czwartek, 19 sierpnia 2021

Nagie serca - Colleen Hoover

 − Nie zamierzałam kończyć tych wakacji ze złamanym sercem.

Samson przechyla głowę i przygląda mi się bacznie.

− Nie martw się. Serce nie kość, nie da się go naprawdę złamać.Tytuł
: Nagie serca 

Seria: - 

Autor: Colleen Hoover 

Tłumaczenie: Matylda Biernacka 

Liczba stron: 330

Liczba rozdziałów: 32

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater:  Beyah

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Otwarte 

Data premiery: 28.07. 2021

Ocena: 10/10


Ponure życie i nazwisko to jedyne, co rodzice dali Beyah.

Resztę zawdzięcza samej sobie. Ciężko pracowała, żeby zdobyć stypendium i dostać się na wymarzone studia.

Kiedy dwa miesiące przed wyjazdem na uczelnię jej matka niespodziewanie umiera, Beyah traci dach nad głową. Musi spędzić resztę lata z ojcem, którego prawie nie zna. Zamierza nie wychylać się i bezproblemowo przeczekać czas do studiów, ale jej nowy, przystojny sąsiad Samson torpeduje ten plan.

Na pozór nic ich nie łączy. Ona wychowała się w biedzie, on pochodzi z bogatej rodziny.

Jednak oboje lubią smutne rzeczy i natychmiast wyczuwają swoją wrażliwość. Kiedy sympatia przeradza się w namiętność, wspólnie postanawiają, że połączy ich tylko wakacyjny romans. Jednak gdy prawda o przeszłości Samsona wychodzi na jaw, Beyah musi się wycofać lub zaryzykować kolejny cios prosto w serce…

(Opis z Lubimy Czytać)


- Możesz wypełnić swoje życie ładnymi rzeczami, ale ładne rzeczy nie wypełnią dziur w twojej duszy.

- A co wypełnia dziury w duszy?

Samson lustruje przez chwilę moją twarz.

- Fragmenty duszy kogoś innego. 


Książki Colleen Hoover mogę brać w ciemno. Przygoda z jej książkami rozpoczęła się już kilka lat temu i niezmiennie uwielbiam każdą, którą przeczytałam, więc nie mogło zabraknąć i tej na mojej półce. Jak wypadła? Zapraszam na opinie ❤️


Styl autorki jak zwykle mnie nie zawiódł. Nie było skomplikowanych słów, przypisów. Dialogi i opisy były zwięźle, niewymuszone i napisane z niezwykłą swobodą. Sfera uczuciowa też została poruszona dogłębnie i można było się żżyć z bohaterami. 

Akcja nie jest rozwleczona, a wszystko idealnie łączy się ze sobą, więc nie zgubimy się w wydarzeniach. 

Okładka jest piękna, taka Wakacyjna i mega pasuje do środka książki. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy Beyah. 

Bayah to dziewczyna, która od najmłodszych lat musiała radzić sobie tak naprawdę sama. Mieszkanie z matką, która sięga po narkotyki częściej niż robi obiad, to dla małego dziecka ogromny cios i szybkie dorastanie. U ojca Beyah spędzała tylko kilka tygodni w roku i nigdy nie powiedziała mu o sytuacji jaka jest w domu. Gdy pewnego dnia matka przedawkowuje, a ona zmuszona jest opuścić lokum, dzwoni do ojca, który przyjmuję ją bez niczego. Okazuje się, że w nowym domu czeka na nią macocha i przyrodnia siostra. A do tego w domu obok mieszka przystojny chłopak, który może nie wywarł na samym początku dobrego wrażenia na dziewczynie, ale z biegiem czasu coś się zaczyna dziać. Tylko czy Samson jest tym za kogo się podaje? I dokąd ich to wszystko zaprowadzi. 

Książki autorki są zawsze pełne emocji, ale i tematów, których w prawdziwym życiu nie brakuje. Tym razem postawiła na uzależnienie, które odbija się najbardziej na dziecku osoby z tym problemem. Dziecko musi szybko dorosnąć i ukrywać problemy przed światem, ale i czuwać nad rodzicem. To coś strasznego i smutnego zarazem.

Beyah mimo iż miała ciężkie życie, starała się jak mogła i doszła do czegoś w swoim życiu. Pojawienie się u ojca, było dla niej zupełnie czymś innym. Przyzwyczajona do bogactwa starsza siostra nawet nie przypuszczała, że można żyć w taki sposób jak Beyah przez całe życie.

Samson z kolei był pogubionym chłopakiem. Nie chcę wam tutaj zdradzać jego historii, bo musicie dowiedzieć się tego sami, ale mam wiele przemyśleń na temat tego, jak wyglądałoby jego życie, gdyby ktoś wyciągnął do niego pomocną dłoń i zaoferował pomoc.

Ta książka jest piękna, wzruszająca. Serce nie raz wam się zatrzyma na chwilę, by przyspieszyć bieg, a wydarzenia sprawią, że chce się człowiek dowiedzieć jak najszybciej co będzie dalej, jak potoczą się losy bohaterów. Kolejny raz dałam się porwać autorce i zostałam zaczarowana historią. Z całego serca Wam polecam.

Książka dostępna w księgarni Tania Książka : "Nagie serca "

Kategoria: Książki dla kobiet  w księgarni Tania Książka 
1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger