czwartek, 6 lipca 2017

Twoim śladem - Meredith Walters

Brak wiary w siebie nie opuszczał mnie niczym komar bzyczący koło ucha. Im bardziej starałam się go odgonić, tym bardziej uporczywie mnie dręczył.

Tytuł: Twoim śladem (Tom 1)
Seria: Twisted Love
Autor: A. Meredith Walters
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater/Bohaterka: Aubrey/Maxx
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 479
Liczba rozdziałów: 30
Wydawnictwo: YA!
Książka bierze udział w wyzwaniu: 32/52

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

(Opis z lubimy czytać)

Musisz palić? Niektórzy tutaj lubią swoje płuca.
 
   Styl autorki to ogromny plus. Język łatwy i prosty, nie ma trudnych słów i czyta się bardzo szybko, mimo iż książka do cieniutkich nie należy. Znajdziemy tutaj wulgaryzmy i oczywiście dawkę seksu, ale w jakiej książce tego nie ma?
   Akcja toczy się swoim tempem. Nie mamy zawiłości, nic nie jest przerysowane. Wydarzenia, które dzieją się, w książce są bardzo realne i poważne. Mamy do czynienia z uzależnieniem, do którego bohater się nie przyznaje. Temat bardzo ciężki i trudny. Jednak mimo to, czyta się szybko, a każda strona wciąga.
   Aubrey moim zdaniem poszła na psychologa, by samej móc sobie poradzić z przeszłością. Była zamknięta w sobie, spokojna, dobrze się uczyła. Nigdy nie przypuszczała, że jej kariera zawodowa może stanąć pod znakiem zapytania i to z powodu powiedzmy sobie szczerze ćpuna. Nie powiedziałabym, że ta postać nam dojrzewa, jasne zmienia się pod wpływem różnych czynników, ale nauka z postępowań przychodzi później. Polubiłam ją, nie mogę powiedzieć, że nie. Każdy inaczej reaguje na pewne sprawy.
   Maxx, zagubiony chłopak o wielu twarzach. Przebywając z różnymi grupkami, za każdym razem przybierał inną maskę. Było to smutne, bo kurcze przecież w życiu chodzi o to, by być sobą, nikogo nie udawać i cieszyć się życiem. Chłopak nie miał rodziców, wychowywał go wujek, który powinien przejść jakieś testy na osobowość, bo był dla mnie nienormalny. To w jakiś sposób odcisnęło piętno, na Maxxie, który potem zaczął uciekać od wszystkiego, w prochy.
   Okładka jest szara, taka smutna. Ale w sumie jak cała historia. Za to kolor napisu sugeruje nam, że zawsze coś dobrego może z tego się wydarzyć, tylko czy tym razem tak będzie?
   Książka wciągnęła mnie od razu do swojego świata. Zakochałam się w sposobie narracji, a bohaterowie byli tacy właśnie swojscy, z tymi wszystkimi problemami tego świata. To, co dzieje się w książce jest autentyczne. Wiele ludzi, czy to młodzież, czy starsi cierpi na uzależnienie, które jak twierdzi, kontroluje, ale czy na prawdę warto im wierzyć. Mamy tutaj sytuacje głównej bohaterki, która przez swoje zaniedbanie próbuje poskładać siebie.
   Życiowa, uczuciowa, ciężka, ale i optymistyczna powieść na letnie dni. Polecam ją każdemu. Takir trochę do refleksji, trochę do zastanowienia się. Bo mimo wszystko coś z tego wynieść można, mimo iż nie tyczy się stricte nas.


Przegapisz niejedno w życiu, jeśli nie zdobędziesz się na to, by spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa i dostrzec piękne rzeczy w najmniej spodziewanych miejscach. To co złożone, nie musi być złe czy brzydkie. To właśnie skomplikowanie nadaje rzeczom wartość.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje

9 komentarzy:

 1. Książki jeszcze nie czytałam, choć ostatnio dostałam informację od wydawnictwa z zapowiedzią drugiego tomu :D Muszę przyznać, że historia mnie zaciekawiła :D Lubię takie refleksyjne książki do tego te cytaty <3
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zapowiada się ciekawie, więc jak tylko uda mi się ją gdzieś złapać chętnie przeczytam! :)

  Pozdrawiam,
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część była naprawdę dobra, wiec sięgnę po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Znajdziemy tutaj wulgaryzmy i oczywiście dawkę seksu, ale w jakiej książce tego nie ma?" - hahaha, to zdanie i już książka odrzucona xD No, zdecydowanie nie dla mnie, nawet po samym opisie bym jej nie przeczytała i mimo, że polecasz to jesnak mam wrażenie, że wiele nie tracę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio mam dość młodzieżówek, więc sobie raczej odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie coś dla mnie ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie ją czytam i kurcze, podoba mi się :D Ale jest to trudna historia, skłania do przemyśleń.

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 8. W książkach dla dzieci nie ma seksu i wulgaryzmów! :D
  Hm, "Twoim śladem" zdecydowanie jest książką dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger