poniedziałek, 28 października 2019

W kajdankach miłości - K. Bromberg
-Wygląda na to, że zapomniałem moich kajdanek.
-Och, czy jestem aresztowana?
- Zdecydowanie.

 
Tytuł: W kajdankach miłości
Seria: Życiowi bohaterowie (tom 1)
Autor: K. Bromberg
Tłumaczenie: Marcin Kowalczyk
Liczba stron: 432
Liczba rozdziałów: 70
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Grant/Emmerson
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 03.04.2019
Ocena: 10/10

    Książka ta rozpoczyna serię Życiowi bohaterowie, kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Jej tytułowymi bohaterami są trzej przystojni bracia Malone. Jeden z nich, Grant, od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie „Emmy” była jego najlepszą przyjaciółką, z którą spędzał każdą wolną chwilę. I nagle wszystko się skończyło. Niespodziewany dramat, złamana obietnica i krótkie pożegnanie. Dziecięca radość i wspólne zabawy odeszły w przeszłość. Dziewczyna zniknęła z życia Granta na dwadzieścia długich lat. Nie zdołała jednak uciec z jego serca.
    Kiedy spotkali się ponownie, byli zupełnie innymi ludźmi. Ona stała się piękną kobietą, pełną życia, zuchwałą i odważną. On natomiast przeobraził się w atrakcyjnego mężczyznę noszącego policyjny mundur. Taki mężczyzna mógł spełnić każde kobiece marzenie o prawdziwym bohaterze. Grant szybko zdaje sobie sprawę, że kocha tę dziewczynę i jest w stanie zrobić wszystko, by odzyskać jej przyjaźń i zdobyć serce. Emmy jednak dalej nie chce go znać, choć dawny towarzysz dziecięcych zabaw ogromnie jej się podoba i rozpala w niej prawdziwy ogień. Spędzają razem jedną noc, po której Grant ma na zawsze zniknąć z Reeves...
    Czy zakochany bohater zdoła wygrać z demonami przeszłości i odzyskać uczucia Emmy? Oto ekscytująca i emocjonalna historia! Przekonasz się, jak szybko może runąć uporządkowane i poukładane życie, gdy wtargnie w nie prawdziwe uczucie, jak trudno naprawić błędy popełnione wiele lat temu i jak wielką, cudowną moc posiada miłość, przyjaźń oraz troska o ukochaną osobę. Nie oderwiesz się od tego poruszającego romansu aż do ostatniej strony!
Nie liczy się jej przeszłość. Ważne jest tylko prawdziwe uczucie! (Opis z Lubimy czytać)

Nie możesz być Cyganką, kiedy masz korzenie. I chcę żebyś miała korzenie Em. Tutaj. Ze mną. Te, które splatają się z moimi i nigdy nie można ich wyrwać.

     Znacie serię Driven, na podstawie, której powstał serial? Jeżeli tak, to z pewnością sięgniecie po najnowszą serię o przystojnych i odważnych braciach Malone. Na pierwszy ogień trafia Grant. 


  
  Grant od dziecka był uczciwy, szczery i ufny. Nic więc dziwnego, że zostaje policjantem, człowiekiem prawym i odważnym. Gdy na jego drodze staje Emmerson, przyjaciółka z dzieciństwa, którą stracił, jego życie się zmienia. Nigdy nie wybaczył sobie, że zdradził dziewczynę i obwiniał się za jej zniknięcie. Uważa, że to nie przypadek, iż spotykają się po 20 latach i już nie pozwoli jej odejść. A co na to Emmerson?
   Emmy wraca w rodzinne strony wraz z przyjaciółką. Zmieniła się i odcięła od przeszłości. Zbudowała wokół siebie mur, który pod wpływem Granta zaczyna się burzyć. Ona nie chce do tego dopuścić. Wie, że gdy wspomnienia z przeszłości wrócą, nie poradzi sobie z nimi. Grant sprawia, że zaczyna czuć i tego się obawia. Jednak coś ją przyciąga do niego. Emmerson ma żal do przyjaciela. Uważa, że ją zdradził, jej tajemnica wyszła na światło dzienne przez niego. Jak długo będzie w stanie obronić swoje serce przed przystojnym policjantem?
Jest jedyną dziewczyną, którą naprawdę kochałem, jest jedyną, której kiedykolwiek naprawdę chciałem.
Jestem bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek, żeby jej to udowodnić.
Jej zasady nie mają znaczenia.
Jej przeszłość nie ma znaczenia. To ona.


    Styl autorki polubiłam. Jest lekki i płynny. Wydarzenia przedstawione są z obu perspektyw, dzięki czemu poznajemy uczucia każdej ze stron. Możemy wczuć się w sytuację bohaterów i lepiej ich poznać.
    Akcja biegnie swoim rytmem. Ani nie pędzi, ani nie jest zbyt wolna.
Grant i Emmerson to dwie dusze, które przez jedno wydarzenie zostały rozdzielone. Teraz mają szansę na odbudowanie zaufania i wybaczenie. Emmerson nosi w sobie poczucie zdrady i gniew. Nie może wybaczyć przyjacielowi, że ją zdradził. Był jej najbliższy, ale to przez niego musiała wyjechać. Jednak Grant był tylko dzieckiem. Postąpił tak, jak podpowiadało mu serce. Nie wiedział, jakie konsekwencje to przyniesie. Czy Emmerson mu wybaczy? Grant na pewno nie odpuści. Już raz ją stracił, drugi raz nie pozwoli jej odejść.

   Okładka jest urocza. Pozostawia wiele miejsca dla naszej wyobraźni :D W środku znajdziemy podział na rozdziały i to bardzo krótkie, które pozwalają zakończyć w dogodnym dla siebie momencie.
Zawsze chciałem ratować ludzi.


    Mogłoby się wydawać, że ta historia jest jedną z wielu. Jednak skrywa ona w sobie pewien ważny wątek. Porusza trudny temat w wyważony sposób. Sprawia, że czytelnik raz płacze, a za chwilę uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Książka jest naprawdę dobrze napisana, pełna humoru, wartkiej akcji, ale też smutku i wybaczaniu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam!Ta część mnie, która musi udowodnić jej, że jej zasady zostaną złamane. […]
Dopóki nie zobaczy, że czasami dzielenie się przeszłością oznacza, że ​​możesz wspólnie budować przyszłość.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tę serię, a drugi tom według mnie najlepszy :D

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki, więc seria będzie na liście czytelniczej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Różne filmy z branż biznesowych
  Biznes playlista
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLFv8eMR0SlFSDrMjlId7vGMP7C5ARFm3A

  OdpowiedzUsuń
 4. Klata na okładce troche mnie odstrasza

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej autorki jeszcze nie miałam okazji poznać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger