piątek, 28 lutego 2020

Wszystko albo nic - M.S.MoreCzasami nawet osoba, którą kochamy, musi nas okłamać. Tak po prostu jest. Jesteśmy istotami stworzonymi po to, by błądzić i znajdować nowe rozwiązania, ucząc się na porażkach.
Tytuł: Wszystko albo nic
Seria:  -
Autor: M.S. More
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 312
Liczba rozdziałów: 50
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Natalie
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 29.01.2020
Ocena: 7/10

Młodość. Miłość. Tajemnica

    Natalie ma bogatego ojca, przyjaciółkę Gen, która poszłaby za nią w ogień, i krąg znajomych, z którymi spędza czas na zabawie, plotkach i wygłupach. Na pozór: nastolatka jakich wiele. Co prawda niedawno rozstała się ze swoim chłopakiem Aaronem, ale na horyzoncie pojawił się właśnie tajemniczy brunet Blaise. Natalie jeszcze nie wie, czy Blaise bardziej ją irytuje, czy fascynuje... Bo intryguje na pewno. Wydaje się, że dziewczyna przeżyje wkrótce płomienny romans. Jednak życiowe ścieżki nie zawsze biegną prosto, a powierzchowne sądy nie w każdym przypadku okazują się trafne...
   Każdy z głównych bohaterów powieści M.S. More skrywa jakieś sekrety, czasem bolesne. Nie pozostaną one bez wpływu na dokonywane przez nich wybory. To nie bajka, to życie — więc o happy end nie będzie łatwo!
   Czy uczucie dwojga młodych ludzi zdoła rozkwitnąć w cieniu mrocznej przeszłości? Czy ma szanse przetrwać?

(Opis z Lubimy Czytać) 


Czasami wydaje nam się, ze nikt nas nie rozumie. Ludzie doradzają, co robić dalej, kiwają głowami, jakby ktokolwiek mógł przeżyć coś tak samo. [...]Kolejny debiut w moich rękach. Czy i tym razem było warto? Zapraszam. 
    Natalie to nastolatka, która ma tylko ojca, no i macochę, za którą nie przepada i odwrotnie. Dziewczyna za to ma najlepszą przyjaciółkę, jej brata i rodziców, który zastępują jej namiastkę rodziny. Ojciec bowiem ciężko pracuje, by zapewnić swoim kobietom życie na poziomie,przez co też często go nie ma. Dziewczyna imprezuje, nie zawsze wraca do domu. Woli mieszkać u przyjaciółki. Gdy pewnego ranka po mocno zakrapianej imprezie w domu Gen, natyka się na Blaise, jest zaciekawiona, ale nie daje się łatwo podejść. Z czasem ich podchody wokół siebie stają się coraz bardziej śmiałe, jednak dziewczyna jest nie ugięta. Nie daje się mu zanadto zbliżyć,choć zaczyna coś czuć do chłopaka. Dokąd ich to zaprowadzi? Jaką tajemnicę skrywa chłopak i czego o sobie dowie się Natalie?     Styl autorki jest lekki. Książkę czyta się w miarę szybko, jednak było trochę za dużo niekiedy opisów, przez, co się ona dłużyła. Dialogi są naturalne i nie wymuszone. 

   Wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, przez co nie pogubimy się w wydarzeniach. 
   Okładka jest ładna, seksowna. W środku znajdziemy podział na rozdziały, które są krótkie.    Historia przedstawiona przez autorkę może wydarzyć się tak naprawdę każdemu z nas. Uczucie, które zrodziło się między tą dwójką nie jest proste, łatwe. Blaise skrywa tajemnicę, która może wpłynąć na dalsze ich wspólne życie. Czy tak się stanie? Czy bohaterowie mimo przeciwności losu, dadzą radę być ze sobą? 
    Autorka pokazała nam jak ważny w życiu człowieka jest rodzic. Można mieć pieniądze, wystawne życie, ale bez obecności rodzica, który by przytulił, spędził czas z dzieckiem to nie jest tego warte. Żadne pieniądze nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa i miłości. Bo tak, Natalie przez swoje zachowanie chce zwrócić na siebie uwagę ojca, jednak manipulująca nim macocha, ma więcej do gadania. Natalie to skrzywdzona nastolatka, której należy się choć trochę ciepła rodzinnego. Ale to, co dostaje pod koniec jest ciężką prawdą,z którą musi się zmierzyć. 
    Powiem Wam, że mimo iż na czasy książka mi się ciągnęła, to pochłonęłam ją naprawdę szybko. Takiego zakończenia nie spodziewałam się w ogóle. 
W ogólnym rozrachunku polecam Wam tę powieść. 


Obojętność. Coś, co rani bardziej niż kłamstwo czy zdrada. 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

7 komentarzy:

 1. Lubię książki, które pozwalają na chwile refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bym chciała przeczytać tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta mroczna przeszłość bohaterów bardzo mnie kusi, by sięgnąć po książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy by mi sie spodobała

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger