poniedziałek, 17 lutego 2020

Elementals. Wskazówki czasu - Michelle Madow

Czasem nawet się nie rozumie, czego tak naprawdę się chce, dopóki się tego nie powie na głos.


Tytuł: Elementals. Wskazówki czasu
Seria: Elementals (Tom 5)
Autor: Michelle Madow
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Liczba stron: 248
Liczba rozdziałów: 50
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Bohater: Nicole
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 15.01.2019
Ocena: 10/10

Wojna zbliża się wielkimi krokami. Czas na ostateczną rozgrywkę.

Drużyna Elementals nie może pozwolić sobie na kolejny cios. Nicole i Danielle muszą cofnąć się w czasie, aby uratować Blake’a. Na ich barkach spoczywa los całego świata.
Niestety portal do Kerberosu można zamknąć tylko wtedy, gdy poświęci się duszę jednego z nich. Jednocześnie Hades dotrzymuje słowa i zwraca do świata żywych Rachael. Jednak siostra Ethana nie jest już taka, jak wcześniej.
W obliczu niebezpiecznych wyzwań członkowie drużyny Elementals muszą być gotowi nie tylko na ostateczną bitwę. Czeka ich podjęcie trudnej decyzji dotyczącej tego, kto z nich powinien poświęcić swą duszę, aby ocalić świat.
(Opis z Lubimy Czytać)


Pragnęłam jej zaufać… ale ostatnio nauczyłam się, by nie wierzyć ślepo nikomu, nawet jeżeli wydaje się, że ten ktoś jest po naszej stronie.

UWAGA! Mogą pojawić się spojlery, ponieważ jest to piąty i ostatni tom serii. Jeśli ktoś nie czytał poprzednich,lepiej przejść do podsumowania :) 

Nicole wraz z Danielle wracają z wędrówki po Kerberosie. Cofnęły się w czasie, by mieć większą szansę na wygraną. Wszystko idzie zgodnie z planem i przenoszą się i wszystko mogłoby się wydawać, że będzie szło już tylko lepiej. Ale przed nimi trudne zadanie. Chcą wskrzesić zamienioną przez meduzę Kate, która jest posągiem. Dodatkowo portal do Kerberosu jest nadal otwarty, a potwory z coraz większym rozmachem wychodzą na świat. Piątka Elementals stoczy tutaj końcową i najważniejszą bitwę. Ale czy wszystko skończy się pomyślnie? No i zostanie zamknięcie portalu, które jak się okazuje nie będzie proste,przyjemne, ani nie obejdzie się bez wyrzeczeń. Jakich? I co się dzieje w końcowym tomie? Zapraszam do czytania.

Wszystko, czego doświadczamy w życiu, nas kształtuje, nawet te trudne momenty. Nie chciałabym zapomnieć niczego, nawet gdybym mogła.

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Przez książkę się płynie. Przeczytałam ją zaledwie w kilka godzin,co rzadko się mi zdarza. Nie mamy trudnych słów, czy lania wody. Dialogi są naturalne, a wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, która trzyma w napięciu, ale  w której się nie pogubimy. 
Okładka jest piękna. Utrzymana w zielonym kolorze. Kolorze nadziei. Nadziei, że wszystko jakoś się ułoży, ale prawdę zna tylko ta powieść :D Pasuje zresztą do reszty okładek serii. W środku znajduje się podział na rozdziały, które są krótkie, co usprawnia czytanie. 

Zbyt wiele, tutaj nie napiszę, bo chcę Was zachęcić,a nie streścić. Kocham ten tom, kocham tę serię. To jest coś niesamowitego. Wiele emocji, mitologia grecka, nie denerwujący bohaterowie. Czy można chcieć czegoś więcej? No może kolejnych tomów. 
Powiem Wam, że bawiłam się równie świetnie jak przy serii "Percy Jackson", którą ubóstwiam od czasów gimnazjum, a minęło sporo czasu. Myślę, że ta seria jest świetna dla gimnazjalistów, ale i dla dzieciaków z podstawówki (ach...teraz nie ma gimnazjum xD). Dobra, nie ważne. Książka jest idealna dla każdego: chłopca, dziewczynki. Gdy moje dziecko będzie już dość duże, będę go męczyć tą serią, bo warto. Jest naprawdę wartościowa. Polecam z całego serca ♥


[…] miałam wrażenie, że mnie tam wcale nie ma. Jakbym była oddzielona od własnego ciała, jakbym patrzyła na wszystko z góry i starała się udawać, że funkcjonuję normalnie.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 


3 komentarze:

  1. Przyznam, że pierwsze słyszę o tej serii, ale bardzo mnie zainteresowałaś. Szczególnie nawiązaniami do mitologi greckiej, którą osobiście uwielbiam. Oczywiście, fabuła niewiele mi mówi, postaram się jednak to zmienić i sięgnąć po pierwszą część. :)

    www.pomistrzowsku.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger