środa, 15 września 2021

Szantaż - Monika Magoska-Suchar


Miałam ochotę mu przywalić albo znów go pocałować. A może jedno i drugie? [...] 

 


Tytuł: Szantaż 

Seria

Autor: Monika Magoska-Suchar 

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 377

 Liczba rozdziałów

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater: Patrycja, Filip 

Narracja: Trzecioosobowa 

Wydawnictwo: Jagur 

Data premiery: 25.08.2021

Ocena: 9/10

Mroczne sekrety z przeszłości znanej projektantki modowej i stalker, który może zrujnować jej karierę - nowe oblicze romansu gangsterskiego w pełnym blichtru świecie celebrytów.

Patrycja Krzemińska jest cenioną w świecie celebrytów projektantką mody. Jej kreacje zdobią wszystkie ważniejsze uroczystości medialne. Pewnego dnia kobieta otrzymuje tajemniczą wiadomość. Stalker zna mroczny sekret z przeszłości Patrycji, który może zrujnować jej reputację. W dodatku nie zamierza przebierać w środkach, by ją zniszczyć, chyba że kobieta okaże mu bezwarunkowe posłuszeństwo. Zaczyna się mroczna gra, w której stawką okazuje się coś więcej niż tylko dobre imię projektantki.

W tym samym czasie dochodzi do zaginięcia męża Patrycji, a w jej życie wkracza przystojny prawnik, gotowy nieść pomoc i wsparcie. Niby niepowiązane ze sobą wydarzenia okazują się intrygą z drugim dnem.
Komu powinna zaufać Patrycja?

I czy namiętność może pokonać nienawiść?

(Opis z Lubimy Czytać) 


Czasem trzeba poświęcić jedno dobro, by otrzymać inne. [...] 

 Patrycja to znana projektantka mody. U niej ubiera się śmietanka towarzyska Warszawy. Kobieta mimo iż jest znana, ceniona, w życiu prywatnym nie ma łatwo. Jej mąż to hazardzista, który przegrałby dosłownie wszytsko. Dlatego kobieta zablokowała mu dostęp do kont bankowych. Gdy pewnego dnia Alan nie wraca do domu, kobieta myśli, że znów historia zatoczyła koło i mężczyzna jest w kasynie. Jednak prawda okazuje się być inna. Ktos go porwał, a dla niej zapowiedział zemstę. Patrycja z początku myśli, że to niewinna gra męża i coś dla niej przygotował, ale gdy wszystko wymyka się spod kontroli, zgłasza się do kancelarii adwokackiej, by ktoś jej pomógł. Sprawą interesuje się sam szef kancelarii, Filip i oferuje jej pomoc. Co wyniknie z ich współpracy? I czego chce porywacz?

Autorka pisze lekko. Nie ma tu trudnych słów, czy lania wody. Dialogi są naturalne, a sceny 18+ nie występują znów tak często i są fajnie napisane. 

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w całość, więc się nie pogubimy. 

Okładka jest śliczna i pasuje do treści. W środku mamy podział na kwestie Patrycji i Filipa, więc poznajemy ich oboje. 

Autorka pokazała nam jak strata kogoś bliskiego może wpłynąć na całe przyszłe życie tego kto przeżył. Do czego dana osoba jest się w stanie posunąć, by zaznać zemsty. To było tak sprytnie przemyślane, tak poprowadzone, że serce mało nie wyskoczyło mi podczas czytania, a jak najszybciej chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. 

Historia Patrycji i Filipa nie należy do najłatwiejszych. Sekrety, gdy wyjdą na jaw mogą zniszczyć tę ich relacje, a kobieta poczuje się skrzywdzona i zdradzona. 

Podobało mi się to co znów zafundowała nam Monika. Była to świetna, trzymająca w napięciu, erotyczno-mafijna powieść, od której nie sposób się oderwać. I tak zawierała minimalnie wątek mafii. Ale było to zrobione tak inaczej niż wszystko, co czytałam do tej pory, że była to czysta przyjemność. 

Dlatego polecam ją nie tylko fankom mafijnych klimatów, ale także każdemu kto chce przeżyć świetną zabawę podczas lektury. 


Był mistrzem. Straciłam orientację, w którym momencie mówił szczerze, a kiedy kłamał jak z nut, by uzyskać to, na czym mu zależało. Wiedziałam jedno: podobało mi się to, jak o mnie zabiegał. 

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 


2 komentarze:

  1. Klimaty mafijne w książkach od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością, więc na pewno ten tytuł zyska wielu swoich zwolenników.

    OdpowiedzUsuń
  2. ach, romanse... coś co uwielbiam i mogłabym pochłaniać książka za książką

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger