg. Przez to skrzywdziła swoją córkę. 
   Nat jest teraz wystraszoną kobietą, która uciekając, boi się odnalezienia. Boi się ufać, kochać kogoś innego niż Liz. Jednak to jej siostra przełamuje za nią największą barierę. Zostają w San Diego, gdzie otoczone są dobrymi i wspierającymi ją ludźmi. Nie wiedzą nic o nich i kobieta stara się, by nie dowiedzieli się niczego. Boi się, że nie zaakceptują jej poprzez jej poprzednią pracę. Jak widać, Nat rządzi strach. To normalne, gdy ucieka z piekła, a szef tego przybytku, może w każdej chwili ją odnaleźć. 
   Ta książka to prawdziwy rollercoaster. Razem z Nat przeżywamy wszystkie te uczucia, od strachu, przez miłość. Autorka świetnie operuje słowem, przez co, czujemy jakbyśmy byli w tej powieści i sami to wszystko przechodzili. Zakochałam się w tej książce. Jest świetną powieścią, którą przeczytałam w dosłownie kilka godzin. Jak zaczęłam nie było odwrotu. To coś, co dawno mi się nie zdarzyło i to było coś wspaniałego. Z całego serca polecam Wam twórczość Moniki ♥ Autorka zadebiutowała książką "Płonący lód", którą napisała w duecie. "Zniszczona" jest odrębną historią, która chwyta za serce. Polecam gorąco ♥ [...] Chcę spróbować, tylko jak znowu zacznę świrować, nie rezygnuj ze mnie - proszę go.

- Nigdy. [...]
   
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Autorce ♥

8 komentarzy:

 1. Super recenzja, widzę, że muszę zapkanowa¢ czas na kolejną pozycję :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeka na mnie już od jakiegoś czasu i widzę, że muszę ją szybko nadrobić :) Ciekawe, jak ja ją odbiorę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Udało mi się wygrać tę książkę w jednym z blogowych konkursów, więc na pewno będę czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książki :) Z chęcią przeczytam <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka taka sobie, ale twoja recenzja mnie przekonala

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, to naprawdę zadziałało i jestem dumny z tego, że mogę również zeznawać. Mój mąż zostawił mnie dla innej dziewczyny. Czułem się bardzo źle, ale spodziewałem się, że wróci do mnie. Pewnego dnia zobaczyłem wiadomość o tym, jak kobieta spotkała się z mężem i postanowiłem spróbować tego proroka, który pomógł jej, ponieważ mój związek zawiódł. Chociaż nigdy nie wierzyłem w pracę duchową. Próbowałem niechętnie, ponieważ byłem zdesperowany, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ten prorok pomógł mi, a mój związek jest teraz doskonały, ponieważ pomógł mi teraz traktować męża jak królową, mimo że powiedział mi, że jest mną, już nie kocha. Cóż, nie mogę wiele powiedzieć, ale jeśli masz problemy ze swoim związkiem, oto adres e-mail (palaceofsolutions@gmail.Com). Twój partner na pewno do ciebie wróci .. Lub skontaktuj się ze swoim WhatsApp @ +2348138513961

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry, nie wie Pani, gdzie można zakupić ta książkę w formie ebooka?? Czytam książki tylko czytnikiem. A mimo tego, że premiera była w marcu, to nie umiem znaleźć wersji na ebooka w księgarniach. :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger