piątek, 26 czerwca 2020

Melodia serc - Ewelina Nawara, Justyna Leśniewicz Jesteś melodią mojego sercaDziś już wiem Kolejnej nocy nie przetrwamNie tuląc cięJesteś melodią mojej duszyWięc przytul sięI zapomnij chwile złe,w których zraniłem cię. [...]
Tytuł: Melodia serc
Seria:  King of Sin (Tom 1)
Autor: Ewelina Nawara, Justyna Leśniewicz
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 305
Liczba rozdziałów: -
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Jo, Liam
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Inanna
Data premiery: 30.05.2020

Ocena: 10/10


Jo niespodziewanie zjawia się w Nottingham, burząc tym spokój Liama, który od pierwszej chwili czuje się nią zafascynowany. Młodzi spędzają ze sobą kilka radosnych chwil, szybko jednak ich bajkowa bańka zderza się z rzeczywistością i rozpada w drobny mak.

Czy pośród zagubionych fragmentów będą umieć odnaleźć siebie? Czy młody muzyk, który może mieć dziewczyn na pęczki, zdecyduje się ustatkować? Jaki wpływ na ich teraźniejszość będzie miała przeszłość?

Poznaj historię wokalisty początkującego zespołu rockowego i dziewczyny, która w codziennej rutynie zgubiła radość życia. Podążaj za melodią serc i poznaj tę pełną miłości, pasji i niezwykłej muzyki opowieść.

(Opis z Lubimy Czytać) 


[...] - Księżniczko, przeszłości nie można wymazać z życiorysu, w naszych rękach jest tylko przyszłość i to o nią należy walczyć!


   Melodia serc to debiut i to napisany w duecie. Czy było to coś dobrego? Tego dowiecie się już za momencik. Zapraszam na moją opinię. 

   Jak już mówiłam to duet dwóch dziewczyn, ale... wszystko było spójne, rzeczowe. Czytając nie widziałam różnic między stylami autorek. Nie było zbędnych opisów, a dialogi były przyjemne i nie wymuszone. Styl obu autorek był lekki, czytało się szybko. 
    Akcja powieści zazębia się ze sobą tworząc idealną całość, przez co nie pogubimy się w wydarzeniach. 
    Okładka jest piękna, wręcz perfekcyjnie pasuje do całości. W środku nie mamy rozdziałów, ale każdy bohater odznaczony jest, kiedy ma swoją kwestię, przez co rozdziały nie są długie, a my możemy w dogodnym momencie odłożyć powieść. 

    Jo nie ma łatwego życia. Z matką, która chce by córka była, perfekcyjna w każdym calu, oddala się od kuzynki, która można powiedzieć, była dla niej ludzka, otaczała ją miłością bezwarunkową. Jo poznajemy w momencie, gdy jej idealny świat lega w gruzach, a ona przyłapuje chłopaka na zdradzie. Wszystko, co tworzyli nagle staje się odległe. Plany na wspólne życie idą w łeb, a matka zamiast stanąć po stronie córki, chce tylko, by wróciła do niewiernego mężczyzny i nie marudziła. Tego jest za wiele. Jo przeprowadza się do kuzynki, gdzie już pierwszego dnia podczas imprezy, wpada jej w oko przystojny muzyk, który czaruje słowami, ale i spojrzeniem. Gdy dodatkowo okazuje się on bratem, męża kuzynki ich częste spotkania, rozmowy stają się czymś naturalnym. W grę zaczną wchodzić uczucia, ale co jeśli matka znów zacznie mieszać? Czy Jo wróci do byłego? Czy ona i Liam mają szansę na szczęście?
    Liam to mężczyzna z nieciekawą przeszłością. Błędy młodości sprawiły, że czuje się kimś gorszym, ale przy Jo, jest sobą. Jej obecność zaczyna działać na niego leczniczo. Liam wraz z trzema chłopakami, tworzą zespół muzyczny. Na razie grają piosenki innych piosenkarzy, ale myślą nad swoją płytą. Są świetni w tym co robią. Ale najważniejsze, że mają siebie i przyjaźń. Gdy jeden upada, reszta stoi za nim murem, dając mu czas, wsparcie. To piękne i bardzo potrzebne w życiu. Co się stanie z Liamem, gdy przeszłość wróci, a on brutalnie oberwie w serce, za uczucia do Jo? 

    Powiem Wam, że powieść wciągnęła mnie do swojego świata od razu. Nie było zbędnego lania wody. Autorki świetnie operowały emocjami czytelnika i sprawiły tym, że chciało się czytać szybciej i jak najwięcej, by od razu pochłonąć powieść. 
   W książce znajdziemy trudny temat, jakim jest matka Jo, która zamiast dawać dziecku miłość, poczucie bezpieczeństwa, stawiała jej wysoko poprzeczkę, by była lepsza, mądrzejsza. Żeby jej życie wyglądało idealnie dla ludzi. Ta toksyczna relacja sprawiła, że Jo nie czuła się szczęśliwa, a późniejsze wydarzenia jak ciosy spadały jeden po drugim, raniąc nieodwracalnie.  Jasnym elementem była Kelly, która dawała Jo miłość, akceptowała ją taką jaką była. 
    Miłość Liama i Jo też do łatwych nie należy. On chłopak z przeszłością, o której nie chciał mówić, ona dziewczyna z dobrego domu i jeden czarny bohater, który namiesza. Ich droga nie będzie usłana różami, to pełna bólu, cierpienia powieść, która łapie za serce, ale pokazuje, że miłość może być od pierwszego wejrzenia. Może być silna, trwała i niezniszczalna, ale także może złamać serce. Tylko czy poskleja je na nowo? O tym musicie przekonać się sami. 
    Powieść zawiera także trudny temat uzależnień, który tak często spotyka młodych ludzi i działa na nich niszcząco. W dzisiejszym świecie, gdzie wszystko jest tak łatwo dostępne, to zgubne i może prowadzić do wielu późniejszych konsekwencji. 
    Jak na powieść o muzyku przystało, nie zabraknie również świetnych piosenek. Kocham każdą piosenkę z Playlisty, a ta książka sprawiła, że wróciłam do kilku utworów po latach.
    Melodia serc to pełna wielu emocji historia dwojga młodych ludzi, którzy chcą kochać i być kochanymi. To nie łatwa, ale piękna, wzruszająca książka, którą każdy powinien przeczytać. Ja jestem zakochana i z całego serca Wam ją polecam.

[...] Bałam się ponownego bólu, nie mogłam dać się pochłonąć, nie mogłam ponownie zatracić siebie. Chciałam zakwitnąć... a Liam mógł być dla mnie wybawieniem lub zgubą. 

   Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu i Autorkom 4 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa pracy twórczej tego duetu. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję pięknie za tę opinię 💗 cieszę się, że nasi bohaterowie przypadli Ci do gustu 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje się być ciekawa. Okładka piękna :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger