środa, 23 października 2019

Słodki Romeo - Tillie Cole


To niesamowite jak głośny dźwięk ciszy może nieubłaganie na ciebie krzyczeć, przypominając, że jesteś zdany na samego siebie. Tytuł: Słodki Romeo
Seria: Słodki dom (Tom 1.5)
Autor: Tillie Cole
Tłumaczenie: Marta Czub
Liczba stron: 393
Liczba rozdziałów: 37
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Romeo
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Editio Red
Data premiery: 13.08.2019
Ocena: 9/10

    Molly Shakespeare i Romeo Prince. Tych dwoje ludzi z zupełnie innych światów połączyło uczucie, które nigdy nie powinno się między nimi pojawić. Średniozamożna Angielka, zbyt wcześnie osierocona i od zawsze samotna, pochłonięta studiowaniem filozofii, kompletnie nie pasuje do rozchwytywanego przystojniaka, wschodzącej gwiazdy sportu, a do tego potomka rodziny z tradycjami i dziedzica wielkiej fortuny. A jednak w tym nieznośnym chłopcu Molly odnajduje miłość swojego życia.
     Niezwykłą historię tej nietypowej pary znasz już z pierwszego tomu serii, Słodki dom. Została opowiedziana przez Molly. Czytałaś o jej samotności, odwadze, fascynacji pięknym młodzieńcem i o tym, jak trudno stawić czoła konsekwencjom podjętych decyzji. Nie zrozumiesz jednak do końca tej opowieści, jeśli nie spojrzysz na nią oczami Romea. Musisz się dowiedzieć, jak wiele odwagi wymagało zbuntowanie się przeciwko rodzinie, która zaplanowała mu przyszłość u boku starannie wybranej żony. Tyle że nie miała nią być mądra Molly Shakespeare.
     To jest zupełnie inna opowieść, choć jej bohaterowie są Ci znani. Znajdziesz tu i ból, i krew, i brutalność. Podstępne zagrywki i nieszczere intencje. Rodziców, którzy w imię realizacji swoich celów są gotowi dokonać obrzydliwych czynów. Przede wszystkim jednak zobaczysz ogromną, bezgraniczną miłość, pełne oddanie i poświęcenie dla ukochanej osoby. Romeo opowiada o wszystkim wprost, bez cenzury, nie zataja tego, co powinno zostać przemilczane...  

(Opis z Lubimy Czytać) 


- Masz czasem takie dni, kiedy wszystko zmienia się w absolutny koszmar? 


    Początkowo czytając gdzieś recenzje zobaczyłam, że "ale przecież ta książka, to to samo, co jej poprzedniczka". Nie powiem trochę zbiło mnie to z tropu, jednak już na okładce mamy napisane, że poznaliśmy historię widzianą oczami Molly. Ta historia jest zupełnie inna, choć taka sama. Ciekawi? 

    Styl autorki nadal jest lekki. Czyta się szybko, wydarzenia od samego początku nas intrygują. 
     Akcja toczy się swoim rytmem, a wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc idealną całość.
     Okładka jest ładna, delikatna i pasuje do środka. Tam znajdziemy podział na rozdziały, które są odpowiedniej długości. 

Molly Shakespeare wpędzi mnie do grobu.

 
  Romeo już mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie. To chłopak, który nie miał łatwego życia. Ciągłe ambicje rodziców, co do jego późniejszej kariery, odbiły się na chłopaku. Ślub z dobrą (zdaniem rodziców) kobietą, przejęcie rodzinnej firmy. Brzmi bajkowo, ale realia są zdecydowanie inne. Dziewczyna, z którą ma się żenić jest może piękna, ale z charakteru to okropna osoba, która tylko patrzy jak dokuczyć innym. Gdy na drodze Romeo pojawia się zwyczajna Molly, chłopak za wszelką cenę chcę ją poznać. 
Co tutaj dużo mówić cały związek z Molly poznajemy teraz oczami Romeo. Poznajemy za to mocniej, czym się kieruje, jak wygląda jego życie. Nie będę wam wiele zdradzać, bo mam nadzieję, że sami sięgniecie po tę powieść. 

Aż do dzisiaj nie wiedziałem , jak to jest, gdy ktoś cię chce... ze względu na ciebie samego.[...]

   Historia Romeo pokazuje nam, jak rodzice mogą wpływać na życie nie tylko małych, ale już i dorosłych dzieci. Wszystko ułożone w piękny, idealny plan, a tu nagle syn ma inne aspiracje, inne cele. Woli być gwiazdą sportową niż biznesmenem. A rodzice chcą za wszelką cenę, by dziecko wypełniło ich obowiązki, często takie, które sami nie zrealizowali. Chore ambicje sprawiają, że krzywdzi się inne osoby. 
     Miłość Molly i Romeo jest czymś pięknym, naturalnym. Jednak znajdą się osoby, którym delikatna i niezbyt bogata Molly przeszkadza. Takie osoby zrobią dosłownie wszystko, by pozbyć się kobiety. Do czego są zdolni i czy sprawią, że ta miłość się skończy? Tego dowiecie się sięgając po Słodkiego Romeo. Na pewno się nie zawiedziecie. Ja się nie zawiodłam. Podobała mi się ta powieść i polecam wam gorąco. 

Zdaniem C.S.Lewisa najwyższą formą miłości jest miłość bezwarunkowa.Mówi się, że  to najsilniejszy rodzaj miłości, jaką można  obdarzyć drugiego człowieka, i że przetrwa ona wszelkie zawirowania losu. To miłość czysta i nieskażona, której nic nie wzruszy i której nic nie odbierze.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

4 komentarze:

 1. Lubie nietypowe pary w literaturze

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze pierwszego tomu cyklu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa bardzo pierwszej części no i tej również, kiedyś na pewno przeczytam, bo mam w planie od dłuższego czasu.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że bede miała szanse ją przeczytać bo pierwszy tom za mna :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger