środa, 10 lipca 2024

Rok 2022 - Wojciech Kulawski

 Politycy zrobią wszystko , aby zdyskredytować przeciwnikaTytuł: Rok 2022

Seria: 
Autor: Wojciech Kulawski 
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Bohater/Bohaterka: Adam
Narracja: Trzecioosobowa
Liczba stron: 
Liczba rozdziałów:  
Wydawnictwo: Nocą
Ocena: 9/10

Gdy Adam Wolański budzi się w szpitalnej izolatce, odkrywa, że stracił pamięć. Nie wie, z jakiego powodu znalazł się w historycznym dworku, który przypomina mu sanatorium. Kiedy próba opuszczenia placówki kończy się fiaskiem, odkrywa, że jest więźniem. Niedługo potem dowiaduje się, iż jest dziennikarzem działającym na zalecenie szefa partii opozycyjnej. Miał poddać się testowemu szkoleniu i zbadać od środka rządowy program pracy dobrowolnej, by skompromitować ustawę mogącą zaważyć na wyniku nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Wolański odnajduje tropy, które pozostawił, zanim doznał amnezji. Krok po kroku, walcząc z realistycznymi wizjami, dociera do punktu, który pozwoli mu odkryć prawdę o sobie i o tym miejscu. Jednak wydarzenia w ośrodku zaczynają wymykać się spod kontroli, jego drogą podąża ktoś jeszcze, a granice światów coraz wyraźniej się zacierają. Gra toczy się już nie tylko o losy państwa. Czy Wolański, przeżyje i zdąży rozwiązać nawiedzającą go zagadkę zanim będzie za późno?
(Opis z Lubimy Czytać)

Adam ściągnął usta, bo nagle do niego dotarło, że najprawdopodobniej jest jedyną osobą znającą całą prawdę o historii rodziny Rozenbergów i ich potomków. Nie był w stanie udowodnić wszystkich meandrów tej zawiłej intrygi, ale to, czego się dowiedział w zupełności wystarczało, aby zmienić polityczne losy Polski.

Pora odsapnąć od romansów. Pora więc na trochę dreszczyku emocji, jakie funduje nam najnowsza powieść Wojciecha Kulawskiego. 

Rok 2022 jest historią Wciągającą, ciekawą i trzymającą w napięciu. Tu ani przez chwilę nie będziecie się nudzić, a oczy muszą być szeroko otwarte, gdyż nie może czytelników umknąć żaden szczegół, żaden istotny fakt. Tym bardziej, że jawa miesza się ze snem. Co jest prawdą, a co nie? Tego musimy się dowiedzieć i w miarę postępu czytelnicze fo odkrywamy karty. Nic nie jest podane pod nos od razu. Do wszystkiego trzeba dojść powoli i to jezt super.

Najnowsza powieść autora to pełna zwrotów akcji książka, która na dlofo pozostanie w mojej głowie. To co tu się działo... Przeszło moje najśmielsze oczekiwania, a Autor z książki na książkę pisze je coraz to lepsze. Intrygi, kłamstwa, rządowe manipulacje, wątki paranormalne to tylko niektóre z nich. I powiem Wam, że w tej historii jest to przerażające i mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do takiego scenariusza jaki został tu przedstawiony. Bardzo podobała mi się ta historia. I z niecierpliwością czekam na kolejne książki autora.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję autorowi ❤️ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger