poniedziałek, 15 lipca 2019

Zło w zarodku - J.A.Redmerski


W podziemnym świecie płatnych morderców zło nigdy nie śpi. 


Tytuł: Zło w zarodku
Seria: W towarzystwie zabójców (tom 4)
Autor: J.A.Redmerski
Tłumaczenie: Dorota Lachowicz
Liczba stron: 273
Liczba rozdziałów: 23
Gatunek: Kryminał/sensacja/thriller
Bohater: Izabel,Victor
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  NieZwykłe
Data premiery: 26.06.2019
Ocena: 10/10


W podziemnym świecie płatnych morderców zło nigdy nie śpi, dlatego nowy Zakon Victora Fausta stale rośnie w siłę. Relacje pomiędzy członkami Zakonu przez ostatni rok niewiele się zmieniły. Teraz jednak, kiedy sześciu najważniejszych agentów zostanie zaatakowanych przez nieznanego wroga, zmieni się wszystko.
Niewinni ludzie, najbliżsi członków Zakonu, zostają porwani. Aby ich odzyskać, każdy z szóstki agentów musi wyznać swój najmroczniejszy, najgłębiej skrywany sekret tajemniczej kobiecie o imieniu Nora.
Nora jest zarówno piękna, jak i zabójczo niebezpieczna, a na dodatek wydaje się wiedzieć o nich więcej niż oni sami. Nikt nie ma pojęcia, kim jest ta kobieta, ale szybko staje się jasne, że skrywa w sobie więcej, niż na pozór się wydaje.
Każde wyznanie zasiewa kolejne ziarna niepewności. Nora nastawia agentów przeciwko sobie nawzajem, zmuszając ich do wyjawiania swoich tajemnic.
Zanim gra Nory dobiegnie końca, agenci zrozumieją, kim jest i dlaczego obrała ich sobie za cel. Ale czy po zakończeniu gry Zakon nadal będzie istniał?
Czyj sekret okaże się tym najmroczniejszym? Czy Zakon Victora przetrwa tę próbę?

(Opis z Lubimy Czytać) 

Każdy z was ma głęboki, mroczny sekret, - zaczyna - coś czego możecie się wstydzić, albo żałować, lub coś co może was prześladować, ponieważ to co zrobiliście było tak straszne, że wasze sumienie nie może przed tym uciec. 

   Każda  z serii od J.A.Redmerski sprawia, że moje serce bije szybciej, a wszystko bardzo mi się podoba. Czy było tak i w tym przypadku? 

    Styl autorki jest lekki, przyjemny. Strony uciekają w szybkim tempie, że nie wiadomo kiedy i już kończymy książkę. Mamy tutaj trochę wulgaryzmów, a i nie obejdzie się bez krwawych "zabaw" Fredrika, jednak wszystko to dopełniało tę serię. 
    Akcja toczy się tak naprawdę w kryjówce zabójców. Operujemy między pokojem przesłuchań, a innymi pomieszczeniami. Jednak całość akcji zazębia się ze sobą tworząc idealną całość.
   Okładka jest piękna. Mroczna, z odrobiną czerwieni, która pasuje do treści. W środku znajdziemy podział na rozdziały, a przy każdym z nich oczywiście obrazek. Rozdziały z punktu widzenia i Izabel i Victora dopełniają nam książkę, pozwalając poznać ją z każdej perspektywy. Czcionka jest w sam raz: ani nie za duża, ani nie za mała, ale pozwala na szybkie czytanie. 

Życie zabójcy jest trudne , nie tylko z oczywistego powodu. Płatni mordercy nie zabijają jedynie wrogów , kryminalistów , czy ludzi na których dostali zlecenia .Przy okazji zabijają też wszystkich , których kochają. 


   Izabel w swoim życiu przeszła wiele. Dopiero teraz przy boku Victora odżyła i czuje się w końcu jak w domu. Jednak, gdy na ich drodze staje Nora, sprytna manipulantka, która porywa bliskich zabójców, Izabel jest zmuszona wyjawić swój sekret, który od tak dawna nosiła w swoim sercu. Nie jest to łatwe, przysparza bólu, cierpienia, gdy do tego wraca. Nora podsyca w Izabel poczucie, że nie pasuje do Zakonu, że jest słabym punktem Victora. Ale czy i on tak sądzi? Izabel jest porywcza, uparta, ale pod tym wszystkim jest wrażliwą kobietą, która pragnie być najlepsza w tym co robi. Polubiłam ją już w poprzednich tomach i to się nie zmieniło. Nadal jest Izzy, z którą fajnie przeżywa się wszystkie przygody. 
   Victor, jako szef organizacji, wszystko chce mieć pod kontrolą. Jednak, gdy nie znajduje zupełnie nic na Norę, jest sfrustrowany, zły. Nie poddaje się mimo to i za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się kim ona jest. Dodatkowo gra na zwłokę, by w ciągu czterdziestu ośmiu godzin dotarł do nich Fredrik. Gdy przychodzi jego kolej nie poddaje się tak łatwo, by wyjawić Norze swój sekret. To on próbuje zmusić ją do mówienia. Jednak przykry sekret ujrzy światło dzienne, ale czy uda się tym uratować rodzinę? Victor, to mój mąż od samego początku. Z każdym kolejnym tomem, ta więź się pogłębia :D A tak serio, to świetna postać. Jest władczy, przystojny. Wie czego chce i dąży do tego. 
    Reszta z członków Zakonu jak zawsze dostarczyła wielu powodów do szoku i niedowierzania. Ale to musicie odkryć sami.

To takie smutne, że miłość nas osłabia. Przez nią ludzie stają się podatni na ciosy, nawet ci najinteligentniejsi, najlepiej wyszkoleni i niepokonani. Tak już jest; nikt z nas nie potrafi temu zaradzić.

    Ta seria nie jest piękną sielanką. Znajdziemy tutaj trochę krwawych scen, ale wszystko zrobione jest tak, by zaciekawić, a nie zniechęcić czytelnika. Życie każdego z Zakonu, nie było proste. Spotkali bowiem na swojej drodze wiele złego, przeszli swoje, przez co są kim są. Ale w głębi duszy to kochające, mające rodziny osoby. Są po prostu płatnymi zabójcami, którzy niewinnych nie krzywdzą, a jedynie tych którzy mają coś za uszami. 
    Izabel jak i Victor pokazali, że miłość między członkami organizacji jest jak najbardziej możliwa. Są swoją piętą Ahillesową, ale zawsze będą się chronić, wspierać. Ich miłość jest czyta, piękna. 
    Czytając ten tom przeniosłam się do świata manipulacji, oddziaływań emocjonalnych na innych. Pokazało to, że nie wiedząc wszystkiego, a umiejąc dobrze operować uczuciami innych, można dowiedzieć się o nic wszystkiego. 
    Ta seria chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Jest napisana prosto i zrozumiale. Mamy fajnych bohaterów, którzy nie denerwują. Czego chcieć więcej? Ach, no i cały czas coś się dzieje. Także, jak najbardziej polecam wszystkie tomy, bo jest to warte przeczytania. Ja się zakochałam, więc i Wy spróbujcie. A może już znacie serię? Co o niej myślicie? 

Nie możesz całkowicie pozbyć się swojej przeszłości. Nikt z nas nie może tego zrobić.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

6 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale miałam okazję poznać pierwsze rozdziały tego tomu i bardzo mi się one podobały, więc na pewno będę chciała nadrobić zaległości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tym autorze i raczej ta książka nie jest dla mnie - ta mroczna okładka mnie przeraża :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię wszystkie tomy w serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się interesująco

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze pierwszego tomu nie przeczytałam XD
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta seria wydaje się dla mnie ^^ muszę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger