środa, 10 lipca 2019

Pościg - Elle Kennedy


Żyjemy w społeczeństwie, w którym zbyt wiele kobiet ściąga inne w dół, zamiast pomagać im piąć się do góry.


Tytuł: Pościg
Seria: Briar U (Tom 1)
Autor: Elle Kennedy
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Liczba stron: 424
Liczba rozdziałów: 34
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Summer, Fitz
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Zysk i S-Ka
Data wydania: 05.03.2019
Ocena: 6/10 


Pełna namiętności opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć…

Summer to dziewczyna z wyższych sfer, pozornie pochłonięta wyłącznie zakupami i wyglądem. Fitz jest hokeistą, który realizuje swoje marzenia dzięki graniu w drużynie uniwersyteckiej, co zapewnia mu opłacenie upragnionych studiów. To seksowny i ponury facet, którego tatuaże i sposób bycia zupełnie nie pasują do Summer. Jednak obydwoje czują do siebie ogromny pociąg. Wszystko wydaje się iść ku dobremu, jednak kilka nieuważnych słów Fitza sprawia, że urażona Summer odsuwa się od niego, by zacząć flirtować z jego kolegą z drużyny. Jednak obydwoje nie mogą o sobie zapomnieć, zwłaszcza że widzą się codziennie, gdyż zostają współlokatorami. Dzięki temu Fitz poznaje bliżej dziewczynę i radykalnie zmienia o niej zdanie…

(Opis z Lubimy Czytać) Kiedy twoim życiem rządzi brak pewności siebie, podświadomość nie da ci o tym zapomnieć.


   Styl autorki znam z jej poprzednich pozycji. Teraz też nie było inaczej. Lekko, przyjemnie. Nie ma lania wody, więc opisy nie przytłaczają. Dialogi są naturalne i nie wymuszone. 
   Akcja powieści, pędzi swoim rytmem, a wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość. 
   Okładka jest ładna, przyciąga wzrok. W środku znajdziemy podział na rozdziały, a czcionka jest dobra do szybkiego czytania. 

Mężczyźni nie definiują kobiet. Kobietę określają jej osiągnięcia. I jej buty.

  
Fitz to hokeista, który wydawać by się mogło może mieć każdą dziewczynę. Jednak on jest całkiem inny. Uwielbia tworzyć gry komputerowe. Można by powiedzieć, jest trochę wycofany. Gdy poznaje Summer uważa ją na początku za płytką dziewczynę, której w głowie tylko zakupy i dostanie się do bractwa uczelnianego. A gdy już dziewczyna staje się współlokatorką Fitza i chłopaków z drużyny, to już w ogóle. Męska część nie posiada się ze szczęścia. Tylko Fitz nie jest tym faktem zbyt usatysfakcjonowany. Unikają się, by znów na siebie wpadać. Ale czy to ma szanse stać się związkiem? Z początku nie przepadałam za Fitzem wydawał się takim burkliwym nerdem, który uważa Summer za gorszą od siebie, gdy tak naprawdę nie zna jej i nie wie z czym ona musi się mierzyć całe życie. 
   Summer to przebojowa dziewczyna, która ma problemy z koncentracją, uczeniem się. Po problemach na poprzedniej uczelni, zmienia ją. Z początku myśli, że zamieszka w domu bractwa, jednak rzeczywistość bywa brutalna i dziewczyna zostaje bez dachu nad głową. Z pomocą przychodzi brat, który załatwia jej mieszkanie wśród zawodników hokeja. Dziewczyna przyjmuje propozycje. W oko wpada jej Fitz, który fascynuje ją i chciałaby go poznać, ale chłopak okazuje się być gburem. Ale są współlokatorami więc kontakt ze sobą mają. Summer to przebojowa dziewczyna, trochę zakręcona. To dobra bohaterka. 

Mówienie tego, co się myśli, nie jest tożsame z dzieleniem się tym, co czujesz.

    Ta książka Elle Kennedy nie podbiła mojego serca tak mocno jakbym chciała. Z początku nie czułam tego klimatu powieści, ale potem poszło już z górki i wczytałam się w nią. 
    Historia sportowca i bogatej dziewczyny zawsze niesie ze sobą coś ciekawego nie użytego w innych takich powieściach. Tutaj np fajnym zabiegiem było pokazanie, że sportowiec to nie tylko bezmózga góra mięśni zaprogramowana do zdobywania medali. Pokazanie Fitza jako kogoś, kto potrafi robić gry od samego początku jest czymś ciekawym i nie spotkałam się z tym wcześniej. Jednak pokazanie Summer jako dziewczyny z ADHD również było czymś niecodziennym. Wszak zawsze kobiety przedstawiane są jako ideał. Podobało mi się to, choć właśnie klasyfikowanie jej przez Fitza było grubo nie fair. 
    Pościg jest dobrą książką na oderwanie się od rzeczywistości i spędzenie kilku godzin na czytaniu. Nie musimy się na niej skupiać, nie wymaga zbytniego myślenia. Dla mnie była to dobra, jednak nie świetna książka. Nie czułam takiego wow, jak w serii Off-Campus, podobała mi się.  Mimo wszystko polecam, bo nie była złą książką. 


Nie ma znaczenia, jak postrzegają cię inni ludzie, tylko jak sama siebie widzisz.
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu. 
Dziś chciałabym Wam przedstawić również wyniki rozdania -> 
Książka: "Drugie życie" - Ludwika Lorena wędruje do: Elżbieta Świtulska
Natomiast książka niespodzianka wędruje do: Anka Ania
Napisałam już meile więc oczekuje na adres do wysyłki 24h :)

Dziękuję za udział w konkursie i zachęcam do aktywności pod postami.

8 komentarzy:

 1. Serię Off-Campus muszę nadrobić, bo czytałam tylko jedną, ale "Pościg" raczej nie dla mnie :-)
  Oo jak się cieszę, dziękuję ❤❤😍😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki tej autorki. Są w sam raz na leniwe popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka nie jest dla mnie niczym nadzwyczajnym, ale historie tworzone przez Elle Kennedy są na tyle lekkie, że kiedy potrzebuję się oderwać od rzeczywistości, chętnie po nie sięgam. Również "Pościg" mi się podobał i pewnie sięgnę po kolejny tom z tej serii :)

  www.kulturalnameduza.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak nie trzeba myśleć to warto dodać taka pozycje :D piękne zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo "Układ" mi się podobał tej autorki, ale tej książki nie planuję czytać. ;)

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie książka bardzo się podobała i nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Chwilowo nie planuje rozpoczynać nowej serii, ale może w przyszłości

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger