poniedziałek, 13 września 2021

Rider - Anna Langner

 

Drażniło mnie, że to on tu rządzi i ciągle jest panem sytuacji. Irytowały mnie jego pewność siebie i spokój. Tak jakby grał w jakąś grę, której nieświadomie byłam częścią.Tytuł
: Rider 

Seria: - 

Autor: Anna Langner 

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 448

 Liczba rozdziałów

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Ivy, Rider 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 

Data premiery: 25.08.2021

Ocena: 8/10

Nielegalne wyścigi, uzależnieni od adrenaliny rajdowcy i namiętności, którym nie sposób się oprzeć.

Kiedy los stawia na drodze bogatej, trzymanej pod kloszem dziewczyny chłopaka o złej reputacji, to musi skończyć się historią pełną emocji. W wyniku zakładu, który przegrał jej brat, Ivy jest zmuszona spędzić dziesięć godzin w towarzystwie bezczelnego i aroganckiego Ridera. Dziewczyna nie jest z tego zadowolona, więc postanawia jak najbardziej uprzykrzyć życie zwycięzcy.

Okazuje się jednak, że nie ona jedna nosi maskę, a ocenianie po pozorach to nawyk, którego trudno się pozbyć. Bez widowni, stereotypów i uprzedzeń zakłócających osąd tajemniczy chłopak okazuje się kimś zupełnie innym, niż Ivy się zdawało.

Czy lokalna księżniczka i typ spod ciemnej gwiazdy mają prawo do wspólnego szczęścia? Kochający ryzyko i gotowi na wszystko motocykliści często tylko na pozór są twardzielami, a delikatne kobiety mają w sobie więcej mocy, niż najsilniejsza maszyna. Zawrotna prędkość gwarantowana.[…] dla niej byłem gotów zaryzykować


Ivy to dziewczyna, która ma tam naprawdę wszystko. Ma bogatych rodziców, więc może mieć co tylko zapragnie. Jest raczej cicha i spokojna. Do czasu, aż w wakacje namawia brata, by ten zabrał ją na wyścigi. Na miejscu między jej bratem na Riderem dochodzi do zakładu. Gdy Rider wygra zabiera Ivy na dziesięć godzina sam na sam. Dziewczyna z początku jest sceptyczna i podczas tych kilku godzin postanawia uprzykrzyć mu życie. Jednak Rider okazuje się być całkiem innym facetem niż jest między ludźmi. Czy coś może się między nimi zdarzyć?

Rider to chłopak, który w życiu nie ma lekko. Wychowywany przez ojca alkoholika musi sobie radzić niejako sam. Dzięki wyścigom może zarobić troche kasy od nadzianych dzieciaków, a tym samym zafundować ojcu odwyk i zdobyć staż w prestiżowym studio tatuażu. Początkowo nie zamierza zakładać się o dziewczynę, ale coś w niej go do niej ciągnie.

Styl autorki jest lekki, prosty i przystępny. Nie ma skomplikowanych słów, rozwlekłych opisów. Dialogi są naturalne, nie wymuszone, a sceny 18+ są przyjemne dla oczu.

Akcja powieści nie jest zawiła, a wydarzenia łączą się ze sobą tworząc całość.

Okładka jest cudowna. Bardzo mi się podoba i myślę, że przyciąga spojrzenia. W środku mamy podział na rozdziały, które prowadzone są z obu perspektyw więc poznajemy oboje bohaterów.

Kolejna książka Anni, która przypadła mi do gustu. Lubię tematykę nielegalnych wyścigów, ten dreszczyk emocji, więc tutaj naprawdę to mi podeszło.

Autorka postawiła na romans bogatej dziewczyny i mniej zamożnego chłopaka. Wiadomo nie zawsze musi się to udać i czasem taka miłość z góry skazana jest na niepowodzenie. Podobało mi się jak autorka poprowadziła bohaterów, co tam dla nich wymyślała. Nie było nudno ani Przez chwilę i to jest ogromny plus. Dodatkowo Ania pokazała nam jak tajemnice i niedomówienia mogą wpłynąć na przyszły związek. To nie należy do łatwych i przyjemnych, a często sprawia bohaterom wiele bólu, więc i nam jest przykro. 

Książka jest dość spora, bo ma ponad 400 stron, jednak czyta się ją szybko i niezwykłym zaciekawieniem.

Polecam!


Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu 

Oboje jesteśmy podobni. Zbyt uparci, by ustępować sobie nawzajem. Niby pewni siebie, a w rzeczywistości chujowo niestabilni.


1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger